Magda Linette

Autor: AP Magda Linette

WTA Madryt

Magda Linette odpada z turnieju w Madrycie. Mirra Andriejewa za mocna dla Polki, wielki wyczyn 16-latki

Magda Linette była stawiana w roli faworytki tego spotkania. Polka, która zajmuje 19. miejsce w rankingu WTA rywalizowała z 16-letnią Mirrą Andriejewą. Rosjanka od początku spotkania sprawiała ogromne problemy 31-latce. Andriejewa w pierwszym secie prowadziła 3:0, przełamując serwis Linette, ostatecznie przegrała tylko trzy gemy, a pierwsza partia zakończyła się 6:3. W drugim secie wszystko odbywało się analogicznie, a Rosjanka popełniała bardzo małą ilość błędów, co sprawiało ogromne problemy Polce. Spotkanie zakończyło się po dwóch partiach (3:6; 3:6). Jest to kolejne zwycięstwo 16-latki z zawodniczką z TOP 20.

WTA Madryt: Magda Linette - Mirra Andriejewa 3:6, 3:6

Na żywo

WTA Madryt: Magda Linette - Mirra Andriejewa

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Magda Linette - Mirra Andriejewa. Początek spotkania ok. godziny 14:30-15:00.

12:06

Za nami pierwszy mecz na korcie numer 4. Szewczenko rozprawił się z Jirim Lehecką 6:1, 6:1.

13:02

Drugi mecz zdążył się rozpocząć, ale został przerwany przez deszcz...

13:53

Rywalizacja na korcie numer 4 wciąż nie została wznowiona.

14:23

Tenisiści wrócili do gry także na korcie, na którym na swój mecz czeka Magda Linette!

15:24

Magda Linette już niebawem wybiegnie na kort i rozpocznie walkę z Mirrą Andriejewą!

15:36

Obie zawodniczki już kończą rozgrzewkę, zaraz rozpoczniemy starcie.

30:30

Długie wymiany obu zawodniczek, przy podaniu Rosjanki od razu Polka ma szansę na przełamanie.

40:40

Linette jest faworytką tego spotkania, jej rywalka jest 194 w rankingu WTA.

40:A

Przewaga 16-latki po świetnym serwisie rozrzuciła Polkę po korcie.

0:1

Pierwszy gem dla Rosjanki, choć w kilku momentach Linette była bliska zwycięstwa.

30:0

Świetny początek w wykonaniu Polki przy swoim podaniu. Linette od razu zyskuje przewagę.

40:30

Andriejewa nie zamierza łatwo oddać tego gema, 16-latka nawiązuje kontakt z Linette.

40:40

Rosjanka wyrównuje, miejmy nadzieję, że Linette nie dopuści do przełamania ze strony 16-latki.

0:2

Już na początku mamy dwa długie gemy, Rosjanka notuje breakpoint, Linette w tarapatach od początku. Bardzo dobrze rozpoczęła ten występ Andriejewa.

15:40

Mocny początek w wykonaniu 16-latki, Linette nie może znaleźć recepty na grę Rosjanki.

0:3

Niestety... Trzeci gem pada łupem Rosjanki...

0:3

Krótka przerwa i zaraz wracamy na kort w Madrycie. Miejmy nadzieję, że Linette wróci do gry.

30:0

Świetnie przymierzyła Linette w pierwszej wymianie, kolejna również dla Polki!

1:3

Tak jest! Pierwszy zwycięski gem dla Linette!

30:0

Bardzo dobry początek piątego gema w wykonaniu Linette przy podaniu Rosjanki!

2:3

Brawo! Linette wraca do gry, będzie szansa na remis przy podaniu Polki!

15:40

Kłopoty Linette w szóstym gemie. 16-latka nie ma zamiaru łatwo oddać tej przewagi.

2:4

Niestety, kolejny breakpoint dla Andriejewy...

0:40

Rosjanka chce jak najszybciej zakończyć tego gema. Polka nie jest w stanie się przeciwstawić 16-latce przy jej podaniu...

2:5

Niestety, kolejny gem dla Rosjanki. Linette w opałach...

3:5

Wyrównany gem, obie zawodniczki nie zamierzają się łatwo poddać. Ostatecznie nie udało się przełamać Linette przez Rosjankę!

0:30

Mocny początek w wykonaniu Rosjanki, 16-latka bliska zwycięstwa w tym secie...

3:6

Andriejewa wygrywa pierwszego seta... Linette nie zdołała przeciwstawić się tej młodej tenisistce.

0:40

Serwis Linette nie jest straszny dla Rosjanki... 16-latka z przewagą od początku drugiego seta i z szansą na break point.

0:1

Rozpoczęła od przełamania Rosjanka...

0:30

Pokaz siły Rosjanki... Linette nie ma pomysłu, jak zaskoczyć rywalkę.

0:2

Niesamowicie gra 16-latka. Linette przegrywa drugiego gema z rzędu.

40:15

Linette przy swoim serwisie także ma problemy, choć w tym gemie ma ogromną szansę na zwycięstwo!

1:2

Tak jest! Linette wygrywa gema przy swoim podaniu!

15:15

Linette wygrywa pierwszą akcję, jednak Rosjanka szybko doprowadza do remisu w czwartym gemie.

40:30

Bardzo wyrównana gra przy podaniu Rosjanki, choć to Linette ma szansę na breakpoint!

1:3

Niestety, Rosjanka wyrwała tego gema. Ucieka Polce to spotkanie.

0:15

Perfekcyjnie rozgrywa to spotkanie Andriejewa, Rosjanka przy podaniu Linette świetnie wykorzystuje błędy Polki.

15:30

Kolejna wymiana dla Rosjanki... 16-latka z szansą na powiększenie przewagi...

2:3

Brawo! Linette wygrywa tego gema!

0:40

Rosjanka zupełnie niewzruszona zwycięskim gemem Linette. Przy swoim podaniu od razu zyskuje przewagę.

2:4

Gem dla 16-latki. Już tylko dwa gemy dzielą Rosjankę od zwycięstwa...

40:30

Znowu z problemami Linette. Polka przyparta do ściany, ale zyskuje minimalną przewagę.

3:4

Wygrany gem na koncie Linette! Jeszcze nie wszystko stracone!

15:30

Ciężko będzie Linette przełamać serwis rozpędzonej Rosjanki...

3:5

Niestety, Polka nie zdołała przełamać Rosjanki w tym gemie...

30:0

Dwie pierwsze akcje dla Linette! Polka będzie miała szansę jeszcze nawiązać walkę w tym meczu!

30:30

Rosjanka doprowadza do remisu w tym gemie, zaczynają się kłopoty Linette.

40:40

Będzie gra na przewagi w tym gemie...

3:6

Koniec! Niestety Rosjanka okazała się za mocna dla Linette.

To już wszystko na dziś z naszej strony! Zapraszamy na kolejne relację na sport.se.pl!

Magda Linette w Madrycie gra po krótkiej przerwie w rywalizacji. Polka ostatnio walczyła w tourze w amerykańskim Charleston, gdzie zaczęła tegoroczne występy na mączce. Poznanianka doszła do 1/8 finału, w której uległa Amerykance Madison Keys 2:6, 6:3, 1:6. Potem był nieudany występ w meczu Kazachstan - Polska. Rok temu doświadczona Polka musiała w Madrycie walczyć w kwalifikacjach i nie udało jej się ich przebrnąć.

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się