Iga Świątek

i

Autor: AP Iga Świątek

Znów to samo

Kuriozalna wpadka Igi Świątek! Zrobiła to nie po raz pierwszy, Agnieszka Radwańska przyszła jej z pomocą

2023-01-03 21:01

Iga Świątek przyczyniła się do awansu reprezentacji Polski do kolejnej rundy turnieju United Cup rozgrywanym w Brisbane. Liderka światowego rankingu wygrała swoje spotkanie z Belindą Bencic, co nie przyszło jej z łatwością. W trakcie meczu doszło także do zabawnej sytuacji, a pomyłkę Igi Świątek szybko wyłapały kamery. Z pomocą naszej najlepszej zawodniczce przyszła... Agnieszka Radwańska, wicekapitan reprezentacji Polski.

W środę, 4 stycznia, reprezentacja Polski zmierzy się z Włochami w kolejnej rundzie turnieju reprezentacyjnego w australijskim Brisbane. Polacy wygrali rywalizację z Kazachstanem i Szwajcarią i wszyli z grupy z pierwszego miejsca. Jeden z kroków ku zwycięstwu zrobiła Iga Świątek, która wygrała starcie z Belindą Bencić (a wcześniej pokonała Julię Putincewę w starciu z Polska – Kazachstan). To właśnie w starciu ze Szwajcarką doszło do dość nietypowej sytuacji z udziałem Świątek, choć... nie pierwszy raz przydarzyło się jej coś takiego.

Iga Świątek znów się zagapiła. Rzadko spotykany widok

Przeróżne wpadki i wypadki zdarzają się i będą się zdarzały tenisistom z całego świata. Rzadko jednak zdarza się, aby zawodnicy... zbyt szybko siadali na ławeczce, by odpocząć po gemach. Taka sytuacja spotkała Igę Świątek już dwukrotnie – w 2022 roku w trakcie Roland Garros dwukrotnie zagapiła się i zbyt szybko zeszła na przerwę, która zaplanowana jest po rozegraniu dwóch gemów. W trakcie meczu z Alison Riske interweniować musiał nawet sędzia!

Całość wówczas skończyła się śmiechem, mimo interwencji sędziego. W meczu przeciwko Bencić w United Cup Iga Świątek znów za szybko usiadła na krzesełku, aby odetchnąć, ale zanim zareagował sędzia, Agnieszka Radwańska przypomniała swojej młodej koleżance, że powinna wrócić na kort. Choć sytuację trudno nazwać w jakikolwiek sposób szkodliwą, to takie „gapiostwo” jest dość nietypowe na tak wysokim poziomie.

Czym jeżdżą Iga Światek i Robert Lewandowski? Jaką markę cenią Radwańska i Ronaldo?

Zaglądamy do garaży gwiazd sportu. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze