Iga Świątek pochwaliła się efektownym PORSCHE! To model Turbo! [ZDJĘCIA]

2021-03-08 19:10 CH
Iga Świątek
Autor: AP Iga Świątek

Iga Świątek jest w Dubaju i już we wtorek meczem z Japonką Misaki Doi rozpocznie walkę w mocno obsadzonym turnieju WTA. Nasza tenisistka zagra ok. godziny 14-15 polskiego czasu, a przed spotkaniem tradycyjnie relaksuje się, składając samochód. Iga Świątek złożyła już terenowego Land Rovera, a teraz przyszedł czas na auto sportowe. Mistrzyni French Open składa Porsche Turbo. Właśnie podzieliła się zdjęciami tego efektownego cacka. Zobaczcie Porsche Turbo Igi Świątek. Poniżej zdjęcia.

Iga Świątek nie składa prawdziwych samochodów. To modele wykonane z klocków Lego. Iga Świątek zaczęła tę zabawę w Australii (grała wtedy w Australian Open i w Adelajdzie), a teraz kontynuuje ją w Dubaju. - Po raz pierwszy składam klocki Lego i jestem naprawdę podekscytowana. To model Land Rovera, jest ogromny i ma bardzo dużo elementów, ale już udało nam się złożyć około 70 procent. Jest mi naprawdę smutno, że ta zabawa wkrótce się skończy, bo jest super. Każdy powinien tego spróbować - mówiła Iga Świątek dziennikarzom w Adelajdzie. Kiedy Land Rover był gotowy, nasza tenisistka wzięła się z nowy model. Teraz składa Porsche Turbo. Właśnie pochwaliła się zdjęciami. - To idealnie działa na mój umysł, ponieważ jestem osobą, która po prostu lubi logicznie myśleć i konstruować - tłumaczyła Iga Świątek dlaczego tak wciągnęło ją te nowe hobby. - Kiedy zajmujesz się matematyką, lubisz robić wszystko według reguł i formuł. Mój mózg działa w ten sposób i lubię mieć inne zajęcia oprócz tenisa, więc ten sposób spędzania wolnego czasu jest dla mnie idealny - dodała Iga Świątek, która podkreśla, że jej zdolności matematyczne pomagają jej w na korcie. - Kort tenisowy to podstawowa geometria - zauważa Iga.

Iga Świątek składa Porsche Turbo z klocków Lego
Autor: Instagram Iga Świątek składa Porsche Turbo z klocków Lego

Iga Świątek rozwiązuje też inne łamigłówki - różnego rodzaju krzyżówki, puzzle, sudoku i inne tego typu zabawy. Teraz przyszedł czas na klocki lego. Daria Abramowicz rok temu zauważyła, że przygotowująca się wtedy do matury tenisistka zachowuje spokój i skupienie na korcie, jeżeli przed spotkaniem spędzi kilka godzin, rozwiązując zadania matematyczne. Iga szkołę już skończyła, więc matematykę zastąpiły inne tego typu zabawy. - Presja oczekiwań, z którą muszę sobie radzić, jest coraz większa, dlatego przez cały czas pracuję z psychologiem, żebym na korcie mogła zapomnieć o całym świecie dookoła i skupić się tylko na grze - mówiła Iga. - To składanie klocków to sposób na oderwanie głowy od kortu. Jak mam ustawione mecze na przykład na wieczór, to przez cały dzień zastanawiam się, co zrobić, aby ani fizycznie ani mentalnie zbytnio się nie zmęczyć. Uznaliśmy, że klocki lego są do tego idealne, bo pobudzając procesy poznawcze, a do tego jest to relaks. Dlatego korzystamy z tego - dodała Iga Świątek w rozmowie z TVP Sport. - Przyznam też, że po maturze szukam takich zajęć, które zabiłby mój wolny czas, którego czasami mam nadmiar, ale nie chcę robić nic takiego angażującego, co mogłoby spowodować, że będę zmęczona przed meczem albo treningiem. Dlatego wybraliśmy taki sposób - tłumaczyła Iga Świątek, która we wtorek ok. godziny 14-15 rozpocznie walkę w turnieju WTA w Dubaju. W II rundzie jej rywalką będzie Japonka Misaki Doi (nr 77 WTA).

Iga Świątek - Misaki Doi GDZIE OGLĄDAĆ mecz? Turnieju WTA w Dubaju TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze