Sergiy Stakhovsky

i

Autor: AP(2)

Ukraiński tenisista przeprasza Polaków po Eurowizja 2022. Zakłopotany opublikował poruszający wpis!

2022-05-15 18:48

Eurowizja 2022 wzbudziła olbrzymie emocje - niestety, nie tylko te dobre. Dość duże kontrowersje pojawiły się po tym, gdy pojawiły się głosy jurorów z Ukrainy. Polska nie dostała od naszych wschodnich sąsiadów żadnego oczka. Ukraiński tenisista Serhij Stachowski przeprosił nasz kraj za swoje jury. Będąc zakłopotanym, opublikował poruszający wpis adresowany do naszych rodaków.

Rok w rok konkurs Eurowizji wzbudza olbrzymie emocje. Nadzieje Polaków na sukces naszego reprezentanta są zawsze bardzo duże, ale zazwyczaj kończy się na wielkim rozczarowaniu. Podobnie było i tym razem - podczas Eurowizja 2022 - gdy nasz reprezentant nie znalazł miejsca w czołowej dziesiątce finału. Krystian Ochman nie otrzymał wielu punktów. Sporym rozczarowaniem były głosy jury z Ukrainy, które nie przyznało Polsce choćby jednego punktu. Nasi wschodni sąsiedzi nie docenili polskiego występu. To wywołało duże emocje nie tylko pośród naszych rodaków, ale także na Ukrainie. 

Eurowizja 2022: Ukraiński tenisista przeprasza Polaków

Serhij Stachowski zabrał głos w sprawie wyników konkursu Eurowizja 2022. Brak choćby punktu od ukraińskiego jury zostało odebrane w Polsce ze zdziwieniem. Często wyniki punktowe są brane jako wyraz przyjaźni i wsparcia między narodami. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy trwa wojna, a Polacy aktywnie wsierają Ukraińców.

NIE PRZEGAP! Eurowizja 2022. W sieci wrze. Fani Eurowizji krytykują wyniki!

Tenisista z Ukrainy przeprosił nasz kraj na Twitterze. - Dziękuję Polska za 12 punktów, przepraszam polsko za nasze jury... nie odzwierciedlają one uczuć naszych ludzi do Ciebie. Jesteśmy całkowicie wdzięczni Tobie i Twojemu krajowi za niesamowite wsparcie. chwała Polska. chwała Ukraina (pisownia oryginalna - dop. red.) - napisał Stachowski. Widzowie z Ukrainy przyznali Polsce 12 - najwięcej, ile można - punktów.

Stachowski nie ma za co przepraszać? Kibice odpowiadają tenisiście

Serhij Stachowski otrzymał wiele odpowiedzi od polskich kibiców, którzy przyznali, że pomoc, którą Ukraina otrzymuje od Polski jest bezinteresowna. - Nic się nie stało. To tylko głupi festiwal piosenki do posłuchania i wypicia zimnego piwka przy okazji. Ludzie głosują jak chcą, Jury czasem zupełnie inaczej. Wasze przynajmniej nie zostało wyrzucone lol. Miłego dnia i trzymajcie się tam - napisał na Twitterze użytkownik "Rashef". - Ja nie czuję żalu. Co to ma za znaczeniu w obliczu Waszej tragedii - wtórował mu "Toda5".

NIE PRZEGAP! Eurowizja 2022: wyniki. Kto wygrał? Które miejsce zajęła Polska?

Kulisy Eurowizji 2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze