Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Zrobiło się ostro

Iga Świątek brutalnie oceniona. Ekspert mówi o zniszczeniu, padły bezpardonowe słowa

2023-02-06 7:29

Iga Świątek jest już pewna tego, że przez co najmniej rok będzie liderką rankingu WTA, niezależnie od wyników najbliższych turniejów. Jej dominacja w światowym tenisie jest faktem, ale jeden z ekspertów brutalnie ocenił sytuację Polki. Ekspert powiedział nawet o zniszczeniu, a z jego ust padły bezpardonowe słowa!

W poprzednim roku na Igę Świątek nie było mocnych. Polka była zdecydowanie najlepszą tenisistką świata, co potwierdziła m.in. wygrywając Roland Garros i US Open. Do historii przeszła też jej seria 37 zwycięstw z rzędu, ale to jest już historia. Przed 21-latką zdecydowanie trudniejsze zadanie, jakim jest utrzymanie kosmicznego poziomu na samym szczycie. W związku z decyzją Aryny Sabalenki o rezygnacji z udziału w turnieju WTA 500 w Doha, Świątek jest już pewna, że przez co najmniej rok będzie liderką rankingu WTA. Stanie się to na początku kwietnia, jednak ambitna raszynianka z pewnością nie osiądzie na laurach. Zwłaszcza, że już początek sezonu w Australii pokazał, że rywalki nie śpią i chcą ją zdetronizować. Iga poniosła w styczniu bolesne porażki z Jessicą Pegulą w United Cup i z Jeleną Rybakiną w 1/8 finału Australian Open. To sprawiło, że jej tenisowa wyższość została stanowczo podważona.

Brutalna ocena Igi Świątek. Ekspert mówi o zniszczeniu

M.in. dobrze znana Barbara Schett z Eurosportu oceniła, że rywalizacja tenisistek zapowiada się w tym roku pasjonująco, a Pegula, Rybakina i Sabalenka mogą zdetronizować Świątek. Jej słowa potwierdził Roee Preis, izraelski ekspert ze świata tenisa. W rozmowie ze Sport.pl przyznał, że jego zdaniem Polka jest lepszą zawodniczką od rywalek, ale musi zawsze grać na sto procent. Inaczej "zostanie zniszczona"!

Nadal jestem przekonany, że Świątek jest lepszą zawodniczką zarówno od Sabalenki, jak i Rybakiny, ale musi dać z siebie 100 procent w każdym punkcie, inaczej wilki przyjdą polować - ocenił Preis. - Każda zawodniczka bardzo chce teraz pokonać Igę Świątek. Jeśli nie będzie w 100 procentach gotowa psychicznie i fizycznie w każdym meczu, zostanie zniszczona. Nikt na nią nie czeka ani nie okazuje szacunku, gdy trwa mecz. W poniższej galerii dowiesz się, ile pieniędzy zarobiły Iga Świątek i Magda Linette za udział w Australian Open 2023:

Sonda
Czy Iga Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie?
SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Listen on Spreaker.
Najnowsze