Autor: AP Hurkacz - Shapovalov RELACJA NA ŻYWO Roland Garros: 1/16 finału Hubert Hurkacz - Denis Shapovalov dzisiaj 31.05 na żywo WYNIK

Roland Garros

Hurkacz pokonał Shapovalova po szalonym i przerywanym meczu! Błyskawiczny ostatni set, Kanadyjczyk nie miał nic do powiedzenia

Po wznowieniu meczu Huberta Hurkacza z Denisem Shapovalovem, Kanadyjczyk postanowił twarde warunki wrocławianinowi i przełamując kilkukrotnie Polaka wygrał trzeciego seta. W ostatniej partii stać go było jednak już tylko na wygranie jednego gema, bowiem Hurkacz wrzucił wyższy bieg i korzystając z niewymuszonych błędów rywala zamknął seta w 25 minut, zwyciężając ostatecznie 6:3, 7:6(0), 4:6, 6:1.

Hubert Hurkacz - Denis Shapovalov 6:3, 7:6(0), 4:6, 6:1

Czy Iga Świątek wygra Roland Garros 2024?
Na żywo

Hubert Hurkacz - Denis Shapovalov

Witamy w relacji na żywo z meczu 1/16 finału Roland Garros Hubert Hurkacz - Denis Shapovalov. Początek spotkania planowany jest ok. godziny 16:00. Zapraszamy!

Hubert Hurkacz wybiegnie na kort po meczu Paquet - Vondrousova. Aktualnie na tablicy wyników jest 1:0 w setach i 4:3 w gemach dla Czeszki.

Marketa Vondrousova zwyciężyła! To oznacza, że za chwilę rozpocznie się mecz Huberta Hurkacza!

Polak jest zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu.

Zawodnicy pojawili się na korcie, jednak przed meczem na pewno odbędzie się krótka rozgrzewka.

W ostatnich trzech spotkaniach, dwukrotnie górą był Hurkacz.

Zawodnicy właśnie wsłuchują się w komunikaty sędziego.

Koniec rozgrzewki! Jeszcze dosłownie kilka minut i zaczynamy!

Od podania rozpoczyna Polak.

15:0

Piekielnie mocny serwisem na samym początku i pierwszy punkt dla wrocławianina.

1:0

Gem Hurkacz! Błyskawicznie rozprawił się z rywalem Polak!

15:0

Shapovalov z podwójnym błędem.

15:30

Bardzo długa wymiana dla Kanadyjczyka. Rywal Hurkacza otrząsnął się po tych pierwszych akcjach.

40:30

Hurkacz z szansą na przełamanie przy pierwszym serwisie rywala!

2:0

Brawo Hubi! Kanadyjczyk od początku pierwszego seta w opałach.

30:0

Nie zapeszając Hurkacz na razie bezbłędny!

40:0

As serwisowy Polaka! Idealny serwis do środkowej linii!

3:0

Znakomity serwis Hurkacza dał mu zwycięstwo w kolejnym gemie!

Wracają na kort tenisiści. Podanie Shapovalova.

15:15

Wymiana dla Hurkacza. Remis przy podaniu Kanadyjczyka.

15:30

Trafił Shapovalov. As serwisowy.

3:1

Rozrzucony Hurkacz po korcie, Shapovalov wygrywa pierwszego gema w tym spotkaniu.

40:0

Fenomenalny jest Hurkacz w polu serwisowym!

4:1

GEM HURKACZ!

15:40

Shapovalov nie ma zamiaru się łatwo poddać i za wszelką cenę chce wygrać gema przy swoim serwisie.

4:2

Gem Shapovalov.

15:0

Co za skrót Hurkacza! Kanadyjczyk bez szans w tej sytuacji!

5:2

Kolejny gem dla Hurkacza!

15:0

Shapovalov wyrzuca w aut! Akcja dla Hurkacza!

30:0

Kolejny błąd Kanadyjczyka! Polak bliski zwycięstwa w pierwszym secie!

30:40

Myli się Hurkacz...

40:40

Będziemy grać na przewagi! Kanadyjczyk wyrzuca piłkę daleko w aut!

5:3

Niestety Hurkacz nie zdołał przełamać rywala...

15:0

Hurkacz rozrzucił rywala po korcie!

15:15

Znakomicie to zrobił Shapovalov! Co za ofensywa!

6:3

Pierwszy set dla Hurkacza! Brawo!

Drugiego seta rozpoczyna Shapovalov.

0:15

Co za szczęście Kanadyjczyka, piłka zatańczyła na siatce i przeszła na stronę Polaka.

0:1

Gem Shapovalova... Hurkacz nie był w stanie wrócić przy podaniu rywala...

1:1

Fenomenalny gem Hurkacza!

15:30

Kanadyjczyk nie dopuszcza do przełamania, jak w pierwszym gemie.

1:2

Gem dla Kanadyjczyka...

15:0

Błąd Shapovalova, pierwsza akcja dla Hurkacza przy jego serwisie.

30:30

Kanadyjczyk doprowadza do remisu. Hubi ma jeszcze szansę przełamać rywala.

40:40

Będziemy grać na przewagi. Shapovalov w ostatniej akcji zdołał wrócić w tym gemie.

40:AD

Hurkacz chciał przelobować rywala, niestety ta sztuka się nie udała...

3:4

Shapovalov był bezwzględny w tym gemie! Hurkacz nie zdołał się przeciwstawić rywalowi.

15:30

Shapovalov wygrywa dwa punkty, Polak może mieć problemy przy swoim serwisie.

30:30

Co za błąd Kanadyjczyka!

30:40

Niewymuszony błąd Hurkacza... Kanadyjczyk bliski przełamania...

40:40

Hurkacz doprowadza do remisu!

4:4

Shapovalov ze złości uderzał się rakietą w głowę. GEM HURKACZ!

Mecz został przerwany przez deszcz...

4:4

Wracamy do gry!

4:4

Błąd sędziego. Nie powinien sprawdzać tej piłki po zakończeniu akcji. Skorzystał na tym Shapovalov. 30:30.

4:4

Szansa na przełamanie dla Hurkacza po błędzie rywala.

4:5

Aj, wielka szkoda. Duża pomyłka Hurkacza przy bekhendzie i piłka wyleciała na aut. Gem dla Shapovalova.

4:5

Świetny as serwisowy Hurkacza. 30:30

4:5

Świetny serwis uruchomił Hurkacz, ale Shapovalov znakomicie radzi sobie dziś z bekhendu. Równowaga. 40:40

5:5

Znakomitym serwisem "Hubi" doprowadza do remisu w drugiej partii.

5:5

Wydawało się, że to będzie łatwy gem dla Shapovalova, ale Hubi dobrze korzysta z prostych błędów rywala. 30:40

5:6

Dobry pierwszy serwis i Polak zagrywa w siatkę. Shapovalov jest już pewny, że w tie-breaku dojdzie co najmniej do tie-breaka.

I znowu zaczyna kropić...

Mecz przerwany i czekamy na dalsze decyzje dotyczące tego spotkania.

Parasole złożone i gramy dalej!

5:6

Zły początek Hurkacza po wznowieniu. 0:30.

5:6

Dwie piłki setowe dla Shapovalova.

5:6

Pierwszy set-ball obroniony. Świetny serwis Polaka.

5:6

Druga piłka setowa również obroniona. Piękny forhend Polaka. 40:40

6:6

Będzie tie-break w drugim secie!

6:6

1:0

Mini-break dla Hurkacza. Shapovalov wystrzelił forhend w aut.

6:6

3:0

Świetny as serwisowy, znakomity serwis i forhend i obie piłki utrzymane.

6:6

5:0

Dwa kolejne proste błędy Shapovalova. Hurkacz nie może przegrać tego seta.

6:6

6:0

Sześć piłek setowych dla Hurkacza!

7:6(0)

KONIEC DRUGIEGO SETA! Piękny tie-break w wykonaniu Polaka, który mknie do czwartej rundy Roland Garros.

0:0

Zaczynamy trzeciego seta. Serwuje Hurkacz!

1:0

Na czysto, do zera wygrywa Hubert Hurkacz pierwszego gema. Kompletnie rozsypał się Shapovalov.

1:0

Myli się co chwilę Shapovalov. 30:0 dla Hurkacza przy podaniu rywala.

1:0

Świetnie rozrzucił Polaka Shapovalov. Forhend Hurkacza wyleciał na aut. 30:40

1:1

Nie wykorzystał stanu 30:0 Hurkacz i Kanadyjczyk utrzymuje swoje podanie.

1:1

Fenomenalnie zagrał Hurkacz. Piłka idealnie ląduje w samym narożniku. 30:15

2:1

Biega po całym korcie Shapovalov. Polak zrobił w ostatnim punkcie gema, co chciał. Rywal rozrzucony i w końcu musiał się pomylić.

2:1

I znowu Hurkacz zaczyna gem rywala od 30:0. Ale szkoda, bo piłka trafiła w taśmę i to pokrzyżowało plany Polaka. 30:15

2:1

Piłka spada idealnie pod nogi Polaka na linię. Hurkacz zagrał w siatkę, a w Paryżu - to zaskoczenie. Pada!

Przerywamy mecz. Obaj zawodnicy spakowali swoje rzeczy i udają się do szatni.

Sytuacja jest poważniejsza, bo na kort rozkładana jest plandeka. To będzie dłuższa przerwa.

W Paryżu znowu pada i mecz Zheng- Awanesian po którym dokończenie spotkania Hurkacza został przerwany!

W Paryżu dochodzi 16:00, a mecz Zheng - Awanesian wciąż nie został wznowiony... Najnowsze wieści mówią o tym, że Hurkacz nie wróci na kort przed 16:45.

Przełomowa wiadomość! Komentatorzy Eurosportu przekazali, że mecz Hurkacz - Shapovalov ma zostać dokończony na korcie Suzanne Lenglen po zakończeniu spotkania Miedwiediew - Machac. Na tym obiekcie jest dach i gra toczy się bez przeszkód.

Ważna informacja - Miedwiediew prowadzi z Machacem 2:0 w setach (7:6, 7:5). W trzecim jest 2:1 dla Czecha.

Oficjalne potwierdzenie - organizatorzy przenieśli pod dach nie tylko Hurkacza, lecz także mecz Dimitrow - Bergs (na kort Philippe'a Chatrier).

Hubert Hurkacz wrócił już na korty Roland Garros i będzie czekał na swoją kolej na obiekcie im. Suzanne Lenglen. Tam Miedwiediew przegrał trzeciego seta i został przełamany na otwarcie czwartego (7:6, 7:5, 1:6, 0:1).

Miedwiediew wygrał z Machacem w czterech setach, a to oznacza, że już za chwilę Hurkacz i Shapovalov pojawią się na korcie Suzanne Lenglen!

Zawodnicy wychodzą na kort!

Fatalna pogoda w Paryżu, gęste i ciemne chmury nad miastem, ale na szczęście mecz przeniesiono na zadaszony kort.

No to gramy dalej od stanu po 40 przy stanie 2:1 dla Hurkacza! Serwuje Shapovalov

Podwójny błąd przy podaniu Kanadyjczyka. Równowaga

3:1

PRZEŁAMANIE! W kluczowym momencie Shapovalov znów popełnia podwójny błąd! GEM HURKACZ!

Dwa razy wyrzuca Polak poza kort. 0-30 dla Kanadyjczyka

3:2

Gem Shapovalov. Nie może strzelić się Hubert w kort. Przełamanie powrotne.

Shapovalov raz w siatkę, raz za linię i Hubert prowadzi 30-15.

As serwisowy Kanadyjczyka. 30-40

3:3

Idealnie zmieścił to Shapovalov po prostej do linii. Gem dla Kanadyjczyka.

Jakiś cudem dobiegł do piłki Shapovalov, ale na szczęście dla Huberta nie trafił w kort. Po 30

3:4

Nie zmieścił piłki w korcie Hubert i dał się przełamać. Gem Shapovalov.

Piekielnie długa wymiana pada łupem Shapovalova. Uderzył mocno po skosie i Polak nawet do tego nie ruszył. 30-15

Kanadyjczyk bije w siatkę. Break point dla Huberta!

Uciekł spod topora Shapovalov. Najpierw dobiegł do skrótu i minął piłką Huberta, a później Polak uderzył w siatkę. Równowaga.

3:5

Hubert znów bije w siatkę. Gem Shapovalov.

Teraz Kanadyjczyk dwa razy uderza w siatkę. 30-0 dla Polaka przy jego podaniu.

4:5

AS SERWISOWY HURKACZA I GEM DLA POLAKA!

Piłki setowe dla Shapovalova.

4:6

Piłka podbiła się od siatki, czym ułatwiła zadanie Kanadyjczykowi. Huknął po skosie i zamknął seta.

0:0

No to rozpoczynamy czwarty set. Zagrywa Hubert

Kolejny as Huberta!

1:0

Shapovalov nie trafia w kort po prostej! GEM HURKACZ!

Mocno do linii zagrał Shapovalov, ale nie trafił. 30-15 dla Polaka.

Gromkie brawa dla Kanadyjczyka. Błyskawicznie podbiegł pod siatkę i zagrał po skosie. Po 30

Break point dla Huberta

2:0

Shapovalov ruszył do siatki, ale nie udało mu się przebić! PRZEŁAMANIE, GEM HURKACZ!

Trener Huberta aż wstał z miejsca i żywiołowo mu coś przekazywał

3:0

Rozkręcił się Hubi! Tylko jeden przegrany punkt i kolejny gem na koncie Polaka! Błyskawiczna partia!

Wyraźnie podrażniony Shapovalov, bo znów bije po siatce. 15-0 dla Hurkacza.

Próbował Kanadyjczyk przelobować Huberta, ale piłka poleciała daleko poza kort. 30-15

Skrót Shapovalova w siatkę. Po 40

4:0

Pięknie Hubert huknął po prostej, a później Shapovalov nie trafił w kort. PRZEŁAMANIE I GEM DLA POLAKA!

Wyraźnie zdenerwowany zaczyna być Shapovalov i to się przekłada na jego grę. Niewymuszone błędy w prostych akcjach. 30-0

5:0

Podbiegł pięknie pod siatkę Polak i tylko lekko przeniósł piłkę za siatkę! GEM BEZ STRATY PUNKTU!

Świetna wymiana pod siatką, ale ostatecznie Hubert delikatnie się myli. 0-30

5:1

Teraz to Shapovalov wygrał bez straty punktu. 5:1

Nie dał rady odbić piłki Kanadyjczyk po mocarnym serwisie Huberta! Po 15

Wyśmienity lob Polaka! Wyginał się jak struna Shapovalov, ale nie dał rady odbić piłki!

PIŁKI MECZOWE DLA HUBERTA

6:1

Shapovalov po siatce w aut! GEM, SET I MECZ HURKACZ

I to wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

Hubert Hurkacz - Denis Shapovalov RELACJA NA ŻYWO 1/16 finału Roland Garros Hurkacz - Shapovalov na żywo WYNIK

Mecz Huberta Hurkacza z Brandonem Nakashimą w 1/32 finału Roland Garros na pewno zapadnie w pamięci kibicom tenisa oraz samym zawodnikom. Wrocławianin ostatecznie pokonał Amerykanina 3:1 )6:7(2), 6:1, 6:3, 7:6(5)), jednak była to niezwykle żmudna przeprawa, bowiem mecz wielokrotnie był przerywany przez obfite opady deszczu, które paraliżowały grę na kortach Rolanda Garrosa. To sprawiło również, że Polak nie miał zbyt wiele czasu na regenerację przed kolejnym spotkaniem Hurkacz - Shapovalov. Kanadyjczyk, który zajmuje obecnie 118. miejsce w rankingu ATP, na szczęście dla Hurkacza, również nie miał łatwej przeprawy w poprzedniej rundzie i Frances Tiafoe uległ Shapovalovi również po czterech setach. Kanadyjczyk wygrał 3:1 (7:6(4), 6:4, 2:6, 6:4), a cała batalia pomiędzy nimi trawiła 3 godziny i 24 minuty. Zajmujące 8. miejsce w rankingu Polak wskazywany jest w tym spotkaniu w roli delikatnego faworyta, jednak musi on potwierdzić swoją wyższość na korcie, co nie będzie łatwym zadaniem. Zapraszamy na relację z meczu Hubert Hurkacz - Denis Shapovalov!