Gwiazda tenisa urodziła córeczkę. Jelena Janković została mamą

2021-04-06 22:27 Dariusz Chrabalowski
Jelena Janković podczas US Open 2008
Autor: Wojciech Kubik

Cztery lata temu zeszła z kortów zawodowego tenisa. Zajęła się sobą. Znalazła miłość. A teraz Jelena Janković (36 l.) została mamą. W rodzinnym Belgradzie urodziła córeczkę.

Serbska tenisistka nigdy nie wygrała turnieju Wielkiego Szlema, ale była tego blisko. W roku 2008 weszła do finału US Open w Nowym Jorku, w ktorym przegrała z Sereną Williams 4:6, 5:7. W Melbourne i w Paryżu była półfinalistką. Wygrała cztery turnieje WTA i wskoczyła na fotel liderki rankingu WTA – najpierw na tydzień, a na przełomie roku – na 17 tygodni.

Po roku 2013 sukcesy było coraz rzadsze, aż w roku 2017 zawiesiła karierę, chociaż oficjalnie nie zakończyła jej aż do dziś. Zajęła się leczeniem dolegliwości pleców, a w prywatnej klinice traumatologicznej w Belgradzie poznała doktora Branko Baracia, reumatologa. Podobno miłość przyszła niemal od pierwszego wejrzenia. A plecy zostały wyleczone.

W ubiegłym roku jej ukochany sam zgłosił się na czas pandemii do pracy na oddziale zakaźnym. Teraz wraz z Jeleną los nagrodził ich córeczką.

Najnowsze