Nick Kyrgios, Chiara Passari

i

Autor: Chiara Passari/INSTAGRAM Nick Kyrgios, Chiara Passari

Nick Kyrgios uderzył ukochaną? Tenisista stanie przed sądem za napaść

2022-07-05 15:03

Nie ustaje szum wokół najbardziej szalonego tenisisty świata, Nicka Kyrgiosa. Australijczyk, który awansował do ćwierćfinału tegorocznego Wimbledonu, został ukarany finansowo za fatalne zachowania na londyńskim korcie, ale teraz na jaw wychodzą kolejne problemy niesfornego sportowca, tym razem w życiu prywatnym. Jak donoszą australijskie media, Kyrgios odpowie za napaść na byłą dziewczynę.

Tenisista w grudniu 2021 roku miał użyć przemocy fizycznej wobec Chiary Passari, z którą spotykał się jakiś czas temu. Jak piszą australijscy dziennikarze, w przyszłym miesiącu ma się odbyć proces Kyrgiosa w związku z tym oskarżeniem. Policja z Australijskiego Terytorium Stołecznego (ACT), obejmującego m.in. Canberrę, poinformowała, że 2 sierpnia w lokalnym sądzie magistrackim ma się stawić „27-letni mężczyzna z Watson” w związku z podejrzeniem napaści z grudnia ubiegłego roku. Jak pisze „Canberra Times”, ma chodzić o przemoc domową.

Kyrgios pił do czwartej nad ranem przed meczem z Nadalem

Kyrgios tymczasem walczy na kortach Wimbledonu, na których po raz drugi w karierze doszedł do ćwierćfinału. Po drodze przydarzyły mu się jednak występki natury dyscyplinarnej. 40. gracz rankingu światowego otrzymał ponad 8 tysięcy funtów grzywny za plucie w kierunku widza, który go atakował werbalnie z trybun w meczu I rundy. Kolejne 3300 funtów zapłacił Kyrgios za nienależyte zachowanie i przeklinanie w trakcie spotkania ze Stefanosem Tsitsipasem.

Agnieszka Radwańska zdecydowała się na brutalną ocenę. Bezpośredni przekaz. Iga Świątek w tle

Dziennikarze Super Expressu po porażce Igi Świątek w 3. rundzie Wimbledonu

A kroi się i trzecia sankcja tenisowa dla Australijczyka, który nie przestrzegał ścisłego „dress code” (regulamin ubioru na Wimbledonie nakazujący biały kolor strojów) poprzez założenie czerwonych butów i czepeczki w takim samym kolorze.

Sonda
Czy Iga Świątek przejdzie do historii światowego tenisa?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze