Autor: AP Magda Linette - Jessica Pegula RELACJA NA ŻYWO Bezradna Polka przegrała pierwszego seta! Miami Open Linette - Pegula WYNIK NA ŻYWO

Miami Open

Magda Linette odpadła z Miami Open! Dramat Polki w drugim secie! Linette - Pegula WYNIK RELACJA NA ŻYWO

2023-03-27 22:01

Magda Linette odpadła z Miami Open w 4. rundzie po porażce 1:6, 5:7 z Jessicą Pegulą. Amerykanka to nr 3 WTA i w pierwszym secie zupełnie zdominowała bezradną Polkę. Waleczna Magda Linette w drugiej partii grała dużo lepiej. Prowadziła nawet 5:2, ale jej przewaga zaczęła szybko topnieć. Poznanianka nie wykorzystała piłki setowej. Nie domknęła seta, a po chwili Pegula cieszyła się ze zwycięstwa. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Linette - Pegula dzisiaj w Miami.

Linette - Pegula RELACJA NA ŻYWO Miami Open Magda Linette WYNIK meczu dzisiaj LIVE

Czy Magda Linette znów zachwyci kibiców, ogrywając kolejną faworytkę. Waleczna Polka walczy w 4. rundzie Miami Open, a jej rywalką będzie Amerykanka Jessica Pegula (nr 3 WTA). Tenisistka z Poznania, półfinalistka styczniowego Australian Open, spróbuje pójść za ciosem po awansie na 19. miejsce w rankingu i spektakularnym zwycięstwie nad Wiktorią Azarenką. Łatwo nie będzie, bo Pegula to klasowa zawodniczka i doskonale czuje się na szybkich kortach w Miami. To pierwszy oficjalny mecz Linette z Pegulą.

Linette - Pegula NA ŻYWO RELACJA LIVE Miami Open Magda Linette mecz NA ŻYWO dzisiaj

Magda Linette pokonała 7:6, 2:6, 6:4 Wiktorię Azarenką, a Jessica Pegula ograła 6:1, 7:6(0) swoją rodaczkę Danielle Collins. Linette i Pegula prywatnie bardzo się lubią. Nie grały ze sobą jeszcze w tourze, ale dobrze się znają. - Jesteśmy całkiem dobrymi przyjaciółkami - powiedziała Pegula o Linette, kiedy stało się jasne, że zagra teraz z Polką. - Odniosła dziś wspaniałe zwycięstwo. W tym roku gra dobrze, miała kilka dobrych zwycięstw, więc na pewno będzie ciężko. Byłam bardzo szczęśliwa, kiedy odniosła sukces w Australian Open. Pomyślałam, że to takie miłe, ponieważ myślę, że zasłużyła na to, jest dobrą osobą, pracuje ciężko - dodała Pegula

Linette - Pegula WYNIK NA ŻYWO Miami Open Magda Linette mecz dzisiaj RELACJA LIVE

Magda Linette awans do 4. rundy wywalczyła po zwariowanym meczu z Wiktorią Azarenką. Polka wygrała pierwszego seta, prowadziła w drugim, ale potem przegrała osiem gemów z rzędu i wydawało się, że nie uniknie porażki. Ale potem znów mieliśmy zwrot akcji, po którym Linette cieszyła się ze zwycięstwa. - Myślę, że siła mentalna była kluczem do zwycięstwa dzisiaj - powiedziała po meczu szczęśliwa Magda Linette w rozmowie z Canal+ Sport. - Postanowiłam sobie prze meczem, ze nieważne, co się będzie działo, nie będę się denerwować i będę chciała grać każdy kolejny punkt i nie przejmować się błędami - dodała Linette, która kilka dni temu awansowała na 19. miejsce w rankingu, najwyżej w karierze. Teraz poszła za ciosem. Znana z charakterystycznych jęków w czasie gry Azarenka to była liderka rankingu WTA, dwukrotna mistrzyni Australian Open i trzykrotna mistrzyni Miami Open.