Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO/CHRISTOPHE ENA Iga Świątek

Iga Świątek wygra Wimbledon? Zaskakująca prognoza eksperta przed wielkim turniejem

2022-06-22 8:34

Wielkimi krokami zbliża się Wimbledon, prestiżowy tenisowy turniej wielkoszlemowy. W oczach polskich kibiców największą faworytką jest liderka światowych rankingów i dominatorka – Iga Świątek. Polka do tej pory nie zaszła dalej niż czwarta runda londyńskiej imprezy. Ekspert Eurosportu Alex Corretja zdecydował się na ważną prognozę w sprawie Świątek. Czy Iga Świątek zatriumfuje w Wimbledonie?

Czy Wimbledon będzie kolejną wielką imprezą, która padnie łupem Igi Świątek? Polka do tej pory zaszła najdalej do czwartej rundy londyńskiego turnieju, ale ten rok jest przełomowy w jej karierze. Świątek dominuje na wszystkich polach i nic dziwnego, że kibice czekają na kolejne sukcesy. Eksperci zaczynają wygłaszać sobie predykcje przed Wimbledonem. Ich prognozy są optymistyczne dla kibiców. Wimbledon może paść łupem Igi Świątek!

Wimbledon: Prognoza eksperta w sprawie Igi Świątek

Polska tenisistka wciąż jest młoda i w końcu będzie musiała przegrać. Ale do tej pory nie znalazł się nikt, kto byłby w stanie ją przełamać. Świątek wygrała 35 meczów z rzędu i nic nie wskazuje na to, by planowała się zatrzymać. Na trawiastych kortach Wimbledonu czeka ją trudne zadanie, ale znawcy tematu są spokojni.

NIE PRZEGAP! Ojciec Agnieszki Radwańskiej bez ogródek o Idze Świątek. Mocne ostrzeżenie, tego musi unikać

Ekspert Alex Corretja cytowany przez Eurosport nie ukrywa, że jego zdaniem Świątek nie powinna mieć problemu z kolejnym wielkim triumfem. - Czemu równie dobrze nie miałoby być na trawie? Ona się świetnie porusza, bardzo mocno uderza, dobrze serwuje i jest agresywna. Oczywiście czasem można mieć wrażenie, że ma pewien problem z forhendem, ale nie sądzę, aby miała kłopoty z szybkim przystosowaniem się do nowej nawierzchni – mówi.

Ile wiesz o Idze Świątek? Sprawdź się w naszym quizie! To nie będzie łatwe zadanie.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?

Iga Świątek triumfuje w Londynie? „Będzie lepsza z meczu na mecz”

Jego zdaniem Świątek ma się poprawiać ze spotkania na spotkanie. - Poruszenie się na trawie i uderzenia są nieco inne niż na mączce. Tak w rzeczywistości, nie widzę jednak powodów, dla których miałaby nie wygrać Wimbledonu – mówi wprost.

Wimbledon: Kiedy się zaczyna? Ile potrwa?

Wimbledon rozpoczyna się już w niedzielę, 27 czerwca na londyńskich, trawiastych kortach. Finały zaplanowano na 9 i 10 lipca.

NIE PRZEGAP! Polak zszokował Rafaela Nadala! To musiało zaboleć, Majchrzak poszedł w ślady Hurkacza

Tak tata Igi Świątek relaksuje się przed Wimbledonem. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej!

Pierwszy trener Igi Świątek - Artur Szostaczko
Najnowsze