Iga Świątek - Danielle Collins NA ŻYWO Relacja live Polka już prowadzi! WYNIK

Autor: AP Iga Świątek - Danielle Collins NA ŻYWO Relacja live Polka już prowadzi! WYNIK

WTA Cincinnati

Iga Świątek rozgromiła Danielle Collins w Cincinnati! WYNIK RELACJA NA ŻYWO

2023-08-16 21:08

Iga Świątek rozgromiła Danielle Collins 6:1, 6:0 na otwarcie rywalizacji w turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Kilka dni temu Polka pokonała tę Amerykankę w ćwierćfinale w Montrealu (6:3, 4:6, 6:2). Teraz Collins miała okazję do rewanżu, ale nie miała nic do powiedzenia w starciu z doskonale dysponowaną liderką rankingu. Dla Igi Świątek występ w Cincinnati to próba generalna przed US Open. W tym turnieju do tej pory nie odnosiła sukcesów, nigdy nie doszła nawet do ćwierćfinału. Czas na przełamanie! Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Collins dzisiaj w Cincinnati.

Na żywo

Iga Świątek - Danielle Collins

6:1, 6:0

KONIEC!!! IGA ŚWIĄTEK ROZGROMIŁA DANIELL COLLINS 6:1, 6:0! Świetny występ Polki i pewny awans do 3. rundy

40-0 Polka ma piłki meczowe

30-0 Efektowna akcja Igi, która jest dwie piłki od zwycięstwa

6:1, 5:0

Gem Świątek. Pierwszy od dłuższego czasu zacięty gem. Iga broniła w nim breakpointa, ale opanowała sytuację

Równowaga po efektownym bekhendzie Collins. Lepszy moment w grze Amerykanki

40-40 Świetny forhend Igi po crossie na koniec szybkiej wymiany

30-40 Po dobrym returnie Iga broni breakpointa

30-30 Potężny return Collins

30-15 Efektowna szybka wymiana, a na koniec świetny bekhend Igi wzdłuż linii

6:1, 4:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga powiększa przewagę. Collins nie ma zupełnie pomysłu, jak zmienić obraz gry

Kolejny breakpoint. Fatalny skrót Collins, który był taką wystawką dla Igi

40-40

40-30 Iga ma szansę na kolejne przełamanie. Łatwo skończyła punkt, w którym kluczowy był mocny return

6:1, 2:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga wygrała tego gema do zera, nękając rywalkę potężnymi uderzeniami

40-0 Kapitalny bekhend Igi. Wszystko jej wychodzi w drugim secie, rywalka bezradna

30-0 Kolejny świetny return Świątek

6:1, 1:0

Gem Świątek. Polka pewnie obroniła podanie, gem wygrany do 15. Collins wciąż gra bardzo agresywnie, w swoim stylu. Ale popełnia mnóstwo błędów

40-15 Collins trafiła mocno w samą linię

40-0 Pewny wolej Polki w otwarty już kort

30-0 Return Collins w siatkę

Początek drugiego seta. Serwuje Iga Świątek

6:1

GEM i SET IGA ŚWIĄTEK. Polka wygrywa pierwszego seta. Gra dobrze, a Collins ma przebłyski, ale poza nimi dużo psuje

40-30 Iga ma piłkę setową po podwójnym błędzie serwisowym rywalki

30-30 Teraz skuteczna akcja Collins przy siatce

30-15 Coraz więcej błędów popełnia Amerykanka

5:1

Gem Świątek. Błyskawiczny gem wygrany przez Polkę do zera. Iga dobrze serwowała, a Danielle psuła returny

40-0 Polka szybko zdobywa kolejne punkty

4:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga na koniec trafiła idealnie w linię końcową. Zaciśnięta pięść naszej gwiazdy. Znów przełamała podanie Collins

40-30 Iga ma breakpointa

30-30 Collins zagrała w siatkę. Iga błysnęła dobrą defensywą

15-30 po niecelnym returnie Polki

3:1

Gem Collins PRZEŁAMANIE. Mocne returny Collins i zupełna bezradność Igi. Gem do zera, zdominowana teraz Polka traci serwis

0-40 Znów agresywny return i atak Collins. Polka broni breakpointa

0-30 Po agresywnym returnie Collins Iga była w defensywie i w końcu zagrała w siatkę

0-15 Podwójny błąd serwisowy Igi Świątek

3:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga powiększa przewagę. Znów dobrze returnowała. Na koniec gema mocny return pod nogi rywalki, która odegrała w siatkę

40-30 Iga ma breakpointa. Ładnie teraz przeszła z obrony do ataku

15-15 Kolejny podwójny błąd serwisowy Collins

2:0

Gem Świątek. Przewaga Igi topniała, z 40-0 zrobiło się 40-30. Na szczęście po chwili Polka trafiła mocno pierwszym podaniem

40-30 Dokładny forhend Amerykanki. Przewaga Igi topnieje

40-15 Głęboki return Collins, Polka nie zdołała odpowiedzieć

40-0 Pewny bekhend Igi po dobrym sewisie

30-0 Amerykanka znów przestrzeliła z returnu

15-0 Niecelny return Collins

1:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga wreszcie dopięła swego. Długi i zacięty gem, walka na przewagi. Na koniec Polka trafiła mocno returnem. Rywalka odegrała, ale Iga miała już otwarty kort

Znów jest breakpoint. Podwójny błąd serwisowy Collins

Równowaga. As serwisowy Amerykanki

Znów jest breakpoint. Collins zagrała skrót, a szybka jak puma Iga dobiegła do piłki i skończyła punkt

Iga Świątek i Danielle Collins są już na korcie

Jeżeli Iga Świątek pokona Danielle Collins, to w kolejnej rundzie zagra jutro z Venus Williams albo z Qinwen Zheng

Pegula pokonała właśnie Trevisan. A to oznacza, że Iga Świątek pojawi się na korcie ok. godziny 19.55

Trwa przerwa w meczu Pegula - Trevisan. Przy stanie 6:7, 6:2, 2:0 na trybunach zasłabł jeden z kibiców. Udzielana jest mu pomoc medyczna

W meczu Pegula - Trevisan jest 6:7, 6:2. Będzie trzeci set, więc Iga Świątek zacznie pewnie najwcześniej ok. 19.30

W Cincinnati pachnie niespodzianką. Pegula przegrała z Trevisan pierwszego seta 6:7. Po tym meczu zagra Iga Świątek

Trwa już mecz Jessica Pegula - Martina Trevisan. Po zakończeniu tego spotkania na kort wyjdą Iga Świątek i Danielle Collins

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Danielle Collins w 2. rundzie turnieju WTA w Cincinnati. Początek meczu ok. godziny 18.30 polskiego czasu

Iga Świątek - Collins WYNIK NA ŻYWO Relacja WTA Cincinnati Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek zaczyna walkę w turnieju WTA w Cincinnati, a jej pierwsza rywalka to Danielle Collins. Polka pokonała ją w 6:3, 4:6, 6:2 kilka dni temu w Montrealu. Świątek i Collins w Cincinnati zagrają ze sobą już po raz piąty, a bilans tej rywalizacji to 3-1 dla Polki, która poza zwycięstwem w Montrealu w tym sezonie rozgromiła tę tenisistę 6:1, 6:0 w WTA Doha 2023. Wcześniej Collins pokonała Świątek 6:4, 6:1 w pamiętnym półfinale Australian Open 2022, zaskakując ją bardzo agresywną grą i potężnymi returnami. Jeszcze wcześniej nasza tenisistka wygrała z tenisistką z USA w Adelajdzie w 2021. Collins nie dokończyła spotkania z powodu kontuzji (krecz przy stanie 6:2, 3:0).

Iga Świątek - Collins RELACJA NA ŻYWO wynik live WTA Cincinnati

Iga Świątek w Cincinnati zagra zaraz po turnieju w Montrealu, w z którego wyraźnie zmęczona odpadła po porażce z Jessicą Pegulą. Rok temu Polka szybko odpadła z Cincy, przegrywając 3:6, 4:6 z Amerykanką Madison Keys. Za to Aryna Sabalenka, wielka rywalka Igi Świątek w wyścigu o fotel liderki rankingu WTA, doszła wtedy w Cincinnati do półfinału, więc broni aż 350 pkt. Nasza tenisistka w Montrealu znów obroniła pozycję nr 1 i wiadomo już, że pozostanie liderką co najmniej do US Open.

Iga Świątek - Collins NA ŻYWO Relacja live wynik WTA Cincinnati

Mecz Iga Świątek - Danielle Collins w 2. rundzie turnieju WTA w Cincinnati zostanie rozegrany w środę 16 sierpnia. Początek meczu Świątek - Collins po godz. 19.30 polskiego czasu (nie wcześniej, drugi mecz od od godz. 17 po meczu Trevisan - Pegula). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo meczu Świątek - Collins w Cincinnati.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?