Łukasz Kubot NIE awansował do ćwierćfinału Wimbledonu! A wygrywał już 2:0!

2011-06-27 20:59

To mogła być wielka chwila polskiego tenisa! Łukasz Kubot mógł pokonać Feliciano Lopeza, ale po dwóch wygranych setach przegrał trzy kolejne i nie zdołał awansować do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Jego przeciwnikiem w ćwierćfinale mógł być Szkot Andy Murray, który pokonał Richarda Gasquetsa.

Kubot pewnie wygrał pierwszego seta. W drugim już pojedynek był bardzo wyrównany, ale na szczęście znów górą był Kubot po tie-breaku. Trzecią partię Polak przegrał i zapewnił kibicom nerwową końcówkę. Również w czwartym secie Łukasz Kubot nie potrafił postawić kropki nad i - Lopez wygrał 7:5 i w całym meczu wyrównał do stanu 2:2.

W decydującym starciu znów górą był Hiszpan.

Przeczytaj koniecznie: Wimbledon 2011. Maria Szarapowa w ćwierćfinale

Kubot mógł powtórzyć sukces Wojciecha Fibaka, który do ćwierćfinału Wimbledonu awansował 1980 roku.