Maria Szarapowa

Autor: archiwum se.pl

Australian Open 2013. Maria Szarapowa ograła Venus Williams, dobry mecz Łukasza Kubota

2013-01-18 19:14

Venus Williams (32 l.) zdołała przerwać niesamowitą serię 28 wygranych gemów z rzędu Marii Szarapowej (25 l.) na Australian Open. Ale Amerykanka nie stawiła dużego oporu Rosjance w IV rundzie wielkoszlemowego turnieju.

Szarapowa, która w 1/2 finału może zagrać z Agnieszką Radwańską, w zaledwie 79 minut wygrała 6:1, 6:3, a mecz zakończyła efektownym asem.

Wsród mężczyzn Radek Stepanek (34 l.) postawił się Novakowi Djokoviciowi (25 l.), ale Serb i tak zwyciężył w trzech setach 6:4, 6:3, 7:5.

Polscy kibice mogą się natomiast cieszyć z występu Łukasza Kubota (30 l.) w deblu. Lubinianin w parze z Jermym Chardym ograł Australijczyków Samuela Grotha i Matta Reida 6:4, 3:6, 6:3.

O ćwierćfinał polsko-francuska para zagra z głównymi faworytami turnieju deblistów - rozstawionymi z numerem 1 amerykańskimi braćmi Bobem i Mikiem Bryanami.