Novak Djoković poznał werdykt sądu. Klamka zapadła, od tej decyzji nie ma już odwrotu

2022-01-16 8:29
Novak Djoković
Autor: AP Novak Djoković

W ostatnich dniach nazwisko Novaka DJokovica przewijało się w doniesieniach medialnych niemalże na całym świecie. Wszystko przez jego konflikt z australijskimi władzami, które cofnęły mu wizę i uniemożliwiły grę w Australian Open. Serbski tenisista zalicza się bowiem do grona zawodników, którzy nie mieli w planach przyjąć szczepionki na koronawirusa. Djoković odwołał się od decyzji władz, ale jak się okazuje, na nic się to zdało i Serb nie zagra w australijskim turnieju.

Sprawą Novaka Djokovica żyje niemalże cały świat, a fani tenisa podzielili się na tych, którzy trzymają stronę Serba oraz tych, którzy popierają decyzję australijskich władz. Po tym, jak numer jeden w rankingu ATP odmówił przyjęcia szczepionki na koronawirusa, jego ewentualny start w Australian Open stanął pod dużym znakiem zapytania. Pierwotnie australijskie władze przyznały Serbowi wizę, jednak szybko została mu ona odebrana... dwukrotnie. Djoković postanowił odwołać się od decyzji i pochodzić swojej racji w sądzie, jednak po trwającej ponad trzy godziny rozprawie, Serb nie może mieć zbyt wielu powodów do zadowolenia. 

Hubert Hurkacz: Chcę wreszcie przełamać się w Australian Open! [WYWIAD]

Novak Djoković nie zagra w Australian Open. Sąd nie przyznał wizy Serbowi

W niedzielę, 16 stycznia rano, czasu polskiego, australijski sąd zdecydował, że nie przyzna Novakovi Djokovicowi wizy i serbski tenisista zostanie deportowany, a co za tym idzie, nie zagra w zaczynającym się w poniedziałek Australian Open. Pełne uzasadnienie decyzji miejscowego sądu, który wydał decyzję ma nastąpić w późniejszym terminie, jednak przede wszystkim sędziowie uznali, że decyzja australijskich władz o cofnięciu wizy Djokovica była słuszna i sąd ją podtrzymał.

Barbara Schett przed Australian Open: Iga Świątek jest jedną z moich trzech faworytek

Sonda
Czy Novak Djoković powinien dostać zgodę na start w Australian Open?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze