Autor: AP Hubert Hurkacz WYNIK meczu dzisiaj ATP Stuttgart! Polak wygrał w swoim stylu: trzy sety i dwa tie-breaki!

ATP Stuttgart

Hubert Hurkacz WYNIK meczu dzisiaj ATP Stuttgart. Polak wygrał w swoim stylu: trzy sety i dwa tie-breaki!

2023-06-14 16:03

Hubert Hurkacz zaczął tegoroczne występy na trawie od zwycięstwa 4:6, 7:6(5),7:6(5) nad Japończykiem Yosuke Watanukim i jest ćwierćfinale turnieju ATP w Stuttgarcie (w 1. rundzie miał wolny los). Polak w swoim stylu zafundował swoim fanom długi i emocjonujący dreszczowiec, w którym był dwie piłki od porażki. Po trzech zaciętych setach i dwóch tie-breakach wrocławianin mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Hubert Hurkacz lubi grać na trawie, ale to zwycięstwo rodziło się w bólach. I to dosłownie. W pierwszym secie Polak narzekał na złe samopoczucie, po pierwszym secie korzystał też z przerwy medycznej. Japończyk Yousuke Watanuki (nr 121 ATP) do głównej drabinki w Stuttgarcie przebił się się w kwalifikacjach, a potem pokonał 7:6, 6:3 Hiszpana Feliciano Lopeza. Ogranie na trawiastych kortach w Stuttgarcie było więc jego atutem i w meczu z Hurkaczem zaprezentował się zaskakująco dobrze, znakomicie serwując (27 asów).

A Hubert Hurkacz rozkręcał się powoli. Na szczęście w drugim i trzecim secie Polak poczuł się na korcie już dużo lepiej i pewniej. Mimo to w trzecim secie był dwie piłki od porażki. W tie-breaku decydującej partii roztrwonił przewagę 5-2, ale na koniec "pomógł" rywal. Japończyk Watanuki przy piłce meczowej popełnił podwójny błąd serwisowy. Hurkacz jest już zatem ćwierćfinale turnieju ATP w Stuttgarcie, a jego kolejnym przeciwnikiem będzie Australijczyk Christopher O'Connell (nr 74 ATP).