Hubert Hurkacz

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Ważne zwycięstwo Polaka

ATP Wiedeń: Hubert Hurkacz w ćwierćfinale! Wygrał trzysetową batalię, przed nim hitowe starcie [WYNIK]

2022-10-27 17:17

Hubert Hurkacz w dalszym ciągu walczy o udział w tegorocznych ATP Finals. Trwający turniej ATP 500 w Wiedniu jest jego przedostatnią szansą na zdobycie cennych punktów i wrocławianin postanowił z tego skorzystać. Po trudnym, trzysetowym meczu pokonał Emila Ruusuvuoriego (ATP 43) 7:5, 4:6, 6:3 i zameldował się w ćwierćfinale. Tam czeka już na zwycięzcę wieczornego spotkania Stefanos Tsitsipas - Borna Corić!

Czwartkowy mecz rozpoczął się znakomicie dla Polaka, który imponował swoim serwisem. Do tego już w pierwszym gemie rywala miał break pointy, jednak nie zdołał ich wykorzystać. Później gra się wyrównała i wydawało się, że zmierza do tie-breaka. Jednak w dwunastym gemie "Hubi" wreszcie wykorzystał okazję na przełamanie Ruusuvuoriego i potwierdził dominację w partii otwarcia. Wygrał 7:5 i wyglądało na to, że jest w naprawdę dobrej formie. Niestety, rzeczywistość szybko zweryfikowała tę ocenę. Już w trzecim gemie drugiego seta został przełamany i nie zdołał odrobić tej straty. Fin wszedł na zdecydowanie wyższe obroty i był blisko podwójnego przełamania, ale Hurkacz wyszedł z opałów. To było jednak za mało i Ruusuvuori wyrównał stan meczu po zwycięstwie 6:4.

O losach meczu rozstrzygnął decydujący set, w którym na szczęście to Polak wrócił do swojej gry. Ponownie nie dawał rywalowi żadnych szans przy serwisie, a do tego już w czwartym gemie przełamał jego podanie. Po chwili potwierdził tę przewagę i wyszedł na prowadzenie 4:1. Stało się jasne, że jest na prostej drodze do zwycięstwa. Tak też się stało i Hurkacz po 2 godzinach i 19 minutach awansował do ćwierćfinału. W nim dojdzie do prawdziwego hitu - jego rywalem będzie albo piąty tenisista świata, Stefanos Tsitsipas, albo zwycięzca tegorocznego turnieju ATP 1000 w Cincinnati, wracający do formy po poważnej kontuzji Borna Corić. Odpowiedź na to pytanie już dziś wieczorem! Poniżej nasza relacja z meczu Hurkacz - Ruusuvuori:

Czy Hubert Hurkacz awansuje do ATP Finals?