Autor: AP Iga Świątek - Linda Noskova WYNIK meczu Relacja NA ŻYWO Polka walczy w Miami Open

Miami Open 2024

Iga Świątek - Linda Noskova WYNIK meczu: Horror w meczu Polki, zwycięstwo po trzech setach nerwowej walki! Relacja NA ŻYWO z Miami Open

2024-03-25 3:08

Iga Światek pokonała Lindę Noskovą 6:7, 6:4, 6:4 w 3. rundzie Miami Open. To był bardzo nerwowy mecz. Polka przegrała pierwszego seta, mimo prowadzenia 5:2, a potem w jej grze było dużo błędów i złych decyzji. Linda Noskova grała bardzo dobrze, wywierając presję i odrabiając straty w kolejnych setach. W końcu liderce rankingu udało się przypieczętować zwycięstwo i jest w 4. rundzie. Już w najbliższą noc zagra z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Noskova dzisiaj w Miami Open.

Iga Świątek gra z Lindą Noskovą w 3. rundzie Miami Open, a na lepszą w tym pojedynku czeka już Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa. Polka na otwarcie rywalizacji na Florydzie w świetnym stylu pokonała 6:1, 6:1 Camilę Giorgi. - Lubię tutaj grać, warunki mi pasują. Jest duża wilgotność, a do tego piłki są ciężkie i trzeba włożyć dużo więcej siły w uderzenia. A ja lubię jak jest ciężko - stwierdziła z uśmiechem Iga Świątek. Noskova ograła 6:4, 6:4 Rosjankę Marię Timofiejewą.

Świątek - Noskova WYNIK NA ŻYWO Relacja live z Miami Open

Iga Świątek przed meczem z Lindą Noskovą jest oczywiście zdecydowaną faworytką, ale Czeszka zapewnia, że postara się znów sprawić niespodziankę. - Nasz ostatni mecz w Indian Wells był w moim wykonaniu straszny i wciąż jestem na siebie zła. Dobrze zaczęłam i miałam nawet szanse na 5:2 w pierwszym secie, ale nie wykorzystałam ich, a potem moja gra się zupełnie rozleciała. Teraz postaram się być bardziej skupiona i spróbuję zagrać z nią tak jak w Australian Open - stwierdziła 19-letnia Czeszka.

Świątek - Noskova Relacja NA ŻYWO WYNIK meczu Miami Open 2024

Iga Świątek i Linda Noskova w Miami grają ze sobą już po raz czwarty, a już po raz trzeci w tym sezonie. Po łatwym zwycięstwie Polki rok temu w Warszawie (6:1, 6:4) przyszła przykra porażka w 3. rundzie tegorocznego Australian Open (6:3, 3:6, 4:6 w 3. rundzie). Świątek wzięła srogi rewanż, gromiąc Czeszkę w Indian Wells - 6:4, 6:0. - To już nasz trzeci mecz w tym roku, więc to bardzo interesujące. Byłoby miło, gdyby WTA losowało tak drabinki, żebyśmy się nie nudzili - zażartowała Iga Świątek. - Gra przeciwko niej jest trudna, co widać było w Australii. Zamierzam skupić się na sobie i wykorzystać doświadczenie z naszych poprzednich meczów, aby grać solidnie i efektywnie - dodała Iga Świątek, która przed Miami Open wygrała Indian Wells. Teraz ma szansę po raz drugi w karierze ustrzelić słoneczny dublet. Poprzednio dokonała tej sztuki w 2022 r.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?