Skrzypczyński

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Skrzypczyński

Dalszy ciąg afery w polskim tenisie

Oskarżany o molestowanie b. prezes Mirosław Skrzypczyński stracił wszystkie funkcje w Polskim Związku Tenisowym

2022-11-29 15:46

Ważna informacja w sprawie Mirosława Skrzypczyńskiego, byłego już prezesa Polskiego Związku Tenisowego, oskarżanego o molestowanie i napastowanie zawodniczek. „W dniu 29 listopada 2022 r. Pan Mirosław Skrzypczyński złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji Członka Zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym” – poinformował PZT we wtorkowym komunikacie.

Według opublikowanego pod koniec października artykułu w Onecie Mirosław Skrzypczyński miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków swojej rodziny oraz zawodniczek, które w przeszłości trenował. Kolejne oskarżenia wobec Skrzypczyńskiego pojawiły się w ostatnich dniach. Katarzyna Kotula, była zawodniczka klubu Energetyk Gryfino, a obecnie posłanka Lewicy, powiedziała, że jako 14-latka była napastowana seksualnie przez Skrzypczyńskiego co najmniej kilkanaście razy. Jej zdaniem ofiar było więcej.

Iga Świątek zabrała głos po seksaferze w PZT. Mocny przekaz mistrzyni, uderzyła pięścią w stół

Skrzypczyński, który funkcję prezesa związku pełnił od 20 maja 2017 roku, wszelkim doniesieniom zaprzeczył i zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec autorów artykułów.

W czwartek 24 listopada Skrzypczyński zrezygnował z funkcji prezesa PZT, jednak pozostał w zarządzie związku, co wzbudzało mieszane uczucia. Z członkostwa zrezygnował dopiero we wtorek, tuż po apelu ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka. Informację przekazał nowy szef tenisowego związku.

Oświadczenie prezesa PZT

Zarząd Polskiego Związku Tenisowego informuje, że dzisiaj tj. w dniu 29 listopada 2022 r. Pan Mirosław Skrzypczyński złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji Członka Zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym.

Hubert Hurkacz ostro jak Iga Świątek. Mocny głos tenisisty w sprawie seksafery

Powyższe oznacza, że Pan Mirosław Skrzypczyński nie pełni obecnie jakichkolwiek funkcji w Polskim Związku Tenisowym. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości oświadczamy, że Pan Mirosław Skrzypczyński nie pełni jakichkolwiek funkcji także w innych organach Związku (np. Komisja Rewizyjna, inne komisje, kolegia czy grupy robocze).

Prezes Zarządu PZT Dariusz Łukaszewski

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany