Iga Świątek

i

Autor: Łukasz Gągulski Iga Świątek

Mają tego samego trenera

Polski lekkoatleta rzucił wyzwanie Idze Świątek! Z tenisistką wiele go łączy! WIDEO

Iga Świątek (21 l.) w tym sezonie dominuje na światowych kortach, a płotkarz Damian Czykier (30 l.) też ostatnio błysnął formą, ocierając się o podium MŚ w Eugene. Tenisistkę i lekkoatletę łączy ten sam trener. Ich szkoleniowcem od przygotowana motorycznego jest Maciej Ryszczuk. – Nawet na Instagramie Igi widzę, że wiele jej ćwiczeń pokrywa się z moimi – mówi Damian Czykier.

Maciej Ryszczuk to były lekkoatleta i właśnie z gwiazdami tej dyscypliny sportu pracował, zanim poznał tenisistkę z Raszyna. Damian Czykier, jego podopieczny, w MŚ w Eugene zajął 4. miejsce na 110 m ppł, a Iga natychmiast pogratulowała lekkoatlecie i trenerowi tego sukcesu w mediach społecznościowych.

Iga Świątek walnęła prosto z mostu. To ją onieśmiela, opowiedziała o wielkich emocjach

- Mamy tego samego trenera, ale nie trenujemy razem, bo Iga bardzo dużo podróżuje i rzadko jest w Warszawie. A kiedy już wróci do domu, to daję Maćkowi święty spokój, żeby ten czas między turniejami spędził z rodziną, bo dobrze rozumiem, jak to jest ciężko, kiedy się jest ciągle w podróżach – mówi „Super Expressowi” Czykier. – Dlatego na razie mało było tych moich spotkań z Igą. Ale śledzę jej konto na Instagramie i widzę, że wykonujemy podobne ćwiczenia, a nasze przygotowanie motoryczne opiera się na podobnych zasadach. Oczywiście u niej ta praca jest na wielu różnych płaszczyznach, a trening jest pewnie bardziej różnorodny, ale wiele tych ćwiczeń się pokrywa z moimi – dodaje płotkarz.

Iga Świątek, Agnieszka Radwańska i ukraińscy sportowcy zagrali dla Ukrainy w Krakowie i zebrali 2,5 miliona złotych dla dzieci

Iga Świątek w środę meczem z Magdaleną Fręch rozpocznie walkę w turnieju WTA w Warszawie. Potem ruszy do Ameryki Północnej, gdzie zagra w sierpniowych turniejach w Toronto, Cincinnati i nowojorskim US Open. A potem może... sparing z Damianem Czykierem? – Może kiedyś się spróbujemy. Co prawda grafiki mamy bardzo napięte, ale fajnie by było coś takiego zorganizować – uśmiecha się Czykier. – Kiedyś przez rok trenowałem tenis w podstawówce, więc coś tam potrafię. Ciekawy jestem, jak by wyglądał ten mecz – dodaje sympatyczny płotkarz.

Czykier: chciałbym zagrać mecz z Igą Świątek
Najnowsze