Iga Świątek Z KIM gra finał Indian Wells Polka poznała rywalkę w finale! KIEDY finał Indian Wells kobiet

i

Autor: AP Iga Świątek Z KIM gra finał Indian Wells Polka poznała rywalkę w finale! KIEDY finał Indian Wells kobiet

Iga Świątek Z KIM gra finał Indian Wells Polka poznała rywalkę w finale! KIEDY finał Indian Wells kobiet

2022-03-18 6:37

Z KIM gra Iga Świątek w finale Indian Wells DRABINKA kobiet Iga Świątek z kim gra finał Indian Wells. Iga Świątek pokonała Simonę Halep 7:6, 6:4 i zagra w finale Indian Wells! Dramatyczny mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a wspaniała Polka znów pokazała, że jest w kapitalnej formie. Iga Świątek poznała już rywalkę w finale turnieju WTA w Indian Wells. Stawką finału będzie nie tylko ponad 1,2 mld dolarów, ale również pozycja wiceliderki rankingu WTA. Z kim gra Iga Świątek w finale Indian Wells?

Iga Świątek Z KIM gra w finale Indian Wells 2022 KIEDY finał

Iga Świątek poznała rywalkę w finale Indian Wells. Będzie nią Greczynka Maria Sakkari. Jako pierwsza awans do finału wywalczyła Polka, która ograła Simonę Halep 7:6, 6:4 i było to już jej dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Zaraz potem Maria akkari pokonała broniącą tytułu Hiszpankę Paulę Badosę 6:2, 4:6, 6:1. Iga Świątek i Maria Sakkari zagrają ze sobą już po raz piąty. Niespełna miesiąc temu Polka i Greczynka zmierzyły się w Katarze i nasza tenisistka wreszcie znalazła sposób na Sakkari, rewanżując jej się za trzy porażki z poprzedniego sezonu. Wygrała 6:3, 6:4, awansując do finału WTA Doha, który potem wygrała.

Z KIM gra Iga Świątek w finale Indian Wells Polka poznała rywalkę

Maria Sakkari w poprzednim sezonie była prawdziwą zmorą Igi Świątek. Polka zagrała z nią trzy razy i wszystkie te pojedynki przegrała - kolejno w Roland Garros (4:6, 4:6), Ostrawie (4:6, 5:7) i w kończących sezon WTA Finals w Guadalajarze (2:6, 4:6). Świątek i Sakkari często też ze sobą trenują, a prywatnie darzą się sympatią. W półfinale Indian Wells Sakkari pokonała broniącą tytułu Hiszpankę Paulę Badosę 6:2, 4:6, 6:1.

KIEDY gra Iga Świątek w finale Indian Wells 2022 WTA

Iga Świątek za awans do finału Indian Wells zarobiła już duże pieniądze. Stawką finału Świątek - Sakkari będzie nie tylko ponad 1,2 mln dolarów premii, ale również pozycja nr 2 w rankingu WTA. Jeżeli Polka pokona Greczynkę, wyrówna zatem najlepsze osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej. Iga Świątek jest też drugą po Radwańskiej Polką, która zagra w finale Indian Wells. Krakowianka w meczu o tytuł w 2015 r. uległa Włoszce Flavii Pennecie 2:6, 1:6 (grała z kontuzją).

Z KIM gra Iga Świątek Finał Indian Wells Iga Świątek KIEDY gra

Finał Indian Wells kobiet Iga Świątek - Maria Sakkari zostanie rozegrany w niedzielę 20 marca 2022 r. Początek finału Świątek - Sakkari o godzinie 21 polskiego czasu. Transmisja TV z finału Indian Wells kobiet na antenie Cana+ Sport. PONIŻEJ DRABINKA WTA INDIAN WELLS

Iga Świątek; Mój tata zaszczepił mi patriotyzm
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze