Hubert Hurkacz

Autor: AP PHOTO/SIMON BAKER Hubert Hurkacz

Błyskawiczna wygrana Huberta Hurkacza. Drugie zwycięstwo nad Bublikiem w Dubaju w dwa dni

2022-02-22 16:01

Hubert Hurkacz bez większych problemów zameldował się w drugiej rundzie turnieju ATP w Dubaju. Polak rozprawił się z Aleksandrem Bublikiem w zaledwie 59 minut, wygrywając 6:3, 6:1. To... druga wygrana Hurkacza nad kazachskim tenisistą w ciągu dwóch dni. Dzień wcześniej pokonał go w rywalizacji deblowej.

ATP Dubaj: Hubert Hurkacz (Polska, 5) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:3, 6:1.

Rozstawiony z numerem piątym Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Dubaju. Polski tenisista w godzinę pokonał Kazacha Aleksandra Bublika 6:3, 6:1. Hurkacz zajmuje 11. miejsce w światowym rankingu, a Bublik plasuje się na 30. pozycji. To było ich trzecie spotkanie i druga wygrana Polaka. Hurkacz od początku spotkania dominował na korcie. W pierwszym secie szybko objął prowadzenie 3:0 i później kontrolował przebieg gry.

Jeszcze szybciej rozstrzygnął drugą partię, w której oddał rywalowi tylko jednego gema. Łącznie na korcie nie przebywał nawet godziny. Hubert Hurkacz nie miał problemy z rozgromieniem rywala w zaledwie 59 minut. Bublik popełniał wiele błędów na korcie i irytował się każdym popełnionym przez siebie błędem.

Była to druga wygrana Hurkacz nad Bublikiem w przeciągu dwóch dni. W poniedziałek, grając w parze z Włochem Jannikiem Sinnerem, Hurkacz pokonał Bublika w pierwszej rundzie debla. Kolejnym rywalem 25-letniego wrocławianina będzie Alex Molcan. Z 69. na światowej liście Słowakiem wcześniej nie miał okazji się mierzyć. Pula nagród imprezy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wynosi blisko 2,8 mln dolarów.

ATP Dubaj: Czy Hubert Hurkacz wygra turniej w Dubaju?