Gwiazdy tenisa zawiodły Igę Świątek

i

Autor: AP PHOTO Gwiazdy tenisa zawiodły Igę Świątek

Gwiazdy tenisa zawiodły Igę Świątek. Polka publicznie wbiła im szpilkę, złożyła stanowczą deklarację

2022-05-16 16:00

Wspaniała seria Igi Świątek trwa w najlepsze. Liderka światowego rankingu wygrała w niedzielę (15 maja) piąty turniej WTA z rzędu, a zwycięstwo w finale z Ons Jabeur 6:2, 6:2 było jej 28. kolejnym triumfem. Jej wygrane stają się już normą, a kibice nie mają wątpliwości, kto rządzi obecnie w kobiecym tenisie. Pozycja Świątek w cyklu rośnie z tygodnia na tydzień, o czym można się przekonać po rzymskim finale. Polska tenisistka wytknęła nie najlepsze zachowanie gwiazdom dyscypliny, po czym złożyła publiczną deklarację.

Czasem brakuje już słów, by opisać geniusz Igi Świątek w obecnym sezonie. 20-latka weszła na kosmiczny poziom, a jej rywalki mają problem, by nawiązać choćby rywalizację. Polka nie przegrała meczu od 16 lutego, a od tamtej pory wygrała 28 kolejnych spotkań, co złożyło się na pięć triumfów w wielkich turniejach. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego okazała się najlepsza w Dosze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie i Rzymie. Jej wspaniała forma zbiegła się w czasie z odejściem Ashleigh Barty, przez co już na początku kwietnia dość niespodziewanie została liderką światowego rankingu. Iga nie spoczęła jednak na laurach i błyskawicznie udowodniła, że ta pozycja jej się należy. W 17 meczach rozegranych pod presją rankingu, Polka straciła zaledwie jednego seta! Miało to miejsce w półfinale w Stuttgarcie, ale pozostałych 16 spotkań zakończyło się pewnymi zwycięstwami 2:0. Nic dziwnego, że cały świat zachwyca się Świątek, a jej pozycja w środowisku błyskawicznie rośnie.

Ons Jabeur zdradziła, co myśli o Idze Świątek! Niczego nie ukrywała, cała prawda wyszła na jaw

Obrona tytułu w Rzymie przyniosła Świątek mnóstwo radości!

Gwiazdy tenisa zawiodły Świątek. Polka wbiła im szpilkę

Sukcesy Igi zbiegły się w czasie z dramatem Ukraińców, a polska mistrzyni od momentu wybuchu wojny w Ukrainie otwarcie wspiera poszkodowany kraj. Niemal od samego początku wojny gra ze wstążką w barwach Ukrainy przyczepioną do czapki i niejednokrotnie zabierała głos w tej sprawie. Po zwycięstwie w Rzymie nie było inaczej, gdyż obecnie najlepsza tenisistka świata jest nieco rozczarowana zachowaniem kolegów i koleżanek. Dlatego publicznie wyraziła swoje zdanie i zapowiedziała wspaniałą inicjatywę.

Ukraiński tenisista przeprasza Polaków po Eurowizja 2022. Zakłopotany opublikował poruszający wpis!

Sonda
Czy Iga Świątek przejdzie do historii światowego tenisa?

- Wielu tenisistów grało ze wstążkami na początku wojny, gdy ten temat był nieco głośniejszy. Zauważyłam, że niektórzy z nich już je zdjęli, co dla mnie jest dziwne. Wojna wciąż trwa, a ludzie wciąż cierpią. Będę nosiła tę wstążkę, dopóki sytuacja się nie poprawi. Mam nadzieję, że tenisiści będą bardziej wspierający - powiedziała Świątek cytowana przez portal tennisnow.com. Po wszystkim zapowiedziała też inicjatywę mającą na celu pomoc Ukrainie.

- Wiem, że Polacy pomagają. Ja także zamierzam niedługo wesprzeć Ukrainę i chcę stworzyć inicjatywę, która mam nadzieję, że coś zmieni. To mój cel. Mówiłam o tym od dłuższego czasu, ale teraz ogłaszam to oficjalnie. Z pewnością chcę pokazać wsparcie dla Ukraińców, tak jak robi to każdy Polak - zadeklarowała liderka światowego rankingu.

Jan Tomaszewski radzi Idze Świątek: Nie możesz dać się zajechać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze