Magda Linette WYNIK meczu dzisiaj: Natchniona Polka w półfinale Australian Open! Linette - Pliskova RELACJA NA ŻYWO

i

Autor: AP Magda Linette WYNIK meczu dzisiaj: Natchniona Polka w półfinale Australian Open! Linette - Pliskova RELACJA NA ŻYWO

Magda Linette WYNIK meczu dzisiaj: Natchniona Polka w półfinale Australian Open! Linette - Pliskova RELACJA NA ŻYWO

2023-01-25 4:26

Linette - Pliskova RELACJA NA ŻYWO Wspaniała Magda Linette zagra w półfinale Australian Open! Natchniona Polka znów rozegrała kapitalne spotkanie i pokonała 6:3, 7:5 Karolinę Pliskovą, byłą liderkę rankingu. Wysoka Czeszka (186 cm) potężnie serwuje i długo była prawdziwą zmorą Linette, ale dzisiaj była coraz bardziej bezradna. Tenisistka z Poznania była jak ściana, a do tego znów świetnie kontrolowała grę we własnych gemach serwisowych. Linette jest trzecią Polką w półfinale Australian Open - po Agnieszce Radwańskiej (dwukrotnie) i Idze Świątek. Poniżej relacja na żywo, wynik meczu Linette - Pliskova dzisiaj w Australian Open.

Linette - Pliskova Relacja NA ŻYWO Australian Open Magda Linette WYNIK meczu dzisiaj

Magda Linette gra z Karoliną Pliskovą w ćwierćfinale Australian Open. Panie walczą na Rod Laver Arena, głównej arenie Australian Open. Bukmacherzy nieco większe szanse na zwycięstwo dają Czeszce, ale przed poprzednimi trzema spotkaniami (z Kontaveit, Aleksandrową i Garcią) Polka też nie była faworytką. Linette i Pliskova grały ze sobą już 9 razy. Wysoka Czeszka długo była prawdziwą zmorą tenisistki z Poznania, która przegrała aż 7 z 9 pojedynków z potężnie serwującą zawodniczką. Magda pokonała ją ostatnio w finałach Bille Jean King Cup w Glasgow (6:4, 6:1 w Glasgow), ale poprzednie pięć pojedynków Linette - Pliskovą zakończyło się zwycięstwami Czeszki.

Linette - Pliskova NA ŻYWO Relacja live Australian Open Magda Linette mecz NA ŻYWO dzisiaj

Magda Linette za awans do ćwierćfinału Australian Open zarobiła już bardzo dużo pieniędzy i punktów, dzięki którym czeka ją rekordowy awans w rankingu WTA. Poznanianka najwyżej w rankingu WTA była na 33. miejscu (w lutym 2020 r.). Do rywalizacji w Australian Open 2023 przystępowała na 45. pozycji. Już teraz internetowe symulacje pokazują, że tenisistka z Poznania awansuje w rankingu WTA na co najmniej 29. miejsce!

Linette - Pliskova Wynik NA ŻYWO Ćwierćfinał Australian Open Magda Linette Relacja NA ŻYWO mecz dzisiaj

Magda Linette w wieku 31 lat po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale Australian Open. Awans wywalczyła, pokonując 7:6(3), 6:4 Francuzkę Caroline Garcią (nr 4), mistrzynię WTA Finals. – Nie wiem, co tu się przed chwilą stało. Nie mogę w to uwierzyć i aż brakuje mi słów – mówiła wzruszona i szczęśliwa Polka tuż po ostatniej piłce meczu w 4. rundzie Australian Open. Zdecydowaną faworytką była bardzo silna fizycznie Garcia, ale waleczna Linette rozmontowała jej grę, znakomicie serwując. Była dokładna i solidna, a w najważniejszych momentach zaskakiwała Francuzkę fenomenalnymi akcjami.

Linette - Pliskova Relacja live wynik na żywo Australian Open Magda Linette Wynik meczu dzisiaj

Magda Linette przyznała, że największy przełom dokonał się u niej w sferze mentalnej. Wcześniej przegrywała dużo ważnych meczów, bo w kluczowych momentach nie radziła sobie ze stresem i emocjami. Teraz imponuje spokojem. – Chyba wreszcie dojrzałam. Kiedy przychodzi trudny moment, już nie dramatyzuję tak jak wcześniej, lepiej kontroluję emocje – powiedziała Linette i zdradziła, że punktem zwrotnym był jeden z z jej meczów w turnieju w meksykańskim Tampico w październiku. – Grałam z jedną dziewczyną i kiedy sprawiała mi dużo problemów, nagle kompletnie zalałam się łzami. Moi trenerzy byli tym bardzo zaskoczeni. Poczułam wtedy, że wyrzuciłam z siebie cały ten gniew. To był ostatni raz, kiedy naprawdę straciłam panowanie nad sobą. Od tego czasu wszystko się zmieniło – wyjawiła Linette.

Magda Linette Relacja NA ŻYWO Australian Open WYNIK meczu Linette dzisiaj LIVE

Mecz Magda Linette - Karolina Pliskova w ćwierćfinale Australian Open zostanie rozegrany w środę 25 stycznia 2023 r. Początek meczu Linette - Pliskova o godzinie 1 w nocy polskiego czasu (noc z wtorku na środę). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Linette - Pliskova

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams
Listen on Spreaker.
Najnowsze