Magda Linette

i

Autor: AP PHOTO Magda Linette

Wygrana Linette

Magda Linette z kolejnym zwycięstwem. Znana rywalka na drodze Polki w ćwierćfinale turnieju

2022-09-22 10:56

Rozstawiona z numerem trzecim Magda Linette wygrała z Francuzką Kristiną Mladenovic 4:6, 7:6 (7-5), 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Seulu. W pierwszej rundzie Linette pokonała Holenderkę Arianne Hartono. W 1/4 finału zmierzy się z Belgijką Yaniną Wickmayer lub Brytyjką Emmą Raducanu

Ostatnie tygodnie są udane dla naszej reprezentantki. Magda Linette jeszcze kilka dni temu grała w Cennaj, gdzie dotarła do finału turnieju. Kluczowy mecz poznaniance jednak nie wyszedł i musiała pogodzić się z porażką. Wpływ na przegraną mógł mieć uraz, ale podczas imprezy w Seulu tego nie widać. Linette awansowała do ćwierćfinału, pokonując Kristinę Mladenović.Iga Świątek może zarobić na kontraktach reklamowych kilkadziesiąt milionów dolarów rocznie?! Ciekawa analiza eksperta!

Pierwszy set rozpoczął się dla Polki od przegranego serwisu, po którym ani razu nie udało jej się wyjść na prowadzenie. Mladenovic nie straciła wypracowanej przewagi i wygrała 6:4. Drugi był bardziej wyrównany. Przy stanie 4:5 Mladenovic miała dwie piłki meczowe, lecz Linette wyszła z opresji i ostatecznie wygrała po tie-breaku. W trzeciej odsłonie od wyniku 2:2 Mladenovi dwukrotnie przegrała gema przy własnym serwisie, co przy skutecznej grze polskiej tenisistki pozwoliło jej wygrać 6:2.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 6
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze