Autor: AP KIEDY gra Iga Świątek Roland Garros Uwaga na godzinę meczu! O której gra Iga Świątek - Claire Liu O której godzinie mecz Świątek dzisiaj w Paryżu 1 czerwca 2023

Roland Garros 2023

KIEDY gra Iga Świątek Roland Garros 2. runda Uwaga na godzinę meczu! O której gra Iga Świątek - Claire Liu O której godzinie mecz Świątek dzisiaj w Paryżu 1 czerwca 2023

2023-06-01 8:39

O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj Roland Garros 2. runda KIEDY gra Iga Świątek - Liu O której godzinie mecz Świątek dzisiaj w Paryżu. Iga Świątek już dzisiaj zagra w 2. rundzie Roland Garros, a jej rywalką będzie Claire Liu (nr 102). Polka w tym sezonie rozgromiła już raz tę Amerykankę i teraz też jest oczywiście faworytką. Iga Świątek mecz dzisiaj znów rozegra na Philippe-Chatrier, głównej arenie paryskiego French Open. Sprawdź, o której gra Iga Świątek - Liu GODZINA meczu 2. runda Roland Garros Kiedy gra Iga Świątek kolejny mecz w Paryżu.

Na żywo

Iga Świątek - Claire Liu

6:4, 6:0

KONIEC! GEM, SET i MECZ IGA ŚWIĄTEK! Polka wygrała 6:4, 6:0 z Claire Liu i jest w 3. rundzie Roland Garros. Nie był to wybitny występ Igi, ale ważne, że zrobiła swoje. Najwyższa forma ma przyjść później i tego się trzymajmy. Brawo Iga!

JAZDA!!!

Piłka meczowa nr 2 po kapitalnym forhendzie Igi. Trafiła idealnie w linię

Równowaga. Jeszcze nie teraz. Niecelny bekhend Polki

Iga ma piłkę meczową

40-40 Świetny forhend Polki

30-40 Liu ruszyła odważnie do siatki i skończyła wymianę. W nagrodę ma szansę na przełamanie

30-30

0-30 Iga serwuje po zwycięstwo, ale ma problemy po dobrym returnie Liu

6:4, 5:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Polka blisko zwycięstwa, potrzebuje już tylko jednego gema. Teraz rywalka popełniała błędy

Polka ma breakpointa

30-15 Najpierw dobre akcje Igi, potem jej nieudany return

6:4, 4:0

Gem Świątek. Polka znów grała teraz nierówno i nerwowo. Pewnie wiatr miał na to duży wpływ. Długa walka na przewagi, gem trwał osiem minut. W końcu Iga dopięła swego

Równowaga. Liu na szczęście wpakowała piłkę w siatkę, choć sytuacja była dobra, żeby skończyć punkt

0-30 Teraz Iga przestrzeliła z bekhendu

0-15 Zerwane i nieudane uderzenie Igi z forhendu, piłka zatrzymała się na siatce

6:4, 3:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Na koniec cudowna akcja Polki! Iga popisała się niesamowitą sprawnością, zagrywając w pełnym biegu niesamowity bekhend po linii

40-30 Mocny głęboki return Polki zaskoczył rywalkę. Jest breakpoint

30-15 Pierwsza od dłuższego czau dłuższa wymiana, na koniec błąd Liu

15-15 Liu wyrzuciła za końcową linię

6:4, 2:0

Gem Świątek. Polka wygrywa kolejnego gema, powiększając przewagę. Na koniec popisała się potężnym top-spinowym uderzeniem. Podkręcona piłka nabrała niesamowitego przyśpieszenia

40-15 Iga znów gra szybko i popełnia mniej błędów

30-0 po błędzie Claire Liu

Jest już PLAN GIER na jutro i wiemy, o której gra Hubert Hurkacz. TUTAJ INFORMACJE

6:4, 1:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga już prowadzi w drugim secie. Dobre returny i pewnie kończone akcje

40-15 Iga w swoim stylu podkręciła tempo na początku drugiego seta i są breakpointy

Początek drugiego seta. Serwuje Claire Liu

6:3

GEM i SET IGA ŚWIĄTEK. W ostatnim gemie Polka grała świetnie. Pewnie i efektownie wygrywane wymiany, gem do zera. Iga miała lekki kryzys, przegrała trzy gemy z rzędu, ale potem znów się rozkręciła

40-0 Iga ma trzy piłki setowe

30-0 dla Polki. Zupełnie nieudany forhend Liu

5:4

Gem Liu. Amerykanka łapie kontakt. Polka była dwie piłki od wygrania seta, ale znów brakowało dokładności i solidności. Za chwilę Iga będzie serwować i może zamknąć tego seta

30-30

15-30 Iga kłóci się z arbitrem. Polka trafiła w linię, ale sędzia linowy wywołał aut. Rywalka nie trafiła potem w kort, ale sędzia nakazał powtórkę punktu

5:3

Gem Świątek. Znów było nerwowo, rywalka miała szansę na przełamanie. Udało się opanować sytuację. Na koniec  ładny bekhend Igi, wcześniej znów ładnie otworzyła sobie kort

40-40 Amerykanka w końcu popsuła po długiej wymianie. Można na moment odetchnąć

30-40 Dobry return Liu. Polka broni breakpointa

30-30 Dobry serwis Polki

0-30 Znów problemy Igi w gemie serwisowym. Dziwna niemoc

4:3

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Polka wraca na prowadzenie. Znów przełamała serwis rywalki, więc zaraz może odskoczyć. Na koniec efektowny return mistrzyni Roland Garros

40-0 Iga ma breakpointy

30-0 Teraz dobra akcja Polki i pewny forhend

3:3

Gem Liu PRZEŁAMANIE. Iga grała niestety teraz bardzo słabo. Dużo dziwnych błędów, zupełnie zgubiła rytm gry. Na koniec wpakowała piłkę w siatkę w prostej sytuacji. I już mamy remis

15-40 Polka broni brekpointów

3:2

Gem Liu. Amerykanka obroniła podanie. Gem wygrany do 30, a Iga znów popełniała w nim błędy. Może to ten wiatr, który wieje coraz mocniej. Ale pozom gry Igi wyraźnie spadł teraz

15-40 Nieudany return Świątek

0-30 Znów błąd Polki. Trochę nam się Iga rozregulowała

3:1

Gem Liu PRZEŁAMANIE. Wydawało się, że Polka opanowała już sytuację w gemie, ale potem popełniła dwa proste błędy. Dwa zupełnie nieudane zagrania naszej gwiazdy. Amerykanka wygrywa pierwszego gema

Polka znów broni breakpointa, dziwny błąd z forhendu, sporo ich Iga popełnia

40-40 Dobry serwis na ciało rywalki. Oba breakpointy obronione

15-40 Błąd Igi z bekhendu i Polka broni już breakpointów

15-15 Ale teraz pięknie Iga zawinęła z forhendu! Potężna siła i duża rotacja

3:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Polka się rozkręca, a rywalka jest coraz bardziej bezradna. W ostatniej wymianie Iga ładnie otworzyła sobie kort, a potem mocnym forhendem skończyła punkt

40-30 I znów świetny return liderki rankingu. Szansa na przełamanie

30-30 Piękny return naszej gwiazdy

15-15 Dziwny błąd Igi. Po dobrym returnie wydawało się, że łatwo wygra punkt, ale wpakowała piłkę w siatkę

2:0

Gem Świątek. Polka skończyła go asem serwisowym. Iga powiększa przewagę, dominuje na korcie, zgodnie z przewidywaniami

40-15 po dobrym serwisie Polki

Wiatr wieje coraz mocniej

15-15 Iga miała już niemal otwarty kort, ale popsuła uderzenie z forhendu

15-0 Iga w swoim stylu podkręca tempo i wywiera presję. Dla rywalki robi się za szybko

1:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Na koniec Iga znów popracowała w defensywie i doczekała się nagrody. Kolejny fatalny błąd Liu. Wyrzuciła na aut w prostej sytuacji

Koszmarny błąd Liu przy siatce. Popsuła smecz. Iga znów ma szansę na przełamanie

Za chwilę początek spotkania

W czasie pierwszego meczu Igi Świątek wiał bardzo silny wiatr. Teraz pogoda jest lepsza. Słońce świeci, jest ciepło, a wiatr wieje ale dużo słabiej

Panie zaczęły już rozgrzewkę

Iga Świątek i Claire Liu właśnie pojawiły się na korcie

A tak Iga świętowała wczoraj 22. urodziny

Jeżeli Iga Świątek pokona Claire Liu, to w 3. rundzie zagra z Chinką Xinyu Wang

Ruud pokonał właśnie Zeppieriego. A to oznacza, że Iga Świątek pojawi się na korcie pewnie ok. godziny 15.20-15.25

Ostatnie przygotowania Igi Świątek do meczu...

W meczu Ruud - Zeppieri będzie czwarty set (6:3, 6:2, 4:6). Zatem Iga Świątek przed godz. 15 pewnie nie zacznie

Ruud prowadzi z Zeppierim już 6:3, 6:2. Gra toczy się tam szybko. Jak dobrze pójdzie, to Iga Świątek zacznie już po godzinie 14

Grają już potencjalne rywalki Igi Świątek w 3. rundzie - Szwedka Peterson i Chinka Wang

W meczu Ruud - Zeppieri trwa już drugi set (6:3, 1:1). Coraz bliżej do meczu Igi Świątek

Przed chwilą zaczął się mecz Ruud - Zeppieri. Iga Świątek zagra po zakończeniu tego spotkania

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Claire Liu w 2. rundzie Roland Garros. Początek meczu ok. godziny 14-15

Iga Świątek już dzisiaj zagra z Claire Liu w 2. rundzie Roland Garros. Dla kibiców mamy dobre wiadomości. Początek meczu Iga Świątek - Claire Liu ok. godziny 14-15 (drugi mecz od godz. 11.45 na Philippe-Chatrier, po meczu mężczyzn Zeppieri - Ruud). Zatem nie trzeba długo czekać na mecz Igi Świątek dzisiaj, ale wszystko zależeć będzie od tego, ile potrwa ten pierwszy pojedynek. Poniżej więcej informacji.

O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj 2. runda Roland Garros KIEDY gra Iga Świątek kolejny mecz w Paryżu

Iga Świątek w 2. rundzie Roland Garros zagra z Amerykanką Claire Liu, która ograła 6:1, 6:4 Szwajcarkę Ylenę In-Albon. Polka pokonała ją w tym roku 6:0, 6:1 w Indian Wells. - A gdzie prezenty? - zaśmiała się liderka rankingu WTA, kiedy polscy kibice zaśpiewali jej "Sto lat" po ostatniej piłce meczu z Cristiną Bucsą. Świętująca 22. urodziny liderka rankingu WTA sama sprawiła sobie upominek, awansując do 2. rundy Roland Garros. Dzisiejsza solenizantka mecz z Bucsą zaczęła zaskakująco słabo i bardzo nerwowo. Popełniała dużo błędów, na co wpływ miał też z pewnością silny wiatr. Potem Iga w swoim stylu podkręciła tempo i odjechała rywalce. - Nie pamiętam, kiedy grałam tutaj przy tak silnym wietrze. Musiałam się do tego przyzwyczaić, ale w drugim secie grałam już dużo lepiej - podsumowała swój pierwszy występ w turnieju Iga Świątek.

KIEDY mecz Świątek w Paryżu 2. runda Roland Garros O której dzisiaj gra Iga Świątek z Claire Liu

Iga Światek broni w Paryżu nie tylko tytułu, ale również pozycji numer 1, o czym - jak wyznała - dowiedziała się od dziennikarzy w czasie konferencji prasowej przed pierwszym meczem. Matematyczne szanse na wyprzedzenie Igi Świątek w rankingu ma Białorusinka Aryna Sabalenka. Polka w tym sezonie grała już z Claire Liu. Rozgromiła ją 6:0, 6:1 w Indian Wells. Niewiele zabrakło, żeby rywalka odjechała wtedy "na rowerze", jak w tenisie nazywane są zwycięstwa 6:0, 6:0. Iga Świątek miała piłkę meczową na zwycięstwo do zera, ale rywalka zdołała urwać gema.

KIEDY gra Iga Świątek Roland Garros 2. runda Iga Świątek - Claire Liu O której gra Iga Świątek

Iga Świątek, dwukrotna mistrzyni Roland Garros, świętowała wczoraj 22 urodziny. Od Tecnifibre, jednego z jej sponsorów (francuski producent tenisowych rakiet), dostała piękny tort z tiramisu w kształcie tenisowego kortu. - Mieliśmy ostatnio sporo celebrowania, bo kilka dni temu urodziny miał Maciek Ryszczuk, mój trener od przygotowana fizycznego. Dlatego teraz będzie chyba spokojniej. Poczekam na jakieś fajne prezenty, potem pewnie pogadam przez telefon ze znajomymi - stwierdziła Iga Światek. Rok temu organizatorzy Roland Garros podarowali Polce tort i elektryczną hulajnogę. Teraz z pewnością też w wyjątkowy sposób uhonorują mistrzynię Roland Garros w latach 2020 i 2022.

Iga Świątek - Claire Liu O której godzinie gra Iga Świątek French Open 2. runda Iga Świątek KIEDY kolejny mecz

Iga Światek przed startem Roland Garros była faworytką nie tylko bukmacherów ale i ekspertów. Na zwycięstwo Polki stawiali m.in. Martina Navratilova i John McEnroe. Również Barbora Schett, była austriacka tenisistka a obecnie ekspertka Eurosportu, stawia na zwycięstwo Polki. - Myślę, że jej forma znów idzie w górę. Iga uwielbia grać w Paryżu, to tam odniosła pierwszy wielki sukces. Na pewno będzie moją główną faworytką - powiedziała Barbara Schett w rozmowie z "Super Expressem. - Aryna Sabalenka jest bardzo niebezpieczną zawodniczką. A teraz jeszcze będzie pełna wiary, że może pokonać Igę na mączce. Jest największym zagrożeniem dla Igi, ale moim zdaniem nie zagrozi jej na French Open - dodaje Barbara Schett.

Iga Świątek O której gra kolejny mecz 2. runda Roland Garros KIEDY mecz Świątek w Paryżu

Mecz Iga Świątek - Claire Liu w 2. rundzie Roland Garros zostanie rozegrany w czwartek 1 czerwca 2023. Początek meczu Iga Świątek - Claire Liu ok. godziny 14-15 (drugi mecz od godz. 11.45 po meczu mężczyzn Zeppieri - Ruud). Transmisje TV z Roland Garros 2023 na antenach Eurosportu 1 i 2 oraz online na Eurosporcie Extra w Playerze.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!