Ukraiński tenisista przeprasza Polaków po Eurowizja 2022. Zakłopotany opublikował poruszający wpis!

2022-05-15 18:48
Sergiy Stakhovsky
Autor: AP(2)

Eurowizja 2022 wzbudziła olbrzymie emocje - niestety, nie tylko te dobre. Dość duże kontrowersje pojawiły się po tym, gdy pojawiły się głosy jurorów z Ukrainy. Polska nie dostała od naszych wschodnich sąsiadów żadnego oczka. Ukraiński tenisista Serhij Stachowski przeprosił nasz kraj za swoje jury. Będąc zakłopotanym, opublikował poruszający wpis adresowany do naszych rodaków.

Rok w rok konkurs Eurowizji wzbudza olbrzymie emocje. Nadzieje Polaków na sukces naszego reprezentanta są zawsze bardzo duże, ale zazwyczaj kończy się na wielkim rozczarowaniu. Podobnie było i tym razem - podczas Eurowizja 2022 - gdy nasz reprezentant nie znalazł miejsca w czołowej dziesiątce finału. Krystian Ochman nie otrzymał wielu punktów. Sporym rozczarowaniem były głosy jury z Ukrainy, które nie przyznało Polsce choćby jednego punktu. Nasi wschodni sąsiedzi nie docenili polskiego występu. To wywołało duże emocje nie tylko pośród naszych rodaków, ale także na Ukrainie. 

Eurowizja 2022: Ukraiński tenisista przeprasza Polaków

Serhij Stachowski zabrał głos w sprawie wyników konkursu Eurowizja 2022. Brak choćby punktu od ukraińskiego jury zostało odebrane w Polsce ze zdziwieniem. Często wyniki punktowe są brane jako wyraz przyjaźni i wsparcia między narodami. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy trwa wojna, a Polacy aktywnie wsierają Ukraińców.

NIE PRZEGAP! Eurowizja 2022. W sieci wrze. Fani Eurowizji krytykują wyniki!

Tenisista z Ukrainy przeprosił nasz kraj na Twitterze. - Dziękuję Polska za 12 punktów, przepraszam polsko za nasze jury... nie odzwierciedlają one uczuć naszych ludzi do Ciebie. Jesteśmy całkowicie wdzięczni Tobie i Twojemu krajowi za niesamowite wsparcie. chwała Polska. chwała Ukraina (pisownia oryginalna - dop. red.) - napisał Stachowski. Widzowie z Ukrainy przyznali Polsce 12 - najwięcej, ile można - punktów.

Stachowski nie ma za co przepraszać? Kibice odpowiadają tenisiście

Serhij Stachowski otrzymał wiele odpowiedzi od polskich kibiców, którzy przyznali, że pomoc, którą Ukraina otrzymuje od Polski jest bezinteresowna. - Nic się nie stało. To tylko głupi festiwal piosenki do posłuchania i wypicia zimnego piwka przy okazji. Ludzie głosują jak chcą, Jury czasem zupełnie inaczej. Wasze przynajmniej nie zostało wyrzucone lol. Miłego dnia i trzymajcie się tam - napisał na Twitterze użytkownik "Rashef". - Ja nie czuję żalu. Co to ma za znaczeniu w obliczu Waszej tragedii - wtórował mu "Toda5".

NIE PRZEGAP! Eurowizja 2022: wyniki. Kto wygrał? Które miejsce zajęła Polska?

Kulisy Eurowizji 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze