Na które miejsce awansuje Magda Linette w rankingu WTA po Australian Open 2023 Będzie rekord! Magda Linette Ranking WTA

i

Autor: AP Na które miejsce awansuje Magda Linette w rankingu WTA po Australian Open 2023 Będzie rekord! Magda Linette Ranking WTA

Australian Open 2023

Na które miejsce awansuje Magda Linette w rankingu WTA po Australian Open? Będzie rekord! Magda Linette Ranking WTA

2023-01-25 8:33

Magda Linette ranking WTA Na którym miejscu będzie Linette po Australian Open. Wspaniała Magda Linette zagra w półfinale Australian Open! Natchniona Polka znów rozegrała kapitalne spotkanie i pokonała 6:3, 7:5 Karolinę Pliskovą, byłą liderkę rankingu. Linette jest trzecią Polką w półfinale Australian Open - po Agnieszce Radwańskiej i Idze Świątek. Przed nią mecz z Aryną Sabalenka, ale już teraz tenisistka z Poznania jest pewna, że czeka ją rekordowy awans w rankingu WTA. Tak wysoko nie była jeszcze nigdy! Na które miejsce awansuje Linette w rankingu WTA po Australian Open 2023?

Magda Linette nie przestaje zadziwiać. Natchniona Polka znów rozegrała kapitalne spotkanie i pokonała 6:3, 7:5 Karolinę Pliskovą, byłą liderkę rankingu. Wysoka Czeszka (186 cm) potężnie serwuje i długo była prawdziwą zmorą Linette, ale dzisiaj była coraz bardziej bezradna. Tenisistka z Poznania była jak ściana, a do tego znów świetnie kontrolowała grę we własnych gemach serwisowych. Linette jest trzecią Polką w półfinale Australian Open - po Agnieszce Radwańskiej (dwukrotnie) i Idze Świątek. Zarobiła już w Melbourne bardzo dużo pieniędzy i punktów, dzięki którym czeka ją rekordowy awans w rankingu WTA.

Magda Linette ranking WTA Na które miejsce awansuje Linette w rankingu WTA po Australian Open

Magda Linette najwyżej w rankingu WTA była na 33. miejscu (w lutym 2020 r.). Do rywalizacji w Australian Open 2023 Polka przystępowała na 45. pozycji. Za awans do półfinału Linette zarobiła już 780 punktów, a rok temu odpadła w Melbourne w 2. rundzie, więc nie miała dużo do obrony. Już teraz internetowe symulacje pokazują, że tenisistka z Poznania awansuje w rankingu WTA na co najmniej 22. miejsce! W półfinale Australian Open zagra z Aryną Sabalenką i może jeszcze bardziej poprawić swoją pozycję.

Na którym miejsce będzie Magda Linette w rankingu WTA po Australian Open 2023

Magda Linette dużo razy dochodziła do 3. rundy Szlemów, ale dopiero w Australian Open przełamała się i pokonała kolejną przeszkodę. Potem poszła za ciosem i jest już w półfinale! - Chyba musiałam dojrzeć. Teraz jestem spokojniejsza i lepiej kontroluje emocje. To wiele dla mnie znaczy. Tyle czasu zajęło mi to zajęło, a po drodze spotkało mnie wiele trudnych doświadczeń. Teraz czuje, że naprawdę było warto to przeżyć - powiedziała Magda Linette.

Super Tenis 23.01
Listen to "Jakim selekcjonerem będzie Santos? Linette ZASKOCZYŁA, ROMBEL DO ZMIANY. SuperSport." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze