Na które miejsce awansuje Magda Linette w rankingu WTA po Australian Open 2023 Będzie rekord! Magda Linette Ranking WTA

i

Autor: AP Na które miejsce awansuje Magda Linette w rankingu WTA po Australian Open 2023 Będzie rekord! Magda Linette Ranking WTA

Australian Open 2023

Na które miejsce awansuje Magda Linette w rankingu WTA po Australian Open? Będzie rekord! Magda Linette Ranking WTA

2023-01-25 8:33

Magda Linette ranking WTA Na którym miejscu będzie Linette po Australian Open. Wspaniała Magda Linette zagra w półfinale Australian Open! Natchniona Polka znów rozegrała kapitalne spotkanie i pokonała 6:3, 7:5 Karolinę Pliskovą, byłą liderkę rankingu. Linette jest trzecią Polką w półfinale Australian Open - po Agnieszce Radwańskiej i Idze Świątek. Przed nią mecz z Aryną Sabalenka, ale już teraz tenisistka z Poznania jest pewna, że czeka ją rekordowy awans w rankingu WTA. Tak wysoko nie była jeszcze nigdy! Na które miejsce awansuje Linette w rankingu WTA po Australian Open 2023?

Magda Linette nie przestaje zadziwiać. Natchniona Polka znów rozegrała kapitalne spotkanie i pokonała 6:3, 7:5 Karolinę Pliskovą, byłą liderkę rankingu. Wysoka Czeszka (186 cm) potężnie serwuje i długo była prawdziwą zmorą Linette, ale dzisiaj była coraz bardziej bezradna. Tenisistka z Poznania była jak ściana, a do tego znów świetnie kontrolowała grę we własnych gemach serwisowych. Linette jest trzecią Polką w półfinale Australian Open - po Agnieszce Radwańskiej (dwukrotnie) i Idze Świątek. Zarobiła już w Melbourne bardzo dużo pieniędzy i punktów, dzięki którym czeka ją rekordowy awans w rankingu WTA.

Magda Linette ranking WTA Na które miejsce awansuje Linette w rankingu WTA po Australian Open

Magda Linette najwyżej w rankingu WTA była na 33. miejscu (w lutym 2020 r.). Do rywalizacji w Australian Open 2023 Polka przystępowała na 45. pozycji. Za awans do półfinału Linette zarobiła już 780 punktów, a rok temu odpadła w Melbourne w 2. rundzie, więc nie miała dużo do obrony. Już teraz internetowe symulacje pokazują, że tenisistka z Poznania awansuje w rankingu WTA na co najmniej 22. miejsce! W półfinale Australian Open zagra z Aryną Sabalenką i może jeszcze bardziej poprawić swoją pozycję.

Na którym miejsce będzie Magda Linette w rankingu WTA po Australian Open 2023

Magda Linette dużo razy dochodziła do 3. rundy Szlemów, ale dopiero w Australian Open przełamała się i pokonała kolejną przeszkodę. Potem poszła za ciosem i jest już w półfinale! - Chyba musiałam dojrzeć. Teraz jestem spokojniejsza i lepiej kontroluje emocje. To wiele dla mnie znaczy. Tyle czasu zajęło mi to zajęło, a po drodze spotkało mnie wiele trudnych doświadczeń. Teraz czuje, że naprawdę było warto to przeżyć - powiedziała Magda Linette.

Super Tenis 23.01
Listen to "Jakim selekcjonerem będzie Santos? Linette ZASKOCZYŁA, ROMBEL DO ZMIANY. SuperSport." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze