Gorzkie słowa Novaka Djokovica po wyroku sądu! Tenisista nie krył rozczarowania

2022-01-16 11:16
Novak Djoković
Autor: AP Novak Djoković

Spór Novaka Djokovica oraz australijskich władz wreszcie znalazł swój finał przed sądem. Po tym, jak serbski tenisista odwołał się cofnięciu jego wizy, rakieta numer 1 na świecie będzie musiała opuścić Australię - tak zdecydował sąd. Novak Djoković nie zagra zatem w nadchodzącym Australia Open, a po usłyszeniu werdyktu nie krył swojego rozczarowania tym, co wydarzyło się na sali sądowej.

Sprawą Novaka Djokovica żył niemalże cały świat, a fani tenisa podzielili się w ostatnim czasie na zwolenników serbskiego tenisisty, który odmówił przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi oraz tych, którzy popierali australijskie władze i cofniecie wizy rakiety numer 1 na świecie. Novak Djoković zdecydował się odwołać od decyzji władz, ale na nic się to zdało. Rankiem 16 stycznia czasu polskiego, po trwającej ponad trzy godziny rozprawie, która kilkukrotnie musiała być przerywana, sąd podtrzymał decyzję władz o cofnięciu Serbowi wizy i pozbawił go tym samym szansy na grę w Australian Open. Serb nie krył swojego rozczarowania tym, co usłyszał na sali sądowej.

Hubert Hurkacz: Chcę wreszcie przełamać się w Australian Open!

Novak Djoković nie zagra w Australian Open! Tenisista nie krył rozczarowania wyrokiem sądu

Pomimo tego, że Serb spodziewał się innego werdyktu, ma zamiar go uszanować i współpracować z władzami podczas swojej deportacji. - Jestem bardzo rozczarowany orzeczeniem sądu o oddaleniu mojego wniosku o kontrolę sądową decyzji ministra o anulowaniu mojej wizy, co oznacza, że ​​nie mogę zostać w Australii i uczestniczyć w Australian Open. Szanuję orzeczenie Trybunału i będę współpracował z odpowiednimi władzami w związku z moim wyjazdem z kraju - wyznał Djoković po tym, jak sąd podtrzymał decyzję władz o cofnięciu jego wizy. W najbliższych dniach serbski tenisista zostanie deportowany z Australii. 

Barbara Schett przed Australian Open: Iga Świątek jest jedną z moich trzech faworytek

Sonda
Czy Novak Djoković powinien dostać zgodę na start w Australian Open?

Australia Open bez Novaka Djokovica. Oczy polskich fanów zwrócone na Huberta Hurkacza i Igę Świątek

Nieobecność Novaka Djokovica w Australii nie oznacza jednak, że podczas nadchodzącego turnieju, który rozpocznie się już w poniedziałek 17 stycznia zabraknie emocji, a chrapkę na dobry występ ma chociażby Huber Hurkacz, który udowadniał już, że potrafi zaskakiwać swoją grą. - Zawsze największe oczekiwania w stosunku do moich startów mam ja sam. One oczywiście rosną wraz z tym jak rozwijam się jako tenisista, więc to naturalne, że i tym razem oczekiwania są większe niż w poprzednich latach. Szczególnie, że to pierwszy turniej Wielkiego Szlema w sezonie - powiedział "Super Expressowi" Hubert Hurkacz. 

NIE PRZEGAP: Piotr Żyła nago ruszył w zaspy! Skoczek rozebrał się do rosołu i zaskoczył wszystkich, wideo trafiło do sieci

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze