O której finał Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek finał dzisiaj KIEDY finał WTA Doha Świątek - Pegula sobota 18.02.2023

i

Autor: AP O której finał Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek finał dzisiaj KIEDY finał WTA Doha Świątek - Pegula sobota 18.02.2023

Kiedy finał w Katarze

O której finał Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek finał dzisiaj KIEDY finał WTA Doha Świątek - Pegula sobota 18.02.2023

2023-02-18 8:02

O której gra Iga Świątek finał dzisiaj WTA Doha KIEDY finał Iga Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek w finale WTA Doha. Broniąca tytułu Iga Świątek już dzisiaj zagra w finale turnieju WTA w Dausze, a jej rywalką będzie Amerykanka Jessica Pegula. To właśnie w Katarze rok temu Polka rozpoczęła swoją niesamowitą serię 37 zwycięstw, a teraz też imponuje formą. Iga Świątek w poprzednim sezonie ograła Jessikę Pegulę aż cztery razy, ale tenisistka z USA zrewanżowała się Polce niedawno w United Cup. Sprawdź, kiedy finał WTA Doha 2023 O której gra Iga Świątek w finale dzisiaj w sobotę 18.02.

TUTAJ TRWA RELACJA NA ŻYWO Z FINAŁU IGA ŚWIĄTEK - JESSICA PEGULA

Iga Świątek nie zwalnia tempa! Polka po efektownym zwycięstwie 6:0, 6:1 nad Weroniką Kudermietową jest już w finale turnieju WTA w Dausze. O tytuł Iga Świątek zagra z Jessicą Pegulą, z którą nasza gwiazda ma świeże rachunki do wyrównania. Amerykanka zlała ją boleśnie 6:2, 6:2 niedawno w meczu Polska - USA w rozgrywkach United Cup. W poprzednim sezonie Iga Świątek ograła za to Pegulę aż cztery razy. W sumie bilans ten rywalizacji to 4-2 dla Polki. Początek finału Świątek - Pegula o godzinie 16 polskiego czasu. Poniżej więcej informacji.

Iga Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek finał WTA Doha Świątek - Pegula KIEDY finał WTA Doha

Iga Świątek i Jessica Pegula w 2022 r. grały ze sobą aż cztery razy. Polka ograła Amerykankę kolejno w Miami (6:2, 7:5), w Roland Garros (6:3, 6:2), w US Open (6:3, 7:6) w San Diego (4:6, 6:2, 6:2), gdzie tenisistce z USA wreszcie udało się urwać polskiej dominatorce seta. Pegula wzięła srogi rewanż we wspomnianym styczniowym spotkaniu w United Cup. Po bolesnej porażce z Amerykanką nasza gwiazda zalała się łzami. Pegula w piątkowym półfinale ograła Marię Sakkari. - Nie jestem w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądał nasz finał, bo Jessie jest bardzo solidną zawodniczką. Zobaczymy, co się stanie. To będzie wielka bitwa. - powiedziała przed dzisiejszym finałem Iga Świątek. - W Sydney zagrała naprawdę świetnie, ale wtedy trochę podróżowaliśmy, a United Cup był dość trudnym turniejem. Na pewno czuję się bardziej wypoczęta niż wtedy - dodała Polka.

O której gra Iga Świątek finał WTA Doha KIEDY gra Iga Świątek w finale w Dausze 18.02.2023

Iga Świątek błyskawicznie awansowała do finału WTA Doha, tracąc w turnieju zaledwie dwa gemy. Spędziła na korcie dużo mniej czasu niż Jessica Pegula, która toczyła w Katarze zacięte boje, a do tego walczyła też w deblu, w parze z Coco Gauff. Wczoraj do późnych godzin wieczornych grała w turnieju deblowym. Poza tym nieco wolniejsze korty i specyficzne warunki pogodowe wyraźnie sprzyjają Idze Świątek. - Najbardziej jestem zadowolona z mojej zdolności do przystosowania się i do pewnego rodzaju właściwego wykorzystania wiatru - powiedziała po awansie do finału Iga Świątek. - Podejmowałam dobre decyzje, kierując się intuicją. Jestem  szczęśliwa, że to zadziałało - dodała Iga.

KIEDY finał Świątek - Pegula WTA Doha O której finał Igi Świątek dzisiaj w Katarze 18.02.2023

Jessicą Pegulą jest córką amerykańskiego biznesmena, którego majątek wyceniany jest na ok. 7 mld dol. Matka tenisistki, Kim Pegula, pochodzi z Korei Południowej i jako mała dziewczynka została porzucona na ulicach Seulu. Adoptowała ją amerykańska rodzina. W USA poznała Terry'ego Pegulę, którego droga do fortuny biegła zgodnie ze schematem amerykańskiego snu – od małej firmy do ogromnej korporacji. Ojciec Jessiki gigantyczny majątek zbił na wydobyciu gazu i ropy. Teraz jest właścicielem m.in. klubów Buffalo Sabres (NHL) i Buffalo Bills (NFL). Jessica Pegula mogła prowadzić beztroskie życie córki bogacza. Wybrała jednak pracowitą drogę profesjonalnej tenisistki. – Kiedy byłam młoda, drażniło mnie, kiedy widzieli we mnie tylko córkę miliardera. W końcu nauczyłam się z tym żyć – mówi Amerykanka.

O której finał Świątek - Pegula KIEDY gra Iga Świątek dzisiaj w finale w Katarze

Iga Świątek i Jessica Pegula darzą się sympatią i wypowiadają się o sobie z dużym szacunkiem. Amerykanka podkreśla, że jest pod ogromnym wrażeniem postępów, jakie ostatnio zrobiła Polka. - Kiedy po raz pierwszy wygrała French Open, wcale mnie to nie zdziwiło - podkreślała Jessica Pegula w rozmowie z serwisem WTA. - Śledziłam jej karierę i muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że tak szybko potem przystosuje się do twardych kortów. Nawet w zeszłym roku nie grała na nich tak dobrze. Zdecydowanie nie spodziewałem się, że wygra kolejne turnieje WTA 1000, zaliczając taką szalona serię zwycięstw - dodała Pegula.

Iga Świątek KIEDY finał WTA Doha Świątek - Pegula O której gra Iga Świątek w finale

Mecz Iga Świątek - Jessica Pegula w finale turnieju WTA Doha 2023 zostanie rozegrany w sobotę 18 lutego. Początek finału Świątek - Pegula o godzinie 16 polskiego czasu. Transmisja TV z finału WTA Doha na antenie Canal+.

SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Listen on Spreaker.
Najnowsze

Materiał sponsorowany