Hubert Hurkacz

Autor: AP Photo Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz był o krok od porażki, ale wrócił w wielkim stylu! Ważne zwycięstwo po męczarniach w Indian Wells

2022-03-13 23:07

Hubert Hurkacz (ATP 11) rozpoczął rywalizację w Indian Wells w dziwnym stylu. W pierwszym secie nie dał Oscarowi Otte (ATP 76) szans i wygrał 6:3 w ok. 30 minut. Niestety, w drugiej partii role idealnie się odwróciły. Z kolei decydujący set ułożył się fatalnie, gdyż najlepszy polski tenisista przegrywał 2:3 ze stratą przełamania, jednak wtedy włączył najwyższy bieg i wygrał cztery gemy z rzędu, zwyciężając w trzecim secie 6:3. Nieco pomógł mu w tym Niemiec, który ewidentnie nie wytrzymał presji i zaczął serwować w siatkę. Liczy się jednak zwycięstwo w meczu otwarcia, który był wymagający. Następnym rywalem Hurkacza będzie reprezentant gospodarzy, Steve Johnson (ATP 115). Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Hurkacz - Otte:

Czy Hubert Hurkacz wygra kiedyś turniej Wielkiego Szlema?

Hubert Hurkacz wraca do gry po ponad dwóch tygodniach. W ostatnim występie przegrał z Andriejem Rublowem w półfinale turnieju ATP 500 w Dubaju 6:3, 5:7, 6:7 (5). Potem poświęcił kilkanaście dni na spokojne przygotowania do turniejów w Stanach Zjednoczonych, które bardzo lubi. Przed rokiem doszedł do ćwierćfinału w Indian Wells, a wcześniej wygrał turniej rangi Masters w Miami. Tym razem rozpocznie rywalizację w Kalifornii, a jego pierwszym rywalem jest Oscar Otte. Ci tenisiści nie mieli jeszcze okazji ze sobą zagrać, a przedmeczowym faworytem jest oczywiście Polak. W rankingu ATP dzieli ich 65 miejsc, jednak 28-letni Niemiec z pewnością tanio skóry nie sprzeda. Tym bardziej, że ma już za sobą zwycięstwo w 1. rundzie z Richardem Gasquetem 6:2, 1:6, 6:3. Spotkanie 1/32 finału Hurkacz - Otte ma się rozpocząć nie przed 20:30. Zawodnicy wyjdą na kort po zakończeniu meczu turnieju WTA Samsonowa - Kovinić, który rozpocznie się o 19:00.