Świątek, Linette, Hurkacz

i

Autor: Noushad Thekkayil/PAP; Aaron Favila/AP; Dita Alangkara/AP Świątek, Linette, Hurkacz

Piękny widok

Niezwykła chwila dla polskich kibiców tenisa. Tak dobrze nie było nigdy, bezprecedensowy moment

2023-02-21 7:46

Iga Świątek wspięła się w 2022 roku na szczyt rankingu WTA i póki co nie zamierza go opuszczać. To jednak niejedyna postać z Polski, odnosząca sukces w tenisie. Na 11. miejscu w rankingu ATP wciąż znajduje się Hubert Hurkacz, a niedawny półfinał Australian Open dał Magdzie Linette awans niemal do pierwszej dwudziestki najlepszych zawodniczek świata. Dobre wyniki sprawiły, że jesteśmy świadkami bezprecedensowej sytuacji.

Iga Świątek nie rozpoczęła najlepiej nowego sezonu, stosunkowo szybko odpadając z Australian Open, ale już w Dosze pokazała tenis godny liderki światowego rankingu i ekspresowo zapewniła sobie 12 tytuł w karierze. Teraz będzie walczyła w turnieju WTA 1000 w Dubaju, gdzie oczywiście będzie rozstawiona z numerem „1”. Inni polscy zawodnicy z czołówki wybrali jednak kompletnie inne miejsca do rywalizacji. Hubert Hurkacz przystąpi do rywalizacji w Marsylii (ATP 250), a Magda Linette w meksykańskiej Meridzie (WTA 250). Okazuje się, że oboje są... najlepszymi tenisistami tam występującymi.

Pierwszy raz w historii. Niezwykły moment dla polskiego tenisa

Iga Świątek rozstawiona jest oczywiście z numerem jeden w Dubaju, ale okazuje się, że także Hubert Hurkacz otrzymał „1”, tak samo jak Linette. To zaś oznacza, że w tym samym czasie aż trójka Polaków wystąpi rozstawiona z numerem „1”, co jest sytuacją bezprecedensową.

To tylko pokazuje, jaki krok do przodu w ostatnim czasie zrobił polski tenis, choć oczywiście do światowych potęg pokroju USA czy Hiszpanii jeszcze daleko. Swój pierwszy mecz Iga Świątek zagra z kanadyjką Leylah Fernandez (WTA 37), Magda Linette zmierzy się z Camilą Osorio (WTA 61) a Hurkacz jeszcze swojego rywala nie poznał – będzie to ktoś z dwójki Arthur Rinderknech (ATP 64) – Leandro Riedi (ATP 128),

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze