Iga Świątek

i

Autor: Paweł Skraba / SE Iga Świątek

Fantastyczne informacje dla Igi Świątek! Wszystko dzięki szczepionce

2021-08-04 12:56

Choć sytuacja związana z pandemią koronawirusa wydaje się być już pod dużo większą kontrolą niż jeszcze chociażby kilka miesięcy temu, to niektóre zawirowania związane z zakażeniami COVID-19 wciąż trwają. Z pomocą przychodzą jednak szczepionki. Z uwagi na przyjęcie preparatu skorzysta teraz m.in. najlepsza polska tenisistka, Iga Świątek.

Wybuch pandemii COVID-19 odbił się bardzo mocno także i w świecie sportu. W zasadzie z dnia na dzień przestały być organizowane jakiekolwiek imprezy, a później - kiedy zawodnicy powrócili już do rywalizacji - trzeba było się liczyć przede wszystkim z zamkniętymi trybunami. W dalszym ciągu doświadczamy tego m.in. przy okazji igrzysk olimpijskich w Tokio. Sytuacja w Japonii nie pozwala na przyjmowanie większych skupisk ludzi.

Zobacz też: Anita Włodarczyk walczyła z paskudnym bólem. Musiała podjąć dramatyczną decyzję

Sytuacja powoli jednak się normuje, w dużej mierze za sprawą szczepionek. Osoby, które skorzystały z takiej możliwości i już przyjęły preparat, mogą liczyć na korzyści związane z poluzowaniem obostrzeń. W najbliższym czasie doświadczy tego także i Iga Świątek. Najlepsza polska tenisistka weźmie bowiem udział w wielkoszlemowym turnieju US Open. Wszyscy zaszczepieni, którzy przybędą rywalizować w Stanach Zjednoczonych, będą mogli się poczuć jak przed wybuchem pandemii.

Zobacz też: Mamy kolejny medal! Wspaniały wyścig polskich żeglarek!

Zniknie konieczność robienia sobie ciągłych testów czy przebywania w tzw. "bańce", a więc obszarze zamkniętym, do którego dostęp mają tylko sportowcy. Co więcej - pojedynki będą toczyły się z udziałem fanów bez jakichkolwiek obostrzeń jeżeli chodzi o ich liczbę na trybunach. Takie wieści z całą pewnością bardzo cieszą Igę Świątek, która już wcześniej publicznie poinformowała, że skorzystała z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19, zatem będzie mogła skorzystać z poluzowania obostrzeń.

Turniej za oceanem rozegrany zostanie w terminie 30 sierpnia - 12 września.

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze