Hubert Hurkacz

i

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Ćwierćfinał ATP Dubaj

Hurkacz poległ w starciu z Djokoviciem. Dobry mecz Polaka, ale to było za mało na lidera ATP

2023-03-02 18:10

Hurkacz – Djoković RELACJA. Hubert Hurkacz nie zdołał sprawić sensacji i wygrać z Novakiem Djokoviciem w ćwierćfinale turnieju ATP 500 w Dubaju. Polak prezentował się bardzo dobrze, wiele gemów przy swoim podaniu wygrywał bardzo pewnie, ale gdy tylko nadarzyła się mała okazja, Serb wykorzystywał ją i po dwóch przełamaniach w całym meczu zdołał pokonać naszego najlepszego tenisistę 6:3, 7:5. Niżej prezentujemy zapis naszej relacji na żywo z tego spotkania. Hurkacz – Djoković WYNIK.

Hubert Hurkacz - Novak Djoković 3:6, 5:7

Hubert Hurkacz - Novak Djoković

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

ATP Dubaj PREMIE Nagrody pieniężne Ile zarobił Hubert Hurkacz w Dubaju? Jakie są premie ATP Dubaj 2023
ATP Dubaj PREMIE Nagrody pieniężne Ile zarobił Hubert Hurkacz w Dubaju? Jakie są premie ATP Dubaj 2023

To już wszystko z naszej strony dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

3:6, 5:7

Gem, set i mecz Novak Djoković. Nie miał nic do powiedzenia Polak w ostatnim gemie, potężny serwis na koniec i Hubi nie przebija nawet na drugą stronę. Dobry mecz Hurkacza, ale "dobry" to za mało na lidera rankingu ATP. 

As i 40:0, trzy piłki meczowe.

Hubi dwa razy na aut, już 30:0 dla Djokovicia.

3:6, 5:6

Gem Djoković, przełamanie! Niestety! Długo walczył Hurkacz, ale w tym gemie stracił pierwszy serwis, nie trafiał nim, a drugie podania agresywnie atakował Djoković i Serb w końcu przełamał naszego zawodnika. Teraz jego podanie i blisko zamknięcia meczu. 

Była przewaga Hurkacza, jest przewaga Serba...

Świetna wymiana, Djoković wyrzuca na aut i jest szansa dla Polaka na zamknięcie gema.

Djoković miał kolejne dwie szanse, ale za każdym razem Hurkacz zdołał się wybronić. Trzecia równowaga. 

Broni się Polak! Najpierw as, a później Serb nie zmieścił piłki w korcie i mamy równowagę.

Hurkacz dwa razy w siatkę, 15:40 i Djoković ma dwa break-pointy.

3:6, 5:5

Gem Djoković. No niestety, nie udało się. Od stanu 30:30 Djoković wygrał kolejna dwa punkty i zabezpieczył swoje podanie przed przełamaniem. Hurkaczowi zabrakło też nieco zimnej krwi, gdy wyrzucił piłkę na aut w ostatniej akcji gema.

Dwa potężne serwisy Nole i 30:30...

Serb w aut, a później w siatkę, 0:30! Czyżby była szansa...?

3:6, 5:4

Gem Hurkacz. Szybciutko, do zera, no trudno tu napisać coś nowego. W drugim gemie nie ma niemal żadnych zagrożeń ze strony Serba przy podaniu wrocławianina.

3:6, 4:4

Gem Djoković. Jeśli nic się nie zmieni w grze obu panów, a w ogóle się na to nie zanosi, to będziemy mieli tie-break. Serb znowu wygrywa do zera swoje podanie.

3:6, 4:3

Gem Hurkacz. Ależ dobrze ogląda się dziś Huberta przy jego serwisie. Djoković jest często bezradny przy bardzo mocnych podaniach Polaka, który tego gema zakończył pięknym asem. 

3:6, 3:3

Gem Djoković. Początkowy błąd wiele nie zmienił. W kolejnych wymianach Hurkacz albo popełniał błędy wymuszone przez rywala, albo przesadzał z siłą przy bardziej ryzykowanych zagraniach. 

Ciekawa rzecz - Novak zaczyna od podwójnego błędu serwisowego.

3:6, 3:2

Gem Hurkacz. No i co? Serwis, parę uderzeń i albo błąd Djokovicia, albo winner ze strony Polaka i kolejny gem "na czysto".

3:6, 2:2

Gem Djoković. I tak się panowie biją ze sobą na serwisy, Djoković znów nie oddał Hurkaczowi nawet punktu, a i wymian wielu nie było.

3:6, 2:1

Gem Hurkacz. Gdy Polak trafia pierwszym serwisem, to niemal nie ma się czego obawiać. Daje mu to albo asy, albo świetne otwarcie do wymian i znów pewnie wygrywa on swoje podanie. 

3:6, 1:1

Gem Djoković. I błyskawiczna odpowiedź Djokovicia, tym razem to Hurkacz nie zdobył nawet punktu. Mocny początek drugiego seta.

3:6, 1:0

Gem Hurkacz. Bardzo dobry gem w wykonaniu Huberta Hurkacza! Dobry serwis, piękne wymiany i Djoković nie ugrał nawet punktu.

Startuje drugi set, serwuje Hubert Hurkacz.

3:6

Gem i set Novak Djoković. Hurkacz walczył ile mógł, wchodził w wymiany, grał precyzyjnie jak tylko mógł, ale Serb cierpliwie puszczał kolejne potężne uderzenia i ostatecznie zamknął partię świetnym serwisem.

3:5

Gem Hurkacz. Potężne serwisy od Hurkacza i Djoko nie miał nawet wielu okazji, by zdobyć punkt, a jedyny podarował mu sam Polak po małym błędzie. Ale teraz Serb będzie serwował po wygranie seta.

2:5

Gem Djoković. I znów to samo. Już się wydaje, że Novak popełnia błędy, że Hurkacz potrafi stworzyć sobie przewagę w wymianach, ale ponownie przy stanie 40:30 Polak wyrzuca na aut i traci całą szansę na zagrożenie podaniu rywala.

2:4

Gem Hurkacz. Szybko wygrana gra ze strony Hurkacza. Polak zdecydowanie celniej przy pierwszym serwisie i Serb nie mógł wiele zrobić nawet w wymianach. Oby to był początek oporu Hubiego wobec faworyta.

1:4

Gem Djoković. Wydawało się, że Djoković jest do ugryzienia, Hurkacz nawet w wymianach urywał mu punkty, ale przy stanie 40:30 dla rywala pomylił się, wyrzucił na aut i Serg potwierdza przełamanie.

1:3

Gem Djoković, przełamanie. Szkoda, szkoda! Przy stanie 0:40 Serb trafił w siatkę, a później Hurkacz pokonał go po świetnej wymianie. Niestety, przy trzecim break-poincie Hubi wyrzucił na aut i lider rankingu ma przewagę przełamania.

Dwie świetne wymiany, 30:40, jeszcze walczy Polak!

Aut, 0:40, trzy break-pointy dla Djoko...

Pierwsze problemy Hubiego. Nie ustawił sobie wymian dobrym serwisem i już 0:30.

1:2

Gem Djoković. Serb co prawda popełnił na początku niewymuszony błąd, ale w ogóle go to nie zraziło i kolejne punkty wygrywał bardzo pewnie. Póki co bez zaskoczeń.

1:1

Gem Hurkacz. Ale i Hubi bardzo pewnie wygrywa swoje podanie, oddał Djoko tylko jeden punkt, a gem zakończył efektownym punktem bezpośrednio z serwisu. Dobry początek.

0:1

Gem Djoković. Serb pewnie wygrywa pierwszego gema. Mocny serwis Serba sprawiał duże problemy naszemu zawodnikowi. 

Zaczynamy! Serwuje Novak Djoković.

Obaj tenisiści wychodzą już na kort, przed nami rozgrzewka.

Przypomnijmy, że Hurkacz z Djokoviciem grał już 4 razy i niestety za każdym razem Serb był lepszy. 

Rosjanin dopiero po tie-breaku pokonuje Holendra w drugim secie i tym samym wygrywa cały mecz. Hurkacz i Djoković pojawią się na korcie za ok. kwadrans!

Rublew pogrzebał szansę na szybkie wygranie meczu. Van De Zandschulp odrobił stratę przełamania i wszystko zmierza do tie-breaka.

Rublew prowadzi 6:3 i 5:4 w drugim secie przy swoim podaniu. Jeśli wygra, to do meczu Hubiego zostanie ok. 15 minut.

Rublev prowadzi w drugim secie już 3:1 z przewagą przełamania. Niewykluczone, że Hurkacz i Djoković wyjdą na kort nieco wcześniej.

Mecz Huberta Hurkacza i Novaka Djokovicia rozpocznie się po starciu Van De Zandschulp - Rublew. Póki co Rublew wygrał pierwszego seta 6:3, więc mecz Polaka powinien zacząć się około 16:20. 

Witamy w relacji z ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Dubaju, w którym Hubert Hurkacz zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Bądźcie z nami!

Hurkacz – Djoković RELACJA NA ŻYWO ATP Dubaj Hubert Hurkacz – Novak Djoković LIVE ONLINE

Hubert Hurkacz po zwycięstwie w turnieju ATP 250 w Marsylii szybko udał się do Dubaju, gdzie stanął do walki o kolejne trofeum. Po dwóch zwycięstwach nad Rosjanami Szewczenką oraz Kotowem przyszedł czas na najtrudniejszą przeszkodę do pokonania – wrocławianin zmierzy się bowiem ze światową jedynką, Novakiem Djokoviciem. Historia ich rywalizacji jest całkiem pokaźna, bo panowie po raz pierwszy spotkali się w 2019 roku i od tamtego czasu rozegrali cztery mecze. Niestety, wszystkie wygrał Serb i jest on faworytem również teraz. Tenis potrafi jednak zaskoczyć i nie można odbierać Hurkaczowi szans na zwycięstwo!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze