Agnieszka Radwańska

Koncert Agnieszki Radwańskiej. Polka w imponującym stylu awansowała do IV rundy Wimbledonu

2017-07-08 18:35

Agnieszka Radwańska jest w IV rundzie londyńskiego Wimbledonu. Polka raz jeszcze sprawdziła nerwy swoich kibiców. Przegrała pierwszego seta z Timeą Bacsinszky i wydawała się przygnębiona. W drugiej partii jednak odżyła, a jej dyspozycja ekspleodowała podczas decydującego seta numer trzy. Cały pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie, dlatego zwycięstwo "Isi" cieszy podwójnie

Zaczęło się fatalnie, bo od przełamania serwisu Polki. Na szczęście Radwańska szybo się zrehabilitowała i doprowadziło do remisu 1:1. Później panie wygrały swoje podania i wydawało się, że gra pozostanie zacięta do końca. Wtedy Bacsinszky wrzuciła wyższy bieg, Polka znów dała się przełamać i nie potrafiła już wygrać gema przy serwisie rywalki. Na koniec raz jeszcze przegrała swoje podanie i po trzech przełamaniach uległa w pierwszym secie 3:6.

Druga partia rozpoczęła się od pozytywnego akcentu. W trzecim gemie Radwańska przełamała rywalkę, później wygrała swoje podanie i uzyskała przewagę. Nie dała sobie odebrać jej aż do końca i stosunkiem 6:4 doprowadziła do decydującego, trzeciego seta. Do niego przystępować mogła pełna nadziei, bo złapała swój odpowiedni rytm, zaczęła lepiej serwować i pewniej grać przy siatce.

Początek decydującego seta jeszcze napędził polską zawodniczkę. Od razu przełamała Bacsinszky i wygrała swoje podanie. Szwajcarka jakby zwątpiła w końcowy sukces, wpadła w totalny dołek i nie była w stanie wygrać nawet gema. Agnieszka natomiast grała jak z nut. Dała prawdziwy koncert. Oddała rywalce tylko gema i wygrała 6:1.

To było fantastyczne widowisko, pełne długich wymian i efektownych zagrań. Obie zawodniczki pokazały kawałek porządnego tenisa. Polka zachowała więcej siły i odporności psychicznej w końcowej fazie meczu i to ona zagra w czwartej rundzie Wimbledonu. Tam czeka na nią Swietlana Kuzniecowa.

Agnieszka Radwańska (Polska, 10. WTA) - Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 20. WTA) 3:6, 6:4, 5:0

SC Freiburg - Bayern Monachium

KONIEC MECZU

Cóż to była za końcówka w wykonaniu Bayernu Monachium! Coś niesamowitego! Mistrzowie Niemiec pokazali prawdziwie mistrzowski charakter i zgarnęli komplet punktów. Dziękujemy za uwagę!

90+5'

FREIBURG NA DESKACH!

Gnabry pierwszy dobiega do piłki odbitej przez bramkarza i podwyższa wynik meczu!

90+4'

Mistrzowie Niemiec szanują piłkę...

90+2'

GOOOOOOOOOOL! BAYEEEERN MONAAACHIUM!!!

Joshua Zirkzee pojawił się na boisku 2 minuty, a teraz ten 18-letni Holender po podaniu Serge'a Gnabry'ego z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem! 1:2!

90'

Cztery minuty doliczone!

87'

Dzisiejszy mecz we Fryburgu ogląda 24 000 kibiców. Wszystko wskazuje na to, że skończy się podziałem punktów.

84'

Lewandowski! Oddał strzał z bardzo trudnej pozycji, ale nie trafił w bramkę.

82'

Monachijczycy wybijają ciętą centrę w swoje pole karne!

78'

Sędzia nie uznaje gola Bayernu.

Skomplikowana sytuacja - centra z lewej flanki i piłkę do siatki pakuje Gnabry, ale w akcję też był zamieszany Lewandowski, który przebywał na wyraźnym spalonym.

77'

Borrello centymetry obok słupka bramki Neuera!

76'

Borrello za strzelca pierwszego gola, Grifo.

73'

71'

Davies w ostatniej chwili zdążył z przerwaniem ataku Freiburga!

69'

Robert Lewandowski ukarany żółtą kartką za protestowanie, że Bayernowi należał się rzut rożny.

65'

CO ZA PARADA FLEKKENA!

Gnabry wystawia piłkę Perisiciowi, a Chorwat znakomicie z całej siły strzela pod poprzeczkę, ale golkiper Freiburga popisał się wybitną interwencją!

62'

Hofler tuż obok bramki! Co się dzieje z Bayernem?!

61'

Grifo do Petersena, a temu zabrakło dosłownie centymetrów, żeby wykończyć akcję! Bayern igra z ogniem!

59'

GOOOOOOL! CO ZA NIESPODZIEWANE WYRÓWNANIE!

Dośrodkowanie na lewą stronę pola karnego Bayernu, a tam nabiegający Vincenzo Grifo fantastycznym wolejem umieszcza piłkę w siatce! Futbolówka jeszcze zaliczyła kozioł i wylądowała w siatce!

56'

Piłka w ostatniej chwili zdjęta z głowy Lewandowskiego przez defensywę gospodarzy!

54'

Kontuzjowany Frantz opuszcza boisko. W jego miejsce Kwon.

52'

Muller! Nad poprzeczką z dystansu.

50'

Miejscowi próbują odgryźć się mistrzom Niemiec, ale ich atakom brakuje konkretów.

47'

Flekken bez problemu broni strzał Alaby.

46'

Druga połowa rozpoczęta bez zmian w składzie!

PRZERWA

Po pierwszej połowie Bayern prowadzi z Freiburgiem całkowicie zasłużenie po golu Roberta Lewandowskiego. Czekamy na drugą odsłonę!

44'

Flekken pewnie interweniuje po strzale Coutinho.

42'

40'

Neuer! Niemiec ponownie wykazał się dużą czujnością!

39'

Coutinho o włos!

Strzał Brazylijczyka minimalnie minął "okienko" bramki Freiburga!

36'

Lewandowski "zatańczył z fryburską defensywą przed polem karnym, ale ta zdołała wybić piłkę przed oddaniem strzału.

35'

31'

Sprowokowaliśmy, bo Freiburg był o krok!

Po strzale Holera fantastycznie między słupkami monachijskiej bramki zachował się Neuer

30'

Pół godziny gry za nami i na razie nic nie wskazuje na to, że gospodarze zdołają zagrozić defensywie Bayernu.

26'

Alaba potrzebował pomocy medycznej, ale z Austriakiem chyba będzie w porządku.

22'

Lewandowski o włos od drugiego gola!

Polak wpadł w pole karne i oddał mocny strzał lewą nogą, ale piłkę w ostatniej chwili wślizgiem zdołał zablokować defensor Freiburga.

21'

Kolejna próba Bayernu po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, ale wyjaśniają gospodarze.

19'

18'

Małe spięcie Heintza i Lewandowskiego przy linii końcowej boiska po jednej z niegroźnych akcji, ale obyło się bez kartek.

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! ROBEEEERT LEWAAAANDOOOOWSKI!

19. gol ligowy Polaka w tym sezonie! Davies posłał świetną centrę z lewego skrzydła, a "Lewemu" pozostało wykończyć akcję pewnym strzałem z pięciu metrów. 0:1!

31%-69% w posiadaniu piłki, 1:5 w strzałach - to statystyki pierwszego kwadransa.

13'

Grifo oddał strzał z dystansu, ale baaaardzo niecelny.

11'

Spokojniejszy fragment spotkania po bardzo intensywnym początku. Bayern szanuje piłkę w środku pola.

7'

Flekken znakomicie w bramce Freiburga! Kapitalnie obronił główkę Pavarda, dobitka Mullera odbiła się od słupka!

4'

Gnabry minimalnie spóźniony do piłki po podaniu Perisicia. Mistrzowie Niemiec zaczynają bardzo mocno!

2'

Bayern już powinien prowadzić!

Alaba posłał fantastyczne podanie za plecy obrońców, Coutinho podciął piłkę nad bramkarzem, a jeden z defensorów Freiburga zdołał ją wybić tuż sprzed linii bramkowej!

1'

Mecz rozpoczęty przez Bayern Monachium!

Gospodarze dziś na czerwono-czarno, goście - na biało.

Obie ekipy już na murawie!

Timo Werner z RB Lipsk dogonił Polaka i też ma 18 goli w obecnym sezonie Bundesligi. Czekamy na konkretną odpowiedź "Lewego"!

Robert Lewandowski jest dziś w wyjściowym składzie i spróbuje przełamać opór defensywy Freiburga. Czy mu to się uda? Zapraszamy na naszą relację!

Początek meczu o 20:30.