Iga Świątek już jeździ Porsche

i

Autor: RONALD WITTEK / EPA / PAP Iga Świątek już jeździ Porsche

Iga Świątek już jeździ Porsche! Polska mistrzyni wygrała niemieckie auto i śmigała nim po korcie! ZDJĘCIA i WIDEO

2022-04-24 15:52

Iga Świątek wygrała turniej WTA w Stuttgarcie, a zaraz po finale odebrała efektowną nagrodę - czerwone Porsche Taycan GTS Sport Turismo napędzane energią elektryczną. Polka pół roku temu zrobiła prawo jazdy, które teraz bardzo jej się przydało. Po ograniu w finale 6:2, 6:2 Aryny Sabalenki uśmiechnięta Iga Świątek jeździła już Porsche po korcie. Rundkę honorową mistrzyni oklaskiwali niemieccy kibice. Zobaczcie ZDJĘCIA Igi Świątek w Porsche, nagrodzie dla triumfatorki turnieju w Stuttgarcie.

Niesamowita Iga Świątek wygrała turniej WTA w Stuttgarcie! Polka w finale rozbiła 6:2, 6:2 Białorusinkę Arynę Sabalenkę. 23 wygrane mecze z rzędu, 4 kolejne turniejowe triumfy - to bilans polskiej dominatorki. Kto zatrzyma tę dziewczynę? Na razie nikt nie jest w stanie! Iga Świątek w Stuttgarcie wygrała dużo punktów i pieniędzy oraz efektowne Porsche warte ponad 600 tys. złotych. - Jazda! - krzyczy Polka po kolejnych dobrych akcjach. Teraz pojeździ Porsche Taycan GTS Sport Turismo. - Mam już prawo jazdy, więc z chęcią pojeżdżę Porsche, a najlepiej będzie jedno wygrać! – powiedziała Iga Świątek, rozpoczynając walkę w Stuttgarcie. A potem ograła kolejne rywalki. Napędzane energią elektryczną Porsche Taycan GTS Sport Turismo, nagroda dla triumfatorki turnieju WTA Stuttgart 2022, ma silnik o mocy 440 kW, który pozwala osiągnąć prędkość 100 km/h w ciągu 3,7 s. Prędkość maksymalna to 250 km/h. Poniżej zdjęcia Igi Świątek w Porsche w trakcie ceremonii dekoracji po finale.

Iga Świątek zdradziła, dlaczego trener Tomasz Wiktorowski nie jest z nią w Stuttgarcie! Chodzi o jej ojca!

Iga Świątek wygrała Porsche warte ponad 600 tysięcy złotych! ZDJĘCIA

Iga Świątek czerwone Porsache odebrała w towarzystwie ojca. - Dziękuję mojemu tacie za to, że w końcu przyjechał ze mną na turniej - powiedziała po finale Polka. Iga Świątek została zapytana dlaczego trener Tomasz Wiktorowski i psycholog Daria Abramowicz nie towarzyszą jej w Stuttgarcie. - Chciałam, żeby mój tata był ze mną na niektórych turniejach. Ma być na kilku turniejach w Europie. Mam wrażenie, że nie miałam za dużo okazji, żeby z nim podróżować, bo w czasie epidemii koronawirusa podróżowałam tylko z moim zespołem w związku z restrykcjami - wyjaśniła Iga Świątek. - W 2019 roku kiedy nasz budżet był mniejszy, rozsądniej z moje strony było podróżować tylko z trenerami. Teraz mogę zabierać ze sobą również moją rodzinę. To naprawdę fajne, bo czuję, że nic już nie jest w stanie mnie rozproszyć tak łatwo jak jeszcze kilka lat temu - dodała Iga Świątek. Ostatnio tenisistka jeździła po Warszawie Mini Cooper. Teraz przesiadła się do Porsche. Poniżej WIDEO.

Aryna Sabalenka NAGIE ZDJĘCIA! Rywalka Igi Świątek lubi rozbierane sesje!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze