Iga Świątek ZAROBKI Ile zarobiła Iga Świątek w całej karierze?

i

Autor: AP Iga Świątek ZAROBKI Ile zarobiła Iga Świątek w całej karierze?

Kiedy wydało się, ile Iga Świątek zarobiła w całej karierze, chłodziliśmy się lodem! ZAROBKI Igi Świątek to kosmos!

2022-05-16 13:48

Iga Świątek zarobiła w Rzymie ok. 1,5 miliona złotych, a to kolejna wielka premia, którą zgarnęła polska tenisistka. Zarobki Igi Świątek w tenisowym cyklu już wcześniej były imponujące, a teraz liderka rankingu WTA rozbija bank, wygrywając wielkie turnieje. Kiedy sprawdziliśmy, ile Iga Świątek zarobiła już w całej karierze, aż złapaliśmy się za głowy! To oczywiście są kwoty brutto, Iga Świątek zarabia wielkie pieniądze, ale dużą część premii oddaje od razu w formie podatków. Jednak i tak zarobki Igi Świątek robią ogromne wrażenie. To kosmos! Sprawdź, ile zarobiła Iga Świątek w całej karierze.

Iga Świątek zdominowała kobiecy tenis w stopniu spektakularnym. Genialna Polka po triumfach w Dausze, Indian Wells, Miami i Stuttgarcie podbiła też Rzym, wygrywając piąty wielki turniej z rzędu i 28 kolejnych meczów. W rankingu WTA Iga Świątek ma aż 2150 punktów przewagi! Gwiazda z Raszyna wcisnęła gaz do dechy i odjechała rywalkom. Niesamowite wrażenie robią też zarobki Igi Świątek w tenisowym tourze. Młoda Polka oczywiście w tym sezonie prowadzi na liście płac. W sumie z turniejowych nagród Iga świątek uzbierała już w tym sezonie 4,07 mln dolarów czyli 18,2 mln złotych! A o naprawdę wielkie pieniądze powalczy za niespełna tydzień w paryskim Roland Garros, który już raz wygrała. Ile Iga Świątek zarobiła już w całej karierze? O tym przeczytasz pod galerią zdjęć z Rzymu. Tak Iga Świątek świętowała triumf w stolicy Italii.

Iga Świątek kupiła nowe mieszkanie! Jej ojciec zdradził nam szczegóły [WYWIAD TYLKO U NAS]

Iga Świątek ZAROBKI Ile zarobiła Iga Świątek w całej karierze

Iga Świątek po triumfie w Rzymie przenosi się już do Paryża, gdzie 22 maja ruszy wielkoszlemowy Roland Garros. – Na pewno jestem podekscytowana przed French Open, bo uwielbiam ten turniej i mam wtedy większe niż zwykle pokłady pozytywnej energii - mówi Iga Świątek. - Podejdę do rywalizacji w Paryżu jak do każdej innej. Rok temu grałam tam z ogromnymi oczekiwaniami. Nauczyłam się funkcjonować z tą presją, ale jednak dla mnie to nowa sytuacja. Pozostawię sobie trochę dystansu do tego, żeby być człowiekiem. Muszę czasem zaakceptować niepowodzenia. Prawda jest taka, że ta seria kiedyś się skończy. Oby nie w Paryżu - dodała Polka, która wygrała Roland Garros 2020, zgarniając wtedy ogromną premię pieniężną, największą w karierze - aż 1,6 mln euro.

Tak Iga Świątek świętowała w Rzymie! Hamulce już wtedy puściły, te ZDJĘCIA rozbawiły kibiców!

Ile Iga Świątek zarobiła w całej karierze? Można to sprawdzić na oficjalnej stronie WTA. Po turnieju w Rzymie zarobki Igi Świątek w całej karierze to 8,92 mln dol czyli 40 milionów złotych! Do tego dochodzą oczywiście wpływy z reklamowych kontraktów, m.in. z PZU, Asics, Roleksem, Tecnifibre czy Xiaomi. Premie w tenisowych turniejach to oczywiście kwoty brutto. - Wszystkie premie, które zawodniczka dostaje, są w rzeczywistości pomniejszone o podatki. W Polsce na przykład ten podatek to 10 procent, ale w Stanach Zjednoczonych to już 30 proc, a we Francji trzeba zapłacić nawet 45 proc. podatku - zdradził niedawno w rozmowie z "Super Expressem" Tomasz Świątek, ojciec naszej tenisistki.

Iga Świątek zasnęła a jej INTYMNE ZDJĘCIA pojawiły się w Internecie! Wiemy kto je zrobił!

Iga Świątek została zapytana, czy ma chłopaka! Polka zaskoczyła odpowiedzią!

Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze