Autor: AP PHOTO Iga Świątek KIEDY dogra półfinał WTA Warszawa Świątek - Wickmayer O KTÓREJ dokończenie meczu Świątek w półfinale turnieju w Warszawie dzisiaj

Walka o finał!

2023-07-29 20:58

Iga Świątek KIEDY dogra półfinał WTA Warszawa Świątek - Wickmayer O KTÓREJ dokończenie meczu Świątek w półfinale turnieju w Warszawie dzisiaj. Iga Świątek jak burza doszła do półfinału turnieju WTA 250 w Warszawie. W trzech pierwszych meczach rozstawiona z "1" Polka nie straciła nawet seta i na tym etapie turnieju jest już jedyną rozstawioną zawodniczką. W półfinale zmarnowała jednak okazję na zamknięcie meczu w sobotę i z powodu ciemności mecz został przerwany przy stanie 6:1, 5:5. Poniżej dowiesz się, kiedy dokończenie meczu Świątek - Wickmayer. WTA Warszawa KIEDY wznowienie półfinału Świątek - Wickmayer

Iga Świątek - Wickmayer O KTÓREJ godzinie wznowienie WTA Warszawa kiedy półfinał Świątek - Wickmayer

Tenisistki miały w Warszawie wyjątkowo pracowitą sobotę. Deszcz storpedował plany organizatorów na piątek i między innymi ucierpiała na tym Iga Świątek, która w sobotę musiała rozegrać dwa mecze. Pierwszy z nich miał się zacząć w okolicach południa, ale pierwszy sobotni mecz na korcie centralnym Laura Siegemund - Lucrezia Stefanini trwał blisko 3,5 godziny, co mocno opóźniło ćwierćfinałowy bój Świątek z Lindą Noskovą. Ostatecznie turniejowa "jedynka" i "ósemka" pojawiły się na korcie dopiero o 13:30. Lepsza okazała się faworyzowana Polka, która w nieco ponad godzinę i 20 minut rozbiła Czeszkę 6:1, 6:4. W związku z tym zapewniła sobie awans do półfinału, który odbył się jeszcze w sobotę, jednak ponownie został opóźniony w związku z wcześniejszą trzysetową batalią Siegemund z Tatjaną Marią. To sprawiło, że meczu Świątek - Wickmayer nie udało się dokończyć!

Świątek - Wickmayer KIEDY półfinał WTA w Warszawie Świątek - Wickmayer GODZINA dzisiaj 30.07

Przez długi czas wydawało się, że Iga Świątek błyskawicznie zamelduje się w finale i zamknie temat półfinału jeszcze w sobotę. Prowadziła już 6:1, 5:2 i serwowała na zwycięstwo, jednak straciła koncentrację i dała się przełamać. Po chwili miała trzy piłki meczowe przy serwisie rywalki, ale ponownie zabrakło jej zimnej krwi w kluczowym momencie... Jak się później okazało, ostatnią szansą na zapewnienie sobie awansu do finału był gem przy stanie 5:4, jednak raszynianka zupełnie straciła pewność siebie i ponownie straciła podanie, po czym zakwestionowała warunki i mecz z Wickmayer został przerwany przy wyniku 6:1, 5:5.

Mecz Iga Świątek - Yanina Wickmayer w półfinale turnieju WTA w Warszawie zostanie dograny w niedzielę, 30 lipca, o godzinie 12:00. Następnie zwyciężczyni tego meczu będzie miała krótką przerwę i rozegra finał z Laurą Siegemund. Ten rozpocznie się najwcześniej o 13:00! Relację na żywo z obydwu tych meczów przeprowadzi portal sport.se.pl! Serdecznie zapraszamy!

Czy Iga Świątek wygra turniej WTA w Warszawie?