Magdalena Fręch

Autor: AP PHOTO Magdalena Fręch

porażka

Ćwierćfinał nie dla Magdy Fręch! Polka przegrała w Pekinie z reprezentantką gospodarzy

2024-10-01 8:49

Magdalena Fręch miała okazję zmierzyć się z Paulą Badosą w ćwierćfinale turnieju WTA w Pekinie, jednak to Chinka Shuai Zhang będzie rywalką hiszpańskiej zawodniczki. Reprezentantka gospodarzy ograła Fręch w dwóch setach 6:4, 6:2. Mimo porażki tenisistka z Łodzi ma szanse wskoczyć do czołowej "30" światowego rankingu. Obecnie Magdalena Fręch zajmuje 31. miejsce w stawce.

Koniec turnieju WTA w Pekinie dla Fręch

Nad ranem 1 października, czasu polskiego. Magdalena Fręch zmierzyła się z Chinką Shuai Zhang w 1/8 finału i niespodziewanie zakończyła swój udział w turnieju WTA 1000 w dwóch setach. 26-letnia łodzianka musiała uznać wyższość zdecydowanie niżej notowanej w rankingu rywalki, przegrywając 4:6, 2:6. W ćwierćfinale, na zwyciężczynię pary Fręch - Zhang czekała już Paula Badosa, która nieco wcześniej ograła trzecią w rankingu WTA Jessicę Pegulę.

Pomimo porażki z Zhang w 1/8 finału, Magdalena Fręch ma szanse wskoczyć do czołowej "30" światowego rankingu. Dla zawodniczki z Łodzi byłaby to pierwsza taka sytuacja w karierze.

Linette ostatnią Polką w grze

O awans do ćwierćfinału turnieju WTA w Pekinie walczyć będzie jeszcze Magdalena Linette. Mecz pomiędzy Polką i Rosjanką Mirrą Andriejewą odbędzie się nad ranem 2 października czasu polskiego. W poprzedniej rundzie poznanianka pokonała plasującą się na 5. miejscu w rankingu WTA Jasmine Paolini. Polka potrzebowała do tego zaledwie dwóch setów, w drugiej partii nie tracąc chociażby jednego gema i wygrywając 6:4, 6:0.