Skandal na Wimbledonie podczas meczu Kyrgios - Tsitsipas

Autor: AP PHOTO Skandal na Wimbledonie podczas meczu Kyrgios - Tsitsipas

Skandal na Wimbledonie! Tsitsipas zaatakował kibiców i nie poniósł konsekwencji. Nagranie wstydu

2022-07-02 21:12

Polscy kibice żyją jeszcze niespodziewaną porażką Igi Świątek w III rundzie Wimbledonu, ale na londyńskim korcie numer 1 gra toczy się dalej. Po Polce na tym obiekcie pojawili się gwiazdorzy męskiego tenisa - Stefanos Tsitsipas i Nick Kyrgios. Podczas ich meczu doszło do prawdziwego skandalu! Grek przegrał drugiego seta i nie wytrzymał. Puściły mu wszelkie emocje i zaatakował kibiców. Ku zdziwieniu wszystkich nie poniósł za to konsekwencji! Nagranie wstydu natychmiast obiegło internet.

Mecz Świątek z Cornet zakończył się niespodziewaną porażką liderki światowego rankingu, ale kibice na londyńskim obiekcie natychmiast otrzymali kolejne emocje. Starcie Tsitsipasa z Kyrgiosem elektryzowało kibiców od kiedy tylko stało się faktem. Zgodnie określano ten mecz największym hitem III rundy turnieju mężczyzn i zdecydowanie spełnił on oczekiwania. O tym pojedynku będzie głośno przez długi czas, a wszystko za sprawą skandalicznego zachowania Greka. Rozstawiony z numerem 4 Tsitsipas wygrał pierwszego seta w tie-breaku, a w drugim wszystko zmierzało w tę stronę, lecz Australijczyk przełamał rywala w kluczowym momencie i wygrał tę partię 6:4. To całkowicie wybiło z rytmu piątego tenisistę świata, który wyładował się na kibicach!

Pogromczyni Igi Świątek dosadnie o Polce. Zdobyła się na szczerość, wspomniała wielką chwilę

Robert i Anna Lewandowscy szaleją na wakacjach!

Skandal na Wimbledonie! Tsitsipas zaatakował kibiców i nie poniósł konsekwencji

Po przegraniu drugiego seta Tsitsipas nie wytrzymał i uderzył piłkę w stronę kibiców. Jego uderzenie niemal trafiło jednego z widzów siedzących tuż przy korcie! Takie zachowanie jest niezgodne z wszelkimi normami i wydaje się, że powinno być ukarane dyskwalifikacją. Warto przypomnieć, że podczas US Open 2020 Novak Djoković przypadkowo uderzył piłką jednego z sędziów. Wówczas został ukarany dyskwalifikacją, ale podczas tegorocznego Wimbledonu Tsitsipas uniknął konsekwencji. Komentujący to spotkanie Dawid Olejniczak był w szoku.

Pierwsze słowa Igi Świątek po porażce z Cornet. Mówiła wprost, co było źle

Czy Stefanos Tsitsipas powinien zostać zdyskwalifikowany?

Tego meczu już nie powinno być. Dyskwalifikacja Greka w trybie natychmiastowym - ocenił sytuację były tenisista, który przyjrzał się powtórce skandalicznego zachowania. Porażka w drugim secie całkowicie zdewastowała Tsitsipasa, który nie był w stanie utrzymać nerwów na wodzy. Niespełna 24-latek rozpoczął całą sekwencję nagannych wybryków. Podczas jednej z akcji w trzecim secie Kyrgios zaserwował od dołu, a Grek postanowił zareturnować z całej siły w stronę trybun! Za to zagranie został ukarany przez sędziego utratą punktu. Następnie Tsitsipas przy każdej możliwej okazji próbował ustrzelić przeciwnika, by w ten sposób zdobyć punkt. Jedna z tych prób zakończyła się powodzeniem! Wybuch gwiazdora nie przyniósł efektu w postaci wyniku, gdyż Kyrgios wygrał trzeciego seta i obecnie jest bliżej awansu do 1/8 finału Wimbledonu.