Iga Świątek - Qinwen Zheng O której godzinie gra Iga Świątek WTA Stuttgart Jest PLAN GIER, wiemy KIEDY gra Iga Świątek mecz jutro 20.04.2023

i

Autor: Twitter Iga Świątek - Qinwen Zheng O której godzinie gra Iga Świątek WTA Stuttgart Jest PLAN GIER, wiemy KIEDY gra Iga Świątek mecz jutro 20.04.2023

WTA Stuttgart

Iga Świątek - Qinwen Zheng O której gra Iga Świątek mecz jutro WTA Stuttgart Jest PLAN GIER, wiemy KIEDY gra Iga Świątek

2023-04-19 17:56

O której gra Iga Świątek WTA Stuttgart Iga Świątek - Zheng KIEDY gra Iga Świątek w Stuttgarcie. Iga Świątek meczem z Qinwen Zheng zacznie rywalizację w turnieju WTA w Stuttgarcie. Jest już PLAN GIER i znamy godzinę meczu Świątek - Zhang. - Czuję się dobrze, nie jestem już kontuzjowana i to jest najważniejsze. Po takiej przerwie mogę być nieco zardzewiała, ale myślę, że będę gotowa - stwierdziła Iga Świątek, która w Stuttgarcie broni tytułu. To trzeci mecz Świątek - Zheng, a poprzednie dwa Iga wygrała, ale po trzysetowych bojach. Sprawdź, kiedy gra Iga Świątek jutro z Zheng w Stuttgarcie.

Iga Świątek zaczyna walkę w turnieju WTA w Stuttgarcie, a pierwszy mecz rozegra w czwartek 20 kwietnia 2023. Broniąca tytułu Polka powalczy z Chinką Qinwen Zheng (nr 25). Iga Świątek grała z Zheng dwa razy. Oba pojedynki wygrała, ale były to zacięte i trzysetowe boje. Jest już PLAN GIER na jutro. Początek meczu Świątek - Zheng po godzinie 17 (nie wcześniej. Poniżej więcej informacji.

O której gra Iga Świątek mecz jutro WTA Stuttgart Świątek - Zheng KIEDY gra Iga Świątek

Przed Igą Świątek trudne zadanie, bo w drabince aż roi się od znakomitych tenisistek. Już Chinka Qinwen Zheng (nr 25) może okazać się bardzo groźną rywalką. Iga Świątek grała z nią dwa razy, oba pojedynki wygrała, ale były to zacięte i trzysetowe boje. Po raz pierwszy panie walczyły w Roland Garros. Polka w całym turnieju straciła wtedy jednego seta - właśnie z Zheng (6:7, 6:0, 6:2), która w trakcie spotkania doznała kontuzji. Iga i mierząca 178 cm Qinwen potem zagrały w San Diego. Nasza gwiazda wygrała 6:4, 4:6, 6:1. Liderka rankingu zdradziła, że nie oglądała pierwszego mecz Zheng w Stuttgarcie (6:4, 6:4 w Alycią Parks). - To robota mojego trenera, to on ma obejrzeć mecz mojej rywalki, wyciągnąć wnioski i przekazać mi informacje, co muszę zrobić na korcie. Ale po prostu skupię się na sobie. Zobaczę, jak będę się czuła na korcie i jestem pewna, że z moim doświadczeniem mogę wiele zdziałać. Z pewnością poprzednie mecze, które rozegrałyśmy, były dość trudne, a gra przeciwko niej to wyzwanie. Dlatego nie przyjmę niczego za pewnik - dodała Iga Świątek.

KIEDY gra Iga Świątek WTA Stuttgart O której gra Iga Świątek mecz z Zheng

Iga Świątek rok temu wygrała ten niemiecki turniej, zgarniając ok. 440 tys. złotych premii i kluczyki do luksusowego porsche wartego ok. 700 tys. zł. Jeździła nim po korcie już w czasie ceremonii dekoracji. Producent drogich aut jest głównym sponsorem zawodów, a teraz w Stuttgarcie do wygrania będzie jeszcze bardziej wypasiona fura. Niemcy właśnie pochwalili się, że nagroda dla triumfatorki to Porsche Taycan S Sport Turismo. Napędzana energią elektryczną fura warta jest ok. 840 tys. złotych. Rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 2,8 sek, a prędkość maksymalna to 260 km/h. Ostatnio Iga poruszała się po ulicach Warszawy czarnym porsche panamera, o czym informował "Super Express". Teraz ma okazję przesiąść się do jeszcze lepszego auta z niemieckiego koncernu.

Iga Świątek - Qinwen Zheng O której godzinie gra Iga Świątek mecz jutro WTA Stuttgart

Iga Świątek ostatni mecz rozegrała dokładnie miesiąc temu - 18 marca przegrała w półfinale Indian Wells z Jeleną Rybakiną. Potem Polka wycofała się z Miami Open, skupiając się na bolesnej kontuzji żeber. Teraz wraca do rywalizacji w cyklu WTA. W Stuttgarcie rozegra pierwszy w tym roku turniej na mączce. - Czuję się dobrze. Nie jestem już kontuzjowana, i to jest dla mnie najważniejsze - tymi słowami Iga Świątek rozpoczęła konferencję prasową w Stuttgarcie. - Mam wrażenie, że dobrze wykorzystałam ten czas w Warszawie, trochę też odpoczęłam, nie myśląc o tenisie. Nadal wykonywałam wtedy ćwiczenia fizycznie i oczywiście krok po kroku wracałam do pełnych treningów. Myślę, że jestem gotowa - dodała liderka rankingu.

Super Tenis 18.04

Iga Świątek - Zheng KIEDY gra Iga Świątek pierwszy mecz WTA Stuttgart 2023

Iga Świątek w Stuttgarcie broni tytułu i 470 punktów. I nie ukrywa, że bardzo chciałaby znów wygrać ten turniej. - No jasne! - stwierdziła ze śmiechem Iga. - Myślę, że każda z nas chce wygrać. Ale dla mnie nie ma znaczenia, co wydarzyło się w zeszłym roku, ponieważ to zupełnie inna historia. Na pewno ten tutaj jest wyjątkowy, bo mam naprawdę miłe wspomnienia z zeszłego roku. To pierwszy turniej na mączce, więc na pewno chciałabym dobrze grać, ale wiem też, że mogę być trochę zardzewiała, bo gdy wracasz po kontuzji, zawsze trochę tak jest. Nie mam więc dużych oczekiwań, ale na pewno chcę grać jak najlepszy tenis - dodała w swoim stylu Iga Świątek. - Na pewno początek sezonu był ciężki, ale potem mogłam się zresetować i grać coraz lepiej z każdym turniejem. Mam nadzieję, że będę mogła to kontynuować tutaj - powiedziała dwukrotna mistrzyni Roland Garros.

Iga Świątek KIEDY gra mecz w Stuttgarcie Świątek - Zheng GODZINA meczu

Mecz Iga Świątek - Qinwen Zheng w 2. rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie rozegra w czwartek 20 kwietnia. Początek meczu Świątek - Zheng po godzinie 17 (nie wcześniej, trzeci mecz od godz. 12). Transmisje TV z turnieju WTA Stuttgart 2023 na antenie Canal+ Sport.

Listen on Spreaker.
Najnowsze