Hubert Hurkacz

Autor: EastNews Hubert Hurkacz

Hurkacz walczył do upadłego z Djokoviciem. Wygrał jednego seta, ale odpada z Wimbledonu

2019-07-05 19:28

Hubert Hurkacz po raz pierwszy zagrał w III rundzie Wimbledonu. Na jego nieszczęście, rywalem był lider rankingu ATP, Novak Djoković. Polak walczył jak lew, wygrał jednego seta, ale ostatecznie to numer 1 na świecie okazał się lepszy. 22-latkowi trzeba jednak oddać, że zaprezentował się naprawdę dobrze, czego gratulował mu po spotkaniu sam "Djoko".

Hubert Hurkacz - Novak Djoković 5:7, 7:6(5), 1:6, 4:6

22-letni wrocławianin świetnie prezentował się w spotkaniu III rundy Wimbledonu. Do tej pory na trawie nie radził sobie najlepiej, ale dziś, przeciwko Djokoviciowi zagrał naprawdę dobrze. Hurkacz przez pierwsze dwa sety walczył jak równy z równym z numerem 1 rankingu ATP. Polak może wrócić do domu z podniesioną głową.

Wielkoszlemowy turniej w Londynie poprawi też sytuację na jego koncie. Awans do trzeciej rundy Wimbledonu pozwoli mu wzbogacić się o kolejne 111 tysięcy funtów, czyli blisko pół miliona złotych. Polak coraz bardziej zbliża się do bariery zarobienia pięciu milionów w swojej karierze. Brakuje mu do tego jeszcze około dwustu tysięcy.

Cały świat będzie dziś mówić o heroicznej postawie Hurkacza w drugim secie. W tie-breaku popisywał się różnymi paradami i padami, które umożliwiały mu pozostanie w walce. Jedna z efektowniejszych akcji stała się hitem Internetu. Zszokowana mina Djokovicia potwierdza, że jak najbardziej słusznie.

W singlowych turniejach na brytyjskich kortach został już tylko jeden reprezentant Polski. To Magda Linette, która już w sobotę około godziny 12:00 zmierzy się z dużo wyżej rozstawioną Petrą Kvitovą. Polka nie jest jednak skazana na porażkę przez różne kłopoty rywalki. Na relację zaprasza Sport.se.pl!