Iga Świątek

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Świątek - Vekić

Iga Świątek wygrywa turniej w San Diego! Koncert Polki w trzecim secie, deklasacja

2022-10-17 2:58

Po raz kolejny Iga Świątek musiała mierzyć się z wymagającą rywalką. Vekić, mimo że zajmuje odległe, 77. miejsce w rankingu, postawiła Polce bardzo trudne warunki. Pierwszy set padł łupem Polki, ale niespodziewanie w drugim to Chorwatka lepiej spisywała się na korcie, lepiej serwowała i mniej się myliła, dzięki czemu doprowadziła do trzeciego seta. Tam jednak liderka światowego rankingu nie dała swojej przeciwniczce żadnych szans, rozbijając ją 6:0. Ostatecznie Świątek wygrywa 6:3, 3:6, 6:0 i wygrywa ósmy turniej w tym roku i jedenasty w karierze! Świątek - Vekić RELACJA WYNIK

Iga Świątek - Donna Vekić 2:1 (6:3, 3:6, 6:0)

Iga Świątek – Vekić RELACJA NA ŻYWO Finał w San Diego Świątek – Vekić LIVE ONLINE

Iga Świątek w drodze do finału turnieju WTA 500 w San Diego musiała pokonać kilka naprawdę mocnych rywalek – Qinwen Zheng, Coco Gauff i Jessicę Pegulę. Zwłaszcza ostatni mecz był bardzo wymagający, bo Świątek przegrała pierwszego seta i musiała odrabiać straty, ale zanim się za to zabrała, obie zawodniczki miały wymuszoną, godzinną przerwę z powodu deszczu. W drugiej partii świetnie sobie poradziła i wygrała 6:2, ale o każdego gema musiała mocno walczyć z bardzo solidnie grającą Amerykanką. Choć decydującą partię także wygrała 6:2, to w pewnym momencie mogła stracić podanie na 2:3 i wówczas także nie wiadomo, jak potoczyłoby się to spotkanie.

Iga Świątek – Vekić RELACJA LIVE WYNIK Finał w San Diego Świątek – Vekić NA ŻYWO w INTERNECIE

Drugi półfinał także nie obył się bez zwrotów akcji i problemów z deszczem. Ostatecznie meczu nie udało się dokończyć tego samego dnia i Vekić z Collins musiały walczyć o prawo gry w finale ledwie parę godzin przed meczem finałowym. Ostatecznie lepsza okazała się Donna Vekić i to z nią zmierzy się Świątek w walce o tytuł w San Diego.