Losowanie Roland Garros 2022 KIEDY i O której godzinie losowanie French Open KIEDY się odbędzie GODZINA DATA

i

Autor: AP Losowanie Roland Garros 2022 KIEDY i O której godzinie losowanie French Open KIEDY się odbędzie GODZINA DATA

Losowanie Roland Garros 2022 KIEDY i O której godzinie losowanie French Open KIEDY się odbędzie GODZINA DATA

2022-05-19 13:41

KIEDY losowanie Roland Garros 2022 O której godzinie losowanie French Open KIEDY odbędzie się losowanie Roland Garros GODZINA DATA. Iga Świątek od kilku dni jest już w Paryżu, gdzie wypełnia obowiązki wobec sponsorów i przygotowuje się do Roland Garros 2022. A dziś pozna turniejową drabinkę i pierwszą rywalkę. Iga Świątek po serii 5 wygranych turniejów i 28 meczów prowadzi w rankingu z ogromną przewagą, więc jest oczywiście rozstawiona z numerem 1. W paryskim French Open zagrają też inni Polacy - Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Magda Linette i Magdalena Fręch. Sprawdź KIEDY losowanie Roland Garros GODZINA DATA O której godzinie losowanie drabinki French Open 2022.

LOSOWANIE ROLAND GARROS 2022 TUTAJ RELACJA NA ŻYWO

Iga Świątek  przed rozpoczynającym się w niedzielę Roland Garros trenowała z Simoną Halep, z którą w Paryżu stoczyła już dwa pamiętne boje - najpierw przegrała 1:6, 0:6 w 2019 r., a potem rozbiła ją 6:1, 6:2 w 2020 r. na drodze do triumfu. Zdaniem bukmacherów to właśnie Polka i Rumunka mają największe szanse na wygranie paryskiego Szlema. Tyle, że różnica w kursach jest ogromna. Bukmacher TOTALbet przyjmował wczoraj zakłady na zwycięstwo Igi Świątek po kursie 1,8, a na triumf Halep - 8,6.

O KTÓREJ GODZINIE LOSOWANIE Roland Garros 2022 KIEDY losowanie drabinki French Open

Iga Świątek łupi rywalki na korcie, a na jej konto spływają kolejne premie. Za wygranie turnieju w Rzymie nasza wspaniała gwiazda zarobiła 1,5 mln zł, dzięki czemu jeszcze przed 21. urodzinami (31 maja) przekroczyła granicę 40 mln zł uzbieranych od początku kariery z turniejowych nagród! Iga Świątek we wtorek wylądowała już w Paryżu, gdzie za kilka dni rozpocznie walkę w wielkoszlemowym French Open. Właśnie w tym turnieju zgarnęła w 2020 r. największą premię w karierze – 1,6 mln euro, czyli 7,2 mln zł (kurs euro wynosił wtedy 4,50 zł). Teraz na kortach im. Rolanda Garrosa do wygrania będzie jeszcze więcej – aż 2,2 mln euro.

KIEDY LOSOWANIE Roland Garros O której godzinie losowanie French Open 2022

W zaktualizowanym po turnieju w Rzymie profilu Igi Świątek na oficjalnej stronie WTA łatwo można sprawdzić, ile Polka zarobiła już w całej karierze. To 8,93 mln dolarów, czyli dokładnie 40 mln zł! Do tego dochodzą oczywiście wpływy z reklamowych kontraktów, m.in. z PZU, Asics, Roleksem, Tecnifibre czy Xiaomi. Trzeba jednak pamiętać, że działające na wyobraźnię kibiców ogromne premie w tenisowych turniejach to oczywiście kwoty brutto. – Wszystkie premie, które zawodniczka dostaje, są w rzeczywistości pomniejszone o podatki. W Polsce na przykład ten podatek to 10 proc., ale w Stanach Zjednoczonych to już 30 proc., a we Francji trzeba zapłacić nawet 45 proc. podatku – zdradził niedawno w rozmowie z „Super Expressem” Tomasz Świątek, ojciec Igi, która niedawno kupiła nowe mieszkanie i jest w trakcie urządzania się w nowym gniazdku. – Nie jest to jakiś pałac czy coś wyszukanego. To normalne średniej wielkości mieszkanie – dodał tata Igi Świątek.

KIEDY Losowanie French Open 2022 O której godzinie losowanie Roland Garros

Iga Świątek jest oczywiście faworytką numer 1 do wygrania Roland Garros, który zacznie się 22 maja. – Na pewno jestem podekscytowana przed French Open, bo uwielbiam ten turniej i mam wtedy większe niż zwykle pokłady pozytywnej energii - mówi Iga Świątek. - Podejdę do rywalizacji w Paryżu jak do każdej innej. Rok temu grałam tam z ogromnymi oczekiwaniami. Nauczyłam się funkcjonować z tą presją, ale jednak dla mnie to nowa sytuacja. Pozostawię sobie trochę dystansu do tego, żeby być człowiekiem. Muszę czasem zaakceptować niepowodzenia. Prawda jest taka, że ta seria kiedyś się skończy. Oby nie w Paryżu - dodała Polka.

KIEDY Losowanie Roland Garros 2022 O Której godzinie losowanie French Open

Losowanie drabinek Roland Garros zaplanowano na czwartek 19 maja 2022 r. Początek ceremonii losowania French Open o godzinie 18.45. TUTAJ RELACJA NA ŻYWO Z LOSOWANIA

Tim Henman o Idze Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze