Porażka Linette i Pery w cieniu SKANDALU. Takie rzeczy na Roland Garros nie powinny mieć miejsca!

2021-06-11 14:31
Magda Linette
Autor: EASTNEWS

Nie udało się Magdzie Linette Bernardzie Perze awansować do finału Roland Garros. Polka i Amerykanka dość gładko przegrały w 1/2 finału z doświadczoną parą Barborą Krejcikovą i Katariną Siniakovą. Podczas rywalizacji nie obyło się jednak bez skandalu, który już obiegł media społecznościowe. Polsko-amerykańska para została ewidentnie oszukana w ważnej akcji, co przełożyło się na wynik spotkania.

Linette/Pera - Krrejcikova/Siniakova 1:6, 2:6

Magda Linette i Bernarda Pera sprawiły dość sporą niespodziankę dochodząc do półfinału wielkoszlemowego Roland Garros. Polka i Amerykanka nie była w gronie par, które typowane były do takiego etapu rozgrywek. Jednak we wcześniejszych fazach pokazały się z dobrej strony i zasłużenie grały o finał. Do kluczowego spotkania jednak nie udało się dojść, a na drodze Linette i Pery stanęła doświadczona Czeska para.

Krejcikova i Siniakova już w pierwszych chwilach spotkania uzyskały przewagę przełamując rywalki i tej nie wypuściły już do końca pierwszego seta. Polka i Amerykanka popełniały zbyt dużo prostych błędów, aby myśleć o odrobieniu strat. Ale największy błąd popełnili sędziowie. Przy stanie 1:3 dla Czeszek polsko-amerykańska para powinna utrzymać podanie. Sędziowie w decydującej akcji uznali jednak, że piłka była autowa choć powtórki pokazały, że była solidnie w korcie. Nie popisała się Krejcikova, która pokazała sędzią niewłaściwy ślad piłki.

Ostatecznie Linette i Pera przegrały 1:6. Losów spotkania nie potrafiły odwrócić również w drugiej partii. Wówczas doszło do sytuacji, w której zawodniczki co chwilę się przełamywały. Działo się tak przez pięć gemów z rzędu. Lepsze w tej zaciekłej wymianie okazały się Czeszki i zameldowały się w finale Roland Garros.

Na żywo

Linette/Pera - Krejcikova/Siniakova

Witamy w relacji na żywo z meczu Linette/Pera - Krejcikova/Siniakova. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na mecz półfinału gry podwójnej na Roland Garros! Linette w parze z Perą o finał zmierzą się z Krejcikovą i Siniakovą!

To może być polski dzień na paryskim turnieju. Choć w grze pojedynczej na próżno szukać reprezentanta, czy też reprezentantki Polski, to akurat w grze podwójnej pań mamy nawet szansę na polski finał. Lada moment rozpocznie się starcie, w którym Linette z Perą staną przed szansą na wielki sukces, a tuż po nich na kort wyjdzie Iga Świątek.

I o ile gra Świątek w półfinale, która jest w parze z Mattek-Sands, nie jest większym zaskoczeniem, o tyle takie osiągnięcie Linette i Pery jest już małym zaskoczeniem. Panie w poprzednich spotkaniach prezentowały się dobrze i zasłużenie zaszły tak daleko. Teraz mają jednak trudne zadanie, bo Czeszki są doświadczonymi zawodniczkami.

Panie pojawiają się pomału na korcie. Jeszcze kilka chwil rozgrzewki i następnie już walka o finał!

Zaczynamy!

0:1

PRZEŁAMANIE! I już w pierwszym gemie w tym spotkaniu Linette i Pera zostały przełamane. Nie dość, że Polka i Amerykanka popełniły dość proste błędy, to w dodatku przekonały się o sile rywalek.

0:2

Dwie udane akcje Magdy Linette pod siatką to za mało. Choć Polka i Amerykanka starały się szybko odgryźć rywalką za straconego gema i gra toczyła się na przewagi, to Czeszki wybrnęły z opresji. Pomogła im w tym Linette, która wyrzuciła decydującą piłkę na aut.

1:2

Jest pierwszy gem na koncie Pery i Linette. Duża w tym zasługa serwisów Amerykanki, która nękała nimi rywalki. W dodatku dobrze radziła sobie w grze z głębi kortu.

1:3

Ponownie długi gem serwisowy Czeszek. Linette i Pera miały nawet piłkę na przełamanie, jednak ponownie zabrakło precyzji w niektórych akcjach. Kilka łatwych piłek zostało wyrzuconych na aut.

1:4

PRZEŁAMANIE! Niestety Czeszki uciekają. Drugie przełamanie w pierwszym secie i Polak i Amerykanka znalazły się w trudnej sytuacji. I niestety przełamanie znów przyszło przy serwisie Polki.

1:5

Pierwszy tak łatwo wygrany gem przez Krejcikovą i Siniakovą. Tym razem przy podaniu finalistki Roland Garros w grze pojedynczej Linette i Pera nie miały większych szans na powalczenie o przełamanie.

1:6

KONIEC SETA! Jak na razie Pera bardzo dobrze prezentuje się w polu serwisowym i przy jej podaniu Czeszki mają zdecydowanie większe problemy ze zdobywaniem punktów. Niestety sama Amerykanka podarowała trzy punkty przeciwniczkom, które miały piłkę setową i ją wykorzystały.

Zaczynamy drugiego seta!

1:6, 0:1

Siniakova dwukrotnie popełniła dość prosty błąd i była z tego powodu zdecydowanie zdenerwowana. Przełożyło się to również na przebieg partii, bo ponownie gra toczyła się na przewagi przy podaniu Czeszek. Polka i Amerykanka miały nawet piłkę na przełamanie, ale nie zdołały jej wykorzystać.

1:6, 0:2

PRZEŁAMANIE! Podobnie jak niespełna godzinę temu, tak i teraz Krejcikova i Siniakova przełamują przeciwniczki w ich pierwszym gemie serwisowym. Ostatnie zagranie Krejcikowej było imponujące.

1:6, 1:2

PRZEŁAMANIE! Świetna gra polsko-amerykańskiej pary! Nie pozwoliły ugrać nwet punkty przy podaniu Czeszek. Być może doda im to energii na pozostałą część spotkania.

1:6, 1:3

PRZEŁAMANIE! Bardzo szybka i mocna odpowiedź Krejcikovej i Siniakovej. Podobnie jak chwilę temu Linette i Pera, tak teraz Czeszki wygrały gema przy serwisie rywalek do zera.

1:6, 2:3

PRZEŁAMANIE! I kolejny gem na sucho przy podaniu przeciwniczek. Linette i Pera ponownie odrabiają straty.

1:6, 2:4

PRZEŁAMANIE! Linette i Pera prowadziły już 30:0 i wydawało się, że spokojnie doprowadza do wyrównania. Tak się jednak nie stało i po błędach polsko-amerykańskiej pary Czeszki znów na bezpiecznym prowadzeniu.

1:6, 2:5

Tym razem pewny gem serwisowy Czeszek. Krejcikova i Siniakova bardzo szybko zbliżają się do zakończenia tego spotkania.

1:6, 2:6

KONIEC MECZU! Czeszki kolejny raz przełamały rywalki i zameldowały się w finale Roland Garros!

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze