Skrzypczyński

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Skrzypczyński

Oficjalna decyzja

Mirosław Skrzypczyński podjął decyzję po wielkiej seksaferze. Podał się do dymisji! PZT przeprowadzi śledztwo

2022-11-24 14:51

Dotychczasowy prezes Polskiego Związku Tenisowego, Mirosław Skrzypczyński, podał się do dymisji! Jest to pokłosie afery, która wyszła na jaw po śledztwie dziennikarzy "Onetu". Oskarżyli go oni m.in. o molestowanie seksualne byłych zawodniczek oraz o przemoc rodzinną. Skrzypczyński początkowo odpierał te zarzuty, ale po kilku tygodniach podjął stanowczą decyzję i postanowił odejść ze związku. PZT zamierza przeprowadzić śledztwo!

Czwartkowa rezygnacja Mirosława Skrzypczyńskiego unosiła się w powietrzu w związku z serią artykułów, jakie publikowali na jego temat dziennikarze "Onetu". To oni jako pierwsi poinformowali o mrocznej stronie byłego już prezesa PZT. Zarzucili mu m.in. molestowanie seksualne nastoletnich zawodniczek w czasach, gdy był trenerem Energetyka Gryfino. Miał wówczas stosować przemoc fizyczną i psychiczną, co zostało z nim aż do dziś, o czym świadczyły wstrząsające wyznania członków rodziny 59-latka. Początkowo Skrzypczyński bronił się przed oskarżeniami, ale kolejne materiały odsłaniały nowe fakty. Głos zaczęły zabierać kobiety, które nie bały się podpisać pod oskarżeniami. Najbardziej donośny głos zabrała posłanka Katarzyna Kotula. Jej wyznanie z dzieciństwa w dużej mierze doprowadziło do rezygnacji dotychczasowego prezesa.

Mirosław Skrzypczyński podał się do dymisji po wielkiej seksaferze! Czeka go śledztwo w PZT

"Szanowni Państwo,

Na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Tenisowego, które odbyło się w dniu 24 listopada 2022 r. Pan Mirosław Skrzypczyński złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym. Rezygnacja Mirosława Skrzypczyńskiego została przyjęta jednogłośnie. Zgodnie z obowiązującym statutem PZT oraz powstałym z uwagi na rezygnację wakatem na stanowisku Prezesa Zarządu, Zarząd w trakcie dzisiejszego posiedzenia podjął także w głosowaniu tajnym uchwałę o wyborze nowego Prezesa Zarządu Związku. Nowym Prezesem Zarządu Polskiego Związku Tenisowego został Pan Dariusz Łukaszewski, pełniący dotychczas funkcję Wiceprezesa Zarządu.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że Zarząd na dzisiejszym posiedzeniu podjął również uchwałę o powołaniu zewnętrznej, niezależnej od Zarządu i pozostałych organów Związku, trzyosobowej komisji, której zadaniem będzie zbadanie wszelkich okoliczności dotyczących spraw związanych z osobą Pana Mirosława Skrzypczyńskiego, które były przedmiotem ostatnich artykułów prasowych, wywiadów i doniesień medialnych. Komisja składać się będzie z członków o nieposzlakowanej opinii, a osoby wchodzące w jej skład będą z poza struktur PZT oraz wojewódzkich związków. Komisja składać się będzie z Kobiet.

Skład Komisji oraz plan jej prac zostanie niezwłocznie przedstawiony opinii publicznej nie później niż do dnia 30 listopada 2022 r.

Komisja ta będzie miała charakter zbliżony swym zakresem działania do komisji śledczych. W oparciu o udzielone przez Polski Związek Tenisowy upoważnienie, Komisja będzie uprawniona do żądania złożenia wyjaśnień, przesłuchiwania świadków oraz osób pokrzywdzonych, analizy dokumentów i wszelkich innych materiałów niezbędnych do prawidłowego wyjaśnienia sprawy. Zgodnie z założeniami podjętej uchwały, Komisja zobowiązana jest do opracowania stosownego raportu i przedłożenia go na ręce Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Komisji odpowiedzialnej za Dyscyplinę w Polskim Związku Tenisowym. Raport ma zostać opracowany w terminie do sześciu miesięcy począwszy od ukonstytuowania Komisji.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że Zarząd Polskiego Związku Tenisowego od samego początku deklaruje głębokie zaniepokojenie ostatnimi doniesieniami medialnymi. Liczymy na jak najszybsze wyjaśnienie sprawy i podejmiemy wszelki działania służące osiągnięciu tego celu. Prezes Zarządu PZT, Dariusz Łukaszewski" - brzmi pełna treść komunikatu PZT.

Sonda
Czy po sukcesach Igi Świątek grasz w tenisa?
Listen to "Z Arabią Saudyjską GRAMY O ŻYCIE. Komentarze przed meczem." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze