Autor: AP Aż pociekły nam łzy po tym geściei słowach Igi Świątek! Dramat Karoliny Woźniackiej i piękna postawa Polki!

Piękne obrazki

Aż pociekły nam łzy po tym geście i słowach Igi Świątek! Dramat Karoliny Woźniackiej i piękna postawa Polki!

2024-03-14 22:16

Iga Świątek awansowała do półfinału Indian Wells po zwycięstwie nad Karoliną Woźniacką. Przy stanie 6:4, 1:0 dla Polki doświadczona Dunka poddała mecz z powodu bolesnej kontuzji stopy. Chwilę wcześniej korzystała z przerwy medycznej. Kiedy Woźniacka poddała mecz, Świątek przytuliła ją serdecznie przy siatce. Pocieszała Karolinę, a potem w pięknych słowach podkreślała, jak bardzo ją ceni. - Darzę ją wielkim szacunkiem. Szkoda, że ten mecz zakończył się w ten sposób. Mam nadzieję, że to nic poważnego - powiedziała Iga.

Mecz Iga Świątek - Karolina Woźniacka zapowiadał się bardzo ciekawie. To było w końcu starcie aktualnej i byłej liderki rankingu WTA. Iga i Karolina zagrały ze sobą po raz drugi, ale znają się bardzo dobrze. Na początku Świątek długo nie mogła się rozkręcić. Słabo serwowała i popełniała dużo błędów. Doświadczona Woźniacka prowadziła już 1:4, ale potem Iga złapała wiatr w żagle. Grała coraz lepiej, odrabiając straty. Pierwszego seta zakończyła asem serwisowym.

Kiedy gra Iga Świątek Półfinał Indian Wells Iga Świątek - Marta Kostiuk O której godzinie

W przerwie między setami Karolina Woźniacka korzystała z przerwy medycznej. Opatrywano jej stopę. Dunka wróciła do gry, ale w gemie otwierającym drugiego seta nawet nie próbowała biegać do dokładnie zagrywanych przez Igę Świątek piłek. Chwilę potem skreczowała. Iga wyściskała serdecznie Karolinę przy siatce. - Mam do niej wielki szacunek. Szkoda, że ten mecz tak się skończył. Mam nadzieję, że kontuzja nie jest poważna, a Karolina będzie mogła zagrać w Miami Open - powiedziała Iga w pomeczowym wywiadzie na korcie. - Karolina zawiesiła poprzeczkę wysoko, naprawdę broniła się dobrze. Szkoda, że nie mogła dokończyć tego meczu. Nikt nie lubi wygrywać w taki sposób, bardzo podziwiam Karolinę - dodała.

Ile zarobiła Iga Świątek za półfinał Indian Wells? FORTUNA DLA POLKI!

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?