Autor: Cyfrasport Polska - Albania NA ŻYWO

el. EURO 2024

Polska skromnie ogrywa Albanię! Druga połowa zdecydowanie gorsza od pierwszej

2023-03-27 22:47

Polska – Albania RELACJA. Reprezentacja Polski musiała zdobyć komplet punktów, by jakkolwiek zamazać złe wrażenie po meczu z Czechami. W pierwszej połowie, mimo że zespół trapiony jest przez kontuzje, to skład i taktyka zaproponowana przez Fernando Santosa spełniła swoje zadanie. W drugiej fani znów mogli kilkukrotnie drżeć o wynik, ale ostatecznie skromne zwycięstwo po golu Świderskiego daje nam upragniony komplet punktów. Polska – Albania WYNIK.

Reprezentacja Polski słabo zaczęła eliminacje EURO 2024, przegrywając z Czechami 1:3. W starciu z Albanią na PGE Narodowym liczyły się tylko 3 punkty i Polacy od początku pokazywali, że odrobili lekcje po pierwszym meczu. Biało-Czerwoni kontrolowali przebieg starcia, mieli przewagę w posiadaniu piłki i choć sami może nie kreowali wiele okazji, to przede wszystkim nie pozwalali na kreowani ich rywalom. Z biegiem czasu tych szans zaczęło pojawiać się więcej i w 41. minucie Świderski świetnie odnalazł się w polu karnym, dopadł do piłki odbitej od słupka i pokonał Strakoshę.

W drugiej części spotkania Polacy już nie mieli takiej przewagi jak wcześniej. Albania więcej atakowała, natomiast Biało-Czerwoni mieli z tym nieco problemów. Mecz mógł mieć spokojniejszy przebieg, bo w 63. minucie świetną okazję na zdobycie bramki miał Robert Lewandowski - najpierw przerzucił on piłkę nad obrońcą, a potem nad bramkarzem, ale zanim wpadła ona do siatki, jeden z defensorów gości zdołał ją wybić. Pod koniec Albania miała parę groźnych strzałów, lecz żaden z tych lecących w światło bramki nie zaskoczył Szczęsnego i Polacy sięgnęli po 3 punkty.

Polska - Albania 1:0 (1:0)

Bramki: Świderski (41')

Kartki: żółte: Linetty (66'), Salamon (75') - Hysaj (45'), Laci (90')

Polska: Szczęsny - Bednarek, Salamon, Kiwior - Frankowski, Linetty (78' D. Szymański), Zalewski (68' Skóraś), Zieliński, Kamiński - Świderski (89' S. Szymański), Lewandowski.

Albania: Strakosha - Balliu, Kumbulla, Mihaj, Hysaj - Ramadani, Gjasula (88' Gjasula), Asani (70' Mehmeti) - Uzuni, Asllani (76' Bajrami), Cikalleshi (75' Seferi).

Kto wygra mecz Albania - Polska?

Polska – Albania RELACJA NA ŻYWO eliminacje EURO 2024 Polska – Albania LIVE ONLINE

Reprezentacja Polski od porażki rozpoczęła eliminacje ME 2024, choć wynik 1:3 nie wygląda tak dramatycznie, to jednak porażka z Czechami w takim wymiarze bramkowym była raczej łagodniejszym wymiarem kary za błędy, jakie Polacy popełniali na murawie stadionu w Pradze. Pierwsze dwa gole dla Czechów padły w trzy minuty i to już w zasadzie powinno wystarczyć za opis tego, jak wyglądała gra Biało-Czerwonych w tym spotkaniu. Choć w późniejszych fazach meczu Polacy starali się jeszcze odrabiać straty, to ostatecznie stracili trzecią bramkę i nadzieje w zasadzie zgasły, choć „honorową” bramkę zdobył jeszcze Damian Szymański, który pojawił się na murawie w drugiej połowie.

Mecz Polski dzisiaj 27.03 NA ŻYWO Polska – Albania WYNIK LIVE el. EURO 2024

W drugim spotkaniu fazy grupowej eliminacji reprezentacja prowadzona przez Fernando Santosa zmierzy się z drugim najmocniejszych rywalem w naszej grupie, Albanią. Drużynę tę Polacy powinni kojarzyć bardzo dobrze, bowiem z nią rywalizowali także w eliminacjach mistrzostw świata 2022. W obu meczach z tym rywalem Polacy zdobyli komplet punktów wygrywając u siebie 4:1 oraz na wyjeździe 1:0. Warto jednak pamiętać, że przebieg starcia w Warszawie miał dość osobliwy przebieg, bowiem to Albańczycy długimi fragmentami sprawiali lepsze wrażenie, natomiast Biało-Czerwoni byli do bólu skuteczni pod bramką rywala. Starcie z tym rywalem może więc przynieść nieoczekiwane rozstrzygnięcie, zwłaszcza przy takiej formie polskiej drużyny.