Oważne słowa trenera Igi Świątek po sukcesie w Adelajdzie. To zmienia wszystko [WYWIAD SE]

2021-02-28 12:52 Rozmawiał Marcin Cholewiński
Świątek - Konjuh TRANSMISJA TV NA ŻYWO WTA Miami Gdzie obejrzeć mecz Świątek - Konjuh w TV Na kótrym kanale Iga Świątek w TV dzisiaj 27.03
Autor: fot. (AP PHOTO/HAMISH BLAIR Świątek - Konjuh TRANSMISJA TV NA ŻYWO WTA Miami Gdzie obejrzeć mecz Świątek - Konjuh w TV Na kótrym kanale Iga Świątek w TV dzisiaj 27.03

Nikt nie był w stanie jej zatrzymać. Iga Świątek (20 l.) w rewelacyjnym stylu wygrała turniej WTA 500 w Adelajdzie (Australia), w finale łatwo pokonując Szwajcarkę Belindę Bencić 6:2, 6:2. W rankingu WTA awansowała na najwyższe w karierze 15. miejsce. - Jeżeli ranking nie byłby “zamrożony”, to Iga byłaby w czołowej piątce - mówi trener Igi Piotr Sierzputowski w rozmowie z „Super Expressem”.

Super Express: - Jak świętowaliście ten sukces?

Piotr Sierzputowski: - Nie nazwałbym tego świętowaniem, ponieważ po prostu zjedliśmy kolację w hotelowej restauracji. Już dzień po finale wylecieliśmy do Dubaju, gdzie czeka nas kolejny turniej. Od czwartku będziemy zamknięci w tzw. bańce.

- Zmieniliście jednak plany i zrezygnowaliście z występu w Katarze.

- Taką decyzję podjęliśmy już po ćwierćfinale. Gdybyśmy po finale od razu pojechali na lotnisko, to zdążylibyśmy na samolot do Doha. Jednak decydujący wpływ miała różnica 7,5 godzin w porównaniu do Adelajdy. Do tego dochodziło 14 godzin w samolocie. Było zbyt duże ryzyko odniesienia kontuzji.

Piękne słowa Igi Świątek po triumfie na WTA Adelaide. Wyjaśniła się tajemnica jej wielkiej formy

- Iga przez turniej w Adelajdzie przeszła “jak burza” nie tracąc ani jednego seta. To świadczy o jej mocnej psychice?

- Nie do końca bym się zgodził, że gładko przeszła przez ten turniej, bo niektóre mecze były bardzo wyrównane i zacięte, a wyniki na styku. Ważne było, że wykorzystywała błędy rywalek. Ten triumf świadczy o dobrym przygotowaniu pod każdym względem.

- Iga uwierzyła, że teraz jest w stanie wygrać każdy turniej, a triumf w ubiegłorocznym French Open nie był przypadkiem?

- Na zwycięstwa składa się wiele czynników, których nie można przewidzieć. Jeśli jednak będzie grać na takim poziomie jak w Adelajdzie, to jest w stanie zwyciężać na kolejnych imprezach. Im więcej takich meczów jak w Australii, tym będzie silniejsza.

Iga Świątek zgarnęła WIELKIE pieniądze za GIGANTYCZNY sukces! Całkowicie zasłużyła

- Po finale Iga powiedziała, że “coś kliknęło”.

- Nie określiłbym tego w ten sposób. W Melbourne grała dobrze i wyciągnęliśmy wnioski. Nie musieliśmy szukać jakiegoś magicznego rozwiązania, a dokonaliśmy tylko drobnych zmian.

- W światowym rankingu Iga awansowała na 15. miejsce. To oddaje jej realną pozycję w tenisie?

- Aktualną pozycję i formę najlepiej oddaje ranking “Race to Masters” i on jest najbardziej adekwatny. Światowy ranking jest z zeszłego roku i jest nieaktualny, pomijam fakt, że jest “zamrożony” z powodu pandemii. Każdy rok trzeba zaczynać od nowa i zbierać sobie punkty, a poprzedni rok należy do historii. Jeżeli ranking nie byłby “zamrożony”, to Iga byłaby w czołowej piątce.

Maryla prawie jak Iga Świątek
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze