Iga Świątek i jej ojciec Tomasz Świątek

i

Autor: Mariusz Wziontek Iga Świątek i jej ojciec Tomasz Świątek

Rodzice Igi Świątek

Iga Świątek MATKA OJCIEC Kim są rodzice Igi Świątek? Ojciec i matka Igi Świątek - Tomasz Świątek i Dorota Świątek

2022-09-10 12:22

Iga Świątek MATKA OJCIEC Kim jest matka Igi Świątek? Kim jest ojciec Igi Świątek? Dorota Świątek i Tomasz Świątek, rodzice Igi Świątek. Wspaniała Iga Świątek już dzisiaj zagra w finale US Open o trzeci wielkoszlemowy triumf w karierze. Za sukcesami polskich tenisistów zazwyczaj stoją ich rodzice. Nie inaczej jest w przypadku Igi Świątek, dwukrotnej mistrzyni Roland Garros i liderki rankingu. Tomasz Świątek, były wioślarz i uczestnik igrzysk olimpijskich Seul 1988, zachęcał córkę do uprawiania sportu. Matka Igi, Dorota Świątek, również wspierała córkę. KIM jest mama Igi Świątek Dorota Świątek? Iga Świątek RODZICE.

Iga Świątek MATKA OJCIEC RODZICE SIOSTRA

Iga Świątek w kapitalnym stylu awansowała do finału US Open i znów jest na ustach całego świata. Polka po dwóch triumfach w paryskim Roland Garros ma szanse wygrać już trzeci wielkoszlemowy turniej w karierze, tym razem na kortach twardych. Córka Tomasza Świątka, byłego wioślarza i olimpijczyka (Seul 1988), swoją przygodę z tenisem zaczęła, naśladując starszą o trzy lata siostrę, 24-letnią obecnie Agatę - Była lepsza ode mnie i to mnie bardzo motywowało do treningów, bo chciałam ją pokonać - opowiadała „Super Expressowi” Iga. Obie siostry zaczęły uprawiać sport bardzo wcześnie, oczywiście pod wpływem ojca. - Nie wywierałem presji, nie było tak, że sport to jedyna droga i jak się nie uda, to koniec świata. Po prostu zawsze wyznawałem zasadę, że uprawianie sportu nie musi przeszkadzać w życiu, a może za to bardzo pomagać - opowiadał „SE” Tomasz Świątek. - Chciałem, żeby Iga i Agata coś trenowały, najlepiej indywidualną dyscyplinę, tak żeby same odpowiadały za sukcesy oraz porażki i uczyły się sobie z nimi radzić. Najpierw próbowaliśmy z pływaniem, ale przez problemy zdrowotne Agaty musieliśmy zrezygnować. Potem padło na tenis. Zaczęła Agata, a potem Iga starała się ambitnie ją naśladować - wspominał. PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ Z DZIECIŃSTWA IGI ŚWIĄTEK.

Iga Świątek została zapytana, czy ma chłopaka! Polka zaskoczyła odpowiedzią!

Iga Świątek MAMA TATA KIM SĄ RODZICE Igi Światek

Karierę Agaty Świątek dość wcześnie zatrzymały kontuzje. Jest studentką wydziału stomatologiczno-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Poszła w ślady mamy. Dorota, matka Igi Świątek, jest lekarzem ortodontą. Nie udziela się publicznie, ale udzieliła wywiadu "Super Expressowi". – Moje podejście do uprawiania przez nią sportu było zawsze takie: bez względu na to jaki wynik osiągniesz, najważniejsze jest w jakim stylu to zrobisz - powiedziała Dorota Świątek, matka Igi Świątek w rozmowie z "Super Expressem". - Nawet gdyby na jakimś etapie mecz był przegrany, ale w dobrym stylu, wówczas można to przyjąć do wiadomości. To tylko sport i to się zdarza. A więc bez względu na to, czy były to wyłącznie dwusetówki, czy też zdarzyłaby się w którymś trzysetowa walka, ma to znaczenie jedynie statystyczne. Bo ona po prostu zagrała bezbłędnie - dodała Dorota Świątek, matka Igi Świątek.

Mama Igi Świątek Dorota: Córka była pozbawiona życia towarzyskiego [WYWIAD TYLKO U NAS]

Iga Świątek w wielkim finale US Open! Ogromny sukces Polki

Iga Świątek rakietą numer jeden. Co wspólnego ma z Robertem Kubicą i jak to możliwe, że tenisistka z Polski osiąga takie sukcesy? O zmianie warty w światowym tenisie dzisiaj w podcaście SuperSPORT Radio Supernova.

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen on Spreaker.
Najnowsze