Jerzy Janowicz, Wimbledon 2013

ATP Walencja. Jerzy Janowicz w II rundzie. Zagra z Sousą

2013-10-22 17:00

Po zaciętej walce i dwóch wyrównanych setach Jerzy Janowicz pokonał Hiszpana Pablo Carreno 7:5, 7:6 (7) i wywalczył awans do II rundy halowego turnieju ATP World Tour 500 w Walencji.

Zajmujący 66. miejsce w rankingu ATP 23-letni Hiszpan, który do turnieju głównego awansował z kwalifikacji, okazał się trudną przeszkodą dla Jerzyka. Polak nie oddał rywalowi seta, choć ten miał szansę skończyć drugą partię. Polak zdołał jednak obronić piłkę setową i zakończył mecz po tie-breaku.

Przeczytaj również: Radwańska - Kvitova live w TV oraz online. Isia gra w Stambule o gigantyczną kasę!

W całym meczu Janowicz posłał 14 asów serwisowych (Carreño tylko trzy), po trafionym pierwszym podaniu wygrał 77 proc. rozegranych punktów, jeden raz został przełamany, a sam wykorzystał dwa z czterech break pointów.
Przeciwnikiem pierwszej rakiety naszego kraju w 1/8 finału turnieju w Walencji będzie João Sousa. Portugalczyk, który notuje obecnie najlepsze chwile w swojej karierze (jako pierwszy portugalski tenisista w historii awansował do Top 50 rankingu ATP i wygrał turniej rangi ATP World Tour - w Kuala Lumpur przed miesiącem), wygrał z reprezentantem gospodarzy, grającym w głównej drabince dzięki dzikiej karcie, Guillermo Garcią-Lopezem, 6:3, 7:5 w niespełna 80 minut.

W całym meczu Janowicz posłał 14 asów serwisowych (Carreno tylko trzy), raz został przełamany, a sam wykorzystał dwa z czterech break pointów.

Przeciwnikiem Poalak w 1/8 finału Joao Sousa. Portugalczyk, który jako pierwszy portugalski tenisista w historii awansował do Top 50 rankingu ATP i wygrał turniej rangi ATP World Tour (Kuala Lumpur przed miesiącem). Sousa w I rundzie pokonał Guillermo Garcię-Lopeza, 6:3, 7:5.