Iga Świątek - Julia Putincewa Kiedy mecz 3. runda Wimbledon O której godzinie?

Autor: AP Iga Świątek - Julia Putincewa Kiedy mecz 3. runda Wimbledon O której godzinie?

Wimbledon 2024

Iga Świątek - Julia Putincewa O której godzinie mecz dzisiaj w 3. rundzie Wimbledonu

2024-07-06 15:00

Iga Świątek czeka na mecz z Julią Putincewą w 3. rundzie Wimbledonu. To będzie już piąte spotkanie z Polki z reprezentantką Kazachstanu, a w poprzednich czterech nie straciła ani jednego seta. Na trawie Putincewa może okazać się jednak groźną i niewygodną rywalką. Godzina meczu Świątek - Putincewa jest już znana. Spotkanie zacznie się po zakończeniu meczu Shelton - Shapovalov. Polka awans do 3. rundy Wimbledonu wywalczyła po zwycięstwie 6:4, 6;3 nad Patrą Martić i było to już jej 21. zwycięstwo z rzędu. Sprawdź, kiedy i o której gra Iga Świątek dzisiaj w 3. rundzie Wimbledonu z Julią Putincewą.

Iga Świątek jest już w 3. rundzie Wimbledonu po zwycięstwie nad Petrą Martić. Polka już po raz czwarty pokonała doświadczoną Chorwatkę. Iga Świątek do 19 kolejnych zwycięstw na mączce (w Madrycie, Rzymie i Roland Garros) dołożyła dwa na londyńskiej trawie. Rok temu liderka rankingu WTA doszła do ćwierćfinału Wimbledonu. Teraz apetyty są oczywiście dużo większe, ale Iga - w swoim stylu - podkreśla, że ważniejszy od samego wyniku jest dla niej proces uczenia się gry na tej wymagającej nawierzchni.

Kiedy i o której gra Iga Świątek dzisiaj z Julią Putincewą w 3. rundzie Wimbledonu?

Iga Świątek w 3. rundzie Wimbledonu zagra dzisiaj z Julią Putincewą. Pochodząca z Rosji reprezentantka Kazachstanu pokonała 6:0, 4:6, 6:2 Czeszkę Katerinę Siniakovą. Świątek i Putincewa grały ze sobą już cztery razy. Polka wygrała wszystkie te spotkania, nie tracąc w nich ani jednego seta. W tym roku Iga pokonała już tę tenisistkę dwa razy - 6:1, 6:2 w Indian Wells i 6:3, 6:4 w Rzymie. Na trawie Putincewa może się jednak okazać dużo bardziej niewygodną dla Polki rywalką niż na innych nawierzchniach. Reprezentantka Kazachstanu z pewnością będzie zagrywać dużo slajsów i skrótów, nękając w ten sposób naszą gwiazdę. Niewysoka Putincewa (nr 163 cm) na trawie grać lubi i potrafi, co potwierdziła przed Wimbledonem, wygrywając turniej WTA w Birmingham. - To zawodniczka, która jest dobra w defensywie. Będę musiała być cierpliwa i wybierać dobre momenty do ataku - powiedziała Iga Świątek w rozmowie z Polsatem Sport.

Iga Świątek - Julia Putincewa Kiedy mecz? O której godzinie 3. runda Wimbledon

Mecz Iga Świątek - Julia Putincewa w 3. rundzie Wimbledonu zostanie rozegrany w sobotę 6 lipca 2024. Początek meczu Świątek - Putincewa ok. godziny 16-17 polskiego czasu (drugi mecz od godz. 14 po meczu Shelton - Shapovalov, który będzie kończony od stanu 3:2 w pierwszym secie). Transmisje TV z Wimbledonu 2024 na Polsacie Sport i innych sportowych kanałach Polsatu

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?